BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
S nadsázkou bych napsal, abys dal dítěti práva správce - je to jeho PC, až si to zaviruje a rozjebe, bude bez počítače*.
Mělo by to výchovný efekt.
Jinak za tebou stejně bude furt chodit, že mu něco nefunguje nebo nejde nainstalovat, protože práva...
*) maximálně bys mohl projevit vstřícnost, že bys mu obnovil komplet systém ze zálohy (obraz disku) - práce na 10 minut. Takže by přišel o všechny svoje nainstalované hry, uložené pozice, atd... To by mělo rovněž velmi příznivý výchovný dopad.
Přesně tak. Jsem stejného názoru a udělal jsem to téměř totožně u svého syna. Čistou instalaci WIN+všechny ovladače, LibreOffice, Firefox, Foxit Reader a poté jsem udělal pro jistotu bitovou kopii na jiný disk, který mám pro všechny případy ve skříni. Potom ještě menší poučení a slova "snaž se, uč se a užívej". Když nebudeš něco vědět, zeptej se. Dal jsem mu i externí disk, kde jsou nějaké instalačky her a programů, ať si sám nainstaluje, co bude chtít. Zafungovalo to výborně.