BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Může to být obojí.
Ahoj. Jedno z toho je to určitě. Nejdřív bys potřeboval změřit nabíjecí konektor a pokud bude dávat proud i při manipulaci, tak to bude nejspíše koncovkou v notebooku. Bez měření to nezjistíš. Požádej někoho s multimetrem, ať to přeměří, pokud ho doma nemáš. Taky vizuálně zkontroluj kabel, jestli není někde "přelomený".
Jak kolegové přede mnou píšou, je možná závada jak v konektoru v notebooku, tak v konektoru zdroje (nepřesně nazývaným nabíječkou).
V případě zdroje to bývá zdaleka nejčastěji nalomený kabel u konektoru (lidé se k tomu kabelu chovají zpravidla velmi prasácky a jak za něj tahají, tak se u výstupu z konektoru ostře ohýbá a brzo se nalomí). Tohle zručný, pájení znalý, bastlíř opraví snadno během půl hodiny (včetně několika štamprdlí kvalitní lihoviny - doporučuji pravou domácí slivovici)
V případě konektoru v notebooku to bývají vymačkané pájené spoje mezi konektorem a základní deskou. Vlastní oprava opětovným zapájením je během několika vteřin hotová - ale bohužel, napřed je nutno téměř celý notebook rozebrat, takže to několik štamprdlí, co by úplatek pro sebevědomého bastlíře, nespraví. Má to cosi společného s noční můrou...