Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradna a privatne spravy...

Akurat som dovolal s MSX-om a spolu sme prisli na jeden navrh, ze co vy na to. Co keby sa dali na poradni posielat primatne (suktomne) spravy... Ide o to, ze nie kazdy ma problem, ktory by chcel hodit na poradnu alebo proste chce len tak nieco s niekym prediskutovat a nechce to hadzat na poradnu. Samozrejme, ze by ten dotycny musel byt prihlaseny. Ale bolo by to realizovatelne?

mně to jako špatný nápad nepřijde. Ubylo by srdcervoucích diskusí mezi moderátory a "hříšníky" na fóru, do kterého se pak (úplně zbytečně) zapojují další diskutéři a moderátoři.

Bohužel,

a) moderátoři IMHO ještě moderovat pořádně neumí a zbytečně vstupují do diskusí s provinívšími se. O tom, že pak tyto diskuse jsou neproduktivní, vágní, leckdy urážlivé až hrubé (a to z obou stran) je škoda mluvit. Zatím jsem si třeba nevšiml, že by moderátor nějakého "prvohříšníka" slušně upozornil (např. "Prosím nepoužívej neslušná slova, je to zakázáno v pravidlech. Děkuji.") a ostřejší tón zvolil až při recidivě.

b) není zde žádná zpětná vazba na nějakou "vyšší moc" (např. "kolegium" merátorů), která by hlídala sama sebe a případné "úlety" svých členů

c) poradna je ještě "poradnička" s cca 200 dušemi a už to moderátorům roste přes hlavu, a stačilo k tomu pár tlučhubů ze živácké poradny.

mozno mas pravdu ze by ubudlo niektorych duskusii, ale niektori sa skratka potrebuju postazovat verejne a to PM neriesi. netvrdime, ze PM nebude a nie je to ani take tazke naimplementovat, ale mame dorobit este ine veci, imho pre poradnu dolezitejsie.
a, "Zatím jsem si třeba nevšiml, že by moderátor nějakého "prvohříšníka" slušně upozornil (např. "Prosím nepoužívej neslušná slova, je to zakázáno v pravidlech. Děkuji.") a ostřejší tón zvolil až při recidivě." taketo pokusy boli a este aj stale su, ale niektori ludia su skratka od prirody nespokojni a jesitni
b, ako myslis spatna vazba? od normalnych uzivatelov? inac medzi mod a adminmi spatna vazba je a uz aj pravidla su jasne(niekedy ale emocie maju vyssiu prioritu ako rozum) :o)
c, toto prave riesi beta, aby sa este nejake veci vydiskutovali(zabera to vsak vela casu a usilia). na ostrej verzii uz komunikacia medzi mod a usermi bude minimalna, pravidla jasne a neziaduce prispevky budu jednoducho mazane. dotycny dostane warning a ak ani toto nepomoze, tak nasledne ban.
p.s.: az cas ukaze, ci to bude postacujuce :o)

Jenže, a to ty neustále přehlížíš, tohle NENÍ fórum o lidských právech, svobodě slova, případně žumpa typu zpovědnice, ale technicky a technologicky orientovaná poradna, jinými slovy veřejná znalostní báze.

To, že i moderátoři občas ujedou (a já, přiznávám se, leckdy taky), je ovšem trošku jiná věc, lehký OT (podotýkám LEHKÝ), který dané technické téma odlehčí není od věci. Ale cpát sem jako na běžícím pásu cíleně příspěvky typu "kouřila jsem Mirkovi ...", "svoboda slova na poradně", "test jestli mi to smažete" apod. nemá smysl a nemá tu co dělat. Sorry.

Diskuse s moderátorem, pokud se domínváš že je nutná, a že se ti stalo bezpráví, by měla probíhat mimo veřejné místo (proto ten navrhovaný PM pro moderátory), protože to jednak nikoho nezajímá, jednak to "nutí" ostatní aby se k tomu vyjadřovali a konečně to zapleveluje poradnu zbytečnou entropií bezcenných příspěvků.

Pokud máš potřebu veřejně exhibovat, věřím, že si k tomu najdeš jiný, lepší web, na kterém najdeš i lepší posluchačstvo.

