BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Záruka z toho obchodu platí jen pro tebe. Ty když to někomu prodáš tak i originál záručního listu je mu v podstatě na nic. Záruku mu musíš dát sám- s tebou uzavřel kupní smlouvu, ne s obchodem kde si to kdysi koupil ty.
Kupní smlouva při pořízení byla mezi tebou a obchodem. Ten komu si to pak prodal v tom vůbec nefiguruje
A to máš z hlavy, nebo z obchodního zákoníku?
To je docela pekny pripad - zajimal by mne nazor pravnika. Obecne pri koupi je uzavrena smlouva mezi prodavajicim a kupujicim... V pripade objednavky neni smluva anonymni a zaruku garantuje prodejce (nikoliv vyrobce). Na druhou stranu - co neni zakazano je povoleno.
Jinak vztah mezi obchodnikem a fyzikou osobou urcuje obcansky zakonik, pro vztah mezi pravnickymi osobami zase obcansky zakonik.
*****
Občanský zákoník upravuje majetkové vztahy fyzických a právnických osob, majetkové vztahy mezi těmito osobami a státem, jakož i vztahy vyplývající z práva na ochranu osob, pokud tyto občanskoprávní vztahy neupravují jiné zákony
X
Tato část zákona (obchodní zákoník) upravuje závazkové vztahy mezi podnikateli, jestliže při jejich vzniku je zřejmé s přihlédnutím ke všem okolnostem, že se týkají jejich podnikatelské činnosti.
Touto částí zákona se řídí rovněž závazkové vztahy mezi státem nebo samosprávnou územní jednotkou a podnikateli při jejich podnikatelské činnosti, jestliže se týkají zabezpečování veřejných potřeb. K tomuto účelu se za stát považují i státní organizace, jež nejsou podnikateli, při uzavírání smluv, z jejichž obsahu vyplývá, že jejich obsahem je uspokojování veřejných potřeb.
Ano vztah firma-firma (obchodny zak.) je iny ako vztah firma-nefirma (obcianky zak.).
Ako to presne v zakone je to netusim, predpokladam ze pri predaji obcan-obcan sa zaruka prenasa na noveho obcana, ale podla mna je to jedno ptz v pripade problemu moze obcan2 kontaktovat obcana1 a ten to moze dat na reklamaciu, takze to mozu kludne rovno prijat na reklamaciu aj od obcana2, ptz efekt z toho je uplne rovnaky.
To mas jiste pravdu, je to i logicke. Ale pokud se obchodnik vzepre, musis take necim argumentovat.
Skoda je, ze se u nas ty zakony tak rychle aktualizuji - treba "zakon o ochrane spotrebitele"
No ved ked sa vzepre tak mozes argumentovat ze to teda donesie ten clovek1. Je to ale nezmysel, obchodnik to musi zobrat aj cloveku2 (co ked to kupoval iny clen rodiny apod to by potom nemohol ist reklamovat ani manzel/syn apod :)
Pokud je udělaná faktura na jméno, tak obvykle bývá na tý faktuře uvedeno i číslo výrobku. Takže když přinese výrobek s oním číslem k obchodníkovi, tak čím může argumentovat? Záruka se vztahuje na výrobek, nikoliv na uživatele. Když něco koupím a dám to někomu k vánocům pod stromek, tak záruka taky přece nepadá.