Fungují chladící podložky pod notebook?
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli má cenu investovat do chladící podložky pod notebook a případně nějaké doporučení jakou koupit.
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli má cenu investovat do chladící podložky pod notebook a případně nějaké doporučení jakou koupit.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Nekupoval bych to. Daleko větší smysl by mělo pořádně notebook vyčistit od prachu a pokud je už starší, tak i vyměnit teplovodivou pastu. Většinou ale stačí důkladné vyfoukání.
Dobrá rada nad zlato, ta výměna teplovodivé pasty...
No nevím jestli nad zlato, ale je to základ a poté samozřejmě zprůchodnit všechny průduchy a zkontrolovat, případně vyčistit i ventilátor.
Cítím lehkou ironii.
Určitý efekt to má, ale v podstatě hlavně v tom, že to ten notebook zvedne a chlazení pak lépe nasává vzduch. Takže vlastně často stačí něco dát pod horní hranu notebooku a vyjde to nastejno.
chladiaca podložka obvykle nič nevyrieši,množstvo notebookov má na spodnej strane len drobné otvory,cez ktoré nič z aktívnej podložky a jej ventilátorov neprejde do tela notebooku,a nevytvorí nejaké učinné prúdenie a výmenu vzduchu vnútri v notebooku....takže obvykle jediný efekt podložky spočíva v tom,že notebook neleží priamo na stole,alebo sa "neutopí" v nejakom hrubom,mäkkom obruse.....notebooky s integrovanou grafikou v procesore sa nezvyknú nejak zvlášť prehrievať a notebooky s prídavnou grafikou,tam sa teplo hromadí obvykle na vrchnej časti,odtial to chladiaca podložka nemá ako podstatne ovplyvniť.....ako predajný artikel je to zaujímavé pre obchodníka,rovnako ako poslednú dobu propagovaný prístroj na výrobu vodíkovej vody v domácnosti,keď som sa predajcu pýtal,či existuje aj nevodíková voda,tak ma div že neposlal do montérok s tým,že nemám potrebné vzdelanie na to,aby som vedel,že existuje vodíková a samozrejme aj nevodíková voda.......niekto na chladiace podložky nedá dopustiť,niekto hovorí,že je to len placebo a nástroj ako ťahať zo zákazníka peniaze za ďalšiu prepotrebnú vec,či dokáže niečo podložka ovplyvniť,záleží aj od konštrukcie samotného tela notebooku,plastový spodok s uzučkými lamelami v obmedzenom množstve,tam bude prínos chladicej podložky s ventilátormi nulový......
Fungují i nefungují. Na škodu nejsou protože rádoby nasávají studený vzduch a tlačí ho do notebooku silou, zatímco bez podložky jsi odkázán na sílů nasávání třeba 2 malých větráčků. Určitě jsem zaznamenal změnu teplot. Ale samozřejmě ne v řádu desítek stupňů.
Rozhodně pokud máš možnost tak podložku použíj, prodloužíš životnost notebooku. Ale hlavně nezapomeň čistit notebook od prachu a přepastovat (Dát nové thermal pady) třeba jednou za 2 roky.
A to mluvím ze své zkušenosti kdy jsem používal notebooky od doby co pamatuji až po minulý rok. Všechny 3 notebooky máme ještě k dispozici a funkční (2 z nich ještě používají rodiče a sestra pro brouzdání a práci, stačilo vyměnit HDD za ssd a jsou spokojené). Až na herní, který jsem vyměnil za PC.
To hádam nemyslíš vážne
!
Pozri sa na spodok takého NB - vstup pre vzduch je cca 20cm2, z toho odpočítaj tie mriežka a dostaneš cca 10cm2 vstup vzduchu. Podložka však svojim ventilátorom "tlačí" (smiešne prirovnanie - je to skôr vánok) na skoro celú plochu dna NB - teda i na plochu, ktorou vzduch do NB nevstupuje - ochladí leda tak plastové dno. Takže žiadne tlačenie do NB - to by si musel urobiť nejaký nástavec, aby celý objem vzduchu z podložky bol usmernený priamo na tú vstupnú mriežku - potom by sa dalo hovoriť niečo o účinnom prúdení vzduchu do NB. Inak je to vhodné na to, aby Nb mal pod sebou dostatok miesta na nasávanie ČISTÉHO vzduchu a nie prachu zo stola.
Bereš to moc doslovně. Neprožívej to tolik. Nasává vzduch a tlačí ho na spodek notebooku. Nic nepochopitelného na tom není.
Promiň za nedostatečnou specifikaci mistr funatparty