Moderátoři, cenzura a admini této Betadiskuze by snad mohli mít také trochu sebereflexe a vyslechnout nějaké stížnosti na jejich počínání. Já jsem člověk, který pracuje v oboru spravedlnost a když se děje nespravedlnost, tak se vždy ozvu. Byl mi změněn příspěvek bez upozornění, že přispěvek je cenzurován a tento změněný příspěvek byl ponechán, jako bych ho vytvořil já, bez možnosti abych v něm cokoliv změnil.
A navíc pokud budete zamykat každé thready, ve kterých si lidé budou oprávněně stěžovat na zdejší přehnanou cenzuru, tak tu zůstanete samotní. Je zajímavé, že pokud jsem diskutoval proti všem cenzorům sám, tak jste ten thread nechali, ale když se už někteří lidé začínali přiklánět na mou stranu a souhlasili se mnou, tak jste ten thread rychle uzamkli a vrchní cenzor IgorK si tam ještě nemohl odpustit přidat příspěvek, takže tam na něj už nelze reagovat. "Je to hnus velebnosti" by řekla Kelišová v jedné české komedii. :-?:-?:-?

Moderátori a aj administrátori by mali komunikovať s ostatnými používateľmi. Jedná sa o to, že nemáme tu predsa virtuálnu poradňu, ale jej základ tvoria predsa ľudia a ľudia spolu majú komunikovať. Možno nie práve vo vláknach určených na iné veci, ale vo vláknach, ktoré vytvoria práve s týmto účelom, ale komunikácia je jednoznačne nutná, inak ľudia stratia pocit, že poradňa je kvalitná. Veď dôkazom je práve náš červený brat, namyslíte? Ľudia by mali komunikovať a stále zlepšovať svoje vzťahy a nie sa tu ustavične hádať. Občas treba aj nejaký ten kompromis. Veď ani ja sa nemienim vadiť za to, že má niekto nick KoKoT. Opýtal som sa, že prečo je to v poriadku a beriem to ako vysvetlenie. Taktiež sa mne nepáči, keď tu niekto používa vulgarizmy, ale komunikovať treba, samozrejme bez nich.

Na pár grafických fórach kde sa z času na čas vyskytujem táto možnosť je a celkom som si na to zvykol, ale nemyslím, že by som tu bez tej funkcie nemohol existovať.
Inak začínam mať pocit že s jedlom (a ochotou autorov) rastie chuť a tak sa začínajú objavovať požiadavky (a ja nie som výnimka) o ktorých by sme možno na iných fórach ani nesnívali.
Menej býva niekedy viac a tak treba nechať aj nejakú rezervu na zlepšovanie do budúcnosti. ;-)

Možno by bolo dobré zavesiť niekde krátku informáciu o veciach ktoré sa plánujú a záležitostiach s nízkou či nulovou prioritou. Všimol som si že niektoré požiadavky a nápady sa začínajú opakovať.

Mne by sa to veľmi páčilo, keby sa to presadilo. Pretože som práve za také veci bol nútený zavesiť na starej poradni svoj email a v priebehu mesiaca mi nejaká dobrá duša nahádzala spam. Dovtedy som mal od spamu rok pokoj. Akonáhle budú privátne správy zruším tu email, aby ho nikto nevidel a tiež aj ostatné ICQ, Skype atď. Nepotrebujem si spamom robiť zo života peklo. Okrem toho bude na poradni menej off topicov a o to predsa každému ide, nie?

a k čemu by to jako bylo ? napadá mě jedině probírání sériových čísel a cracků a na to je specializované jiné fórum, kde dost lidí z tadyma potkávám :-D:-D:-D když tam občas ze studijních důvodů zabrousím.8-) na pokec si kdo chce může vyměnit icq.

Ty už jsi nám tu poskytl tolik možností kontaktování /skype icw mejl/ že tě případnej zájemce o soukromý dopisování určitě zastihne. Naopak někteří lidi třeba o toto nestojí tak tolik možností ani nevyplňují a automaticky někomu nacpat další schránku se mi taky nezdá zrovna potřebné.

Já teda bych byla taky pro PM, stalo se mi totiž, že dotyčný mě požádal o mail a tam mi odpověděl ale myslím si, že je to zbytečně zdouhavé a musí mi i on odhalit svůj mail, já nemám problém dát svoje ICQ nebo Skype ale může s tím mít problém druhá strana.;-)

To by sa páčilo aj mne, lebo na Big Brotherovi som niekedy vyčkával aj hodinu a možno tam nikto koho som tam čakal ani v tej dobe nebol. Že by sme začali hlasovať aj o tom? Lebo myslím, že o tomto sa vyjadrili, že to nechcú. Ak sa mýlim a uvažuje sa o tom, že to bude, tak sa ospravedlňujem.

