Dynamický mikrofon poskytuje celkem malý signál, takže ho zvukovka musí dost zesílit a s tím zesílí i naindukovaný brum.
Asi tam budou i nějaké kapacitní vazby jestli to reaguje na dotek.
Hraju si s vaším zvukem, zatím jsem ho načetl, a amplituda je nejvejš nějakejch 0,05 (normalizováno do rozsahu ±1) to je dost málo. Teda ne zase až tak málo když se to vezme v logaritmické stupnici. Ale když koukám pořádně, to je užitečný signál, šum co vidím v tichých pasážích a ten má hodnoty na úrovni kvantovacích úrovní v každým kanálu jinak.
Harmonická analýza ukazuje, že základ je 100 Hz, což je divné, mělo by být 50 pokud by to byl naindukovaný brum od sítě. Takže co může dělat 100 Hz. Nějaké trafo poblíž? Ty padesátky tam jsou taky, ale když vezmu stovku jako základ, tak padesátka má 5%, stopadesátka 17%, dvěstěpadesátka 24% atd. Ale vidíte tu úroveň stovky 4,2e-5 i když vezmu, že máte užitečný signál na úrovni e-2 pořád je to o tři řády (60dB) níž a to je slušný odstup signálu od šumu. Když dám celkovou analýzu (ne jen vybraný úsek ticha) tak tam dominují úplně jiné kmitočty s amplitudama stovek procent nad tím 100 Hz pozadím (což zase ale neni tak moc, když to tak vezmu, ale je to průměr z posledních 10 sekund nahrávky, okamžité hodnoty budou vyšší).
Podle mě je amplituda signálu dost malá, měla by být až 70% (-3dB) nebo 50% (-6dB) podle toho, kolik si necháváte na přebuzení (odvážní volí nad 100%, a to i u vážné hudby, stačí si najít heslo loudness war, ale tohle asi neni vaším cílem, to byste šum nahradil clippingem) a ne jen 5%. Chtělo by to mikrofonní předzesilovač. Právě protože dynamický mikrofon produkuje slabý signál a jeho zpracování zvukovkou je na hraně jejích možností.