Počujte administrátori a čo keby ste vyskúšali na tejto poradni to, čo na inej ešte nebolo. Dajte o tom hlasovať, či PM budú alebo nie. Ako vidím, každý má na to iný názor. A ja tu mail zverejňovať tiež nebudem. Spamu mi chodí dosť. Odkedy som prestal tak často chodiť na Big Brothera, tak aj spamu časom ubudlo. A ICQ? Neznámemu nepovolím a na správy mám antispam. Na ICQ sa dostať ku mne je dosť ťažko. Vlastne teraz rozmýšľam načo som to aj zverejnil, takže idem navštíviť profil.

Vies uviest nejaky priklad co by si chcel posielat cez PM? Ak sa tu zada nejaka otazka z oblasti PC alebo techniky, tak sa pisu odpovede sem, ak uz pre nic ine tak pre to ze si to moze vyhladat niekto neskor, ak bude mat rovnaky problem. Co mu bude platne ked sa to bude riesit cez sukromne messages?
Ak mas na mysli nejake odpovede na ziadosti o cracky a seriaky a podobne veci tak take otazky tu nebudu tolerovane (okamzity vymaz).

Nič v zlom, ale prečo v tom musia všetci vidieť cracky? Ak chcem crack, tak ho mám za 15 minút zo stránky www.a............a.com. Stáva sa, že niekedy si dvaja majú čo povedať aj po vyriešení problému a končí to nekonečným "spamom" v téme. Na iných fórach sa to potom rieši zamknutím. Prípadne sa môže porozprávať o niečom inom, čo s daným problémom nesúvisí, ale počas jeho riešenia došli okrajovo aj k tomu. A prečo by museli práve za to vytvárať nové vlákno. Okrem toho keď tam máme všetci maily, tak raz sa mi stalo, že som bol celý deň bez mailu, lebo môj milý poskytovateľ sa dostal na čiernu listinu spamu. Okrem toho niekedy nepríde vhod, keď niekomu príde mail na nejaký problém spomenutý v poradni, keď môže napísať do toho vlákna. Lepšie je otvoriť poradňu a prečítať si všetko cez PM. Totiž keď mám telefón nebudem ho dávať každému, aby ma mohli dosiahnuť všade. Keď mám email, nebudem ho písať všade na net, aby mi chodili maily a v horšom prípade spam. Žiaľ, ale verejne mail nedám, teda nie tam, kde sa môže objaviť niekto, komu robí radosť zasielanie spamu.

Proste, ak mám náladu na ľudí, ktorí sú na poradni, nepotrebujem byť s nimi všade, ale stačí na poradni. Alebo myslíš, že ti bude príjemné, keď zapneš ICQ, že pokecás s kamošom a v tom ti niekto napíše, že má problém s grafikou a ty si to vraj s niekým riešil pred týždňom? Jan Fiala vie o čom hovorím, keďže ho mám v kontakt liste ICQ.

A ešte niečo. Párkrát som s Rce. riešil problémy na červenom BB. Musel som tam stále kontrolovať tému, či niečo nepribudlo. Niekedy môžu byť PM rýchlejšie, čo sa orientácie týka. Na Rce. aj tak iný kontakt napríklad nemám. Takže ho môžem kľudne kontaktovať mailom, keďže ho nemám.[icon_rolleyes.gif]

Ozaj, keď upravím príspevok, bolo by vhodné, aby ho systém označil za nový.;-)

U mě teda nešlo o crack ani serial, jelikož když ho nutně potřebuju, tak si musím sehnat sama a nikdy bych tady o něj nežádala ale ten ochcotný pán mi chtěl poslat na e-mail poslat ovladač k raid k mé základovce a bylo by mi milejší se s ním domluvit a dát mu kontakt přes PM než veřejně.

Aha, no to je pravda.
Ale mohli ste si dohodnut pokec na nejakom IRC kanali (cez web napr. www.irc.sk). Alebo najjednoduchsie na chvilu si zviditelnis mail (v profile), az si ho ten druhy niekde skopiruje potom ho zas zneviditelnis a hotovo. Za tu chvilu si to vsimne malo ludi.
Alebo ti posle spravu na ICQ.

Doplnok: PM maju aj nevyhody, ktore by mohli aj napr. vadit (pripadne spamovanie alebo ine neduhy...)

Doplnok2: Ale je omnoho lepsie keby ti dal linku odkial ich stiahnut. Drviva vacsina ovladacov sa da stiahnut zo stranok vyrobcov, ak bude mat niekto v buducnosti rovnaky problem (potrebuje rovnaky ovladac) a najde tu odpoved "poslem ti to cez mail" namiesto "stiahnes to na www blablabla com" apod., tak mu to bude nic platne.

ako uz spominal MM.., tak privatne spravy zatial neuvazujeme implementovat, lebo chceme, aby poradna bola predovsetkym poradnou a nie storage na internu komunikaciu, ale v buducnosti toto nezavrhujeme. co sa tyka zobrazenia, kto je online, tak o tom uvazujeme, ale tiez to ma velmi nizku prioritu. mame prichystane veci, ktore budu pre poradnu daleko zaujimavesie. ale nechajte sa prekvapit, bude to o to vacsie potesenie. :-p

Trochu nechápu názory Intexe, msx. a podobných. To je takový problém mít jeden email pro účast ve fórech? :?:

Mám na email.cz a ten klidně kdykoliv a kamkoliv napíšu a používám ho právě jen na tyto účely. Navíc po spojení Email.cz a Seznam.cz se mnohonásobně zlepšil antispam, takže jestli mi tam nějakej jeden nebo dva nový skočí, tak mě to vůbec nevadí.

A pro soukromé účely mám další, který dávám jen vybraným.

Takže bych PM nemusel. (ale nic ve zlým)

Vieš môj drahý, ja mám už emailov 5.

1. Jeden mám od bývalého poskytovateľa Internetu a nevyužívam ho, ale v poštovom klientovi ho sledovať musím, lebo všetky sprostosti od poskytovateľa mi chodia tam.

2. Druhý mám na bežné používanie. Vďaka červenému bratovi je plný spamu a posledný mesiac mi odmieta sťahovať správy cez POP3, tak som musel vytvoriť ďalší mail na inom serveri.

3. Firemný pre internú komunikáciu ohľadne programovania.

4. Toto je ten nový, čo som MUSEL vytvoriť a tu ho zverejňovať nechcem vzhľadom na to, že nie každý chce radiť, ale nájdu sa aj taký, čo len nepríjemnosti robia. Mrzí ma, že to tak píšem, ale nikoho z poradne na mysli nemám. Mám na mysli tých jemne povedané uletených ľudí, ktorí nemajú čo robiť, tak sa hrajú s nervami druhých ľudí.

5. Konečne GMAIL, ale ten si zaspamovať nenechám. Ten som chcel len kvôli SMTP, lebo mám poskytovateľa na čiernej listine a viem len o dvoch SMTP voľne prístupných na Slovensku, ale žiaľ ešte som to úplne nerozchodil.

Mailov mám dosť a nemienim vytvárať ďalšie. A už nie za nejakú poradňu. Na druhej strane, skôr by som povedal, že sa tu len hľadajú dôvody prečo nie. Povedzte rovno, že to bude posledné, čo tu na poradni chcete urobiť a hotovo. Nikto nevidí praktické využitie PM, všetci len hľadajú dôvody prečo nie.

Nie, ja hladam dovod preco ano, lebo zatial som na PM ziaden dovod nenasiel, zato mam dovody proti (mozny spam/obtazovanie/nadavanie, a je to relativne casovo narocne urobit).
... a doplnim co som uz pisal vyssie: ze ak sa budu riesit problemy cez PM tak z toho nebudu mat neskor ludia s rovnakym problemom nic, aj ked si najdu tu otazku, odpoved "posli PM" medzi 2diskutujucimi u otazky zpred 3mesiacov im bude naprd.

Že je to časovo náročné tomu verím. Samozrejme, že PM by mohli používať len registrovaní. Nadávať nikto nemá dôvod, ak sme aspoň my registrovaní dostatočne rozumní. Spam určite nie, pretože nie je vhodné, aby boli prístupné zvonka. To som zásadne proti. To by už malo tendenciu prerásť na maily a to nie je zmysel PM.

já ti dám hned několik:

1. Průkaznost
2. Možnost "Instantní" komunikace
3. fakt, že to odvede část "plané" komunikace z veřejné části serveru (nebo si snad myslíš, že kennedz nebo zdenek ti budou mailovat?
4. argument pro možnost mazání "bezcenných" diskusí moderátor vs. diskutér bez neustálého vysvětlování (jednoduše se dá do pravidel, že s moderátory se diskutuje na PM, což je fair pro všechny uživatele, neboť to nikoho nediskriminuje - nepotřebují nějaké icq, mail apod. ale vystačí si s tím, s čím si "vysloužili" pozornost moderátora, tj. s webem)

Pokud je to nad síly vývojářů apod., nebylo by od věci to říct a neskrývat to za výrok "že to není potřeba"

Podotýkám, že PM komunikaci bych vyhradil výslovně pro moderátory.

Čím víc máš e-mailů, tím víc jsi člověkem. :-)

Nevím čím to je, ale svůj mejl rokator@email.cz cpu posledních 8 let všude veřejně, nikde ho netajím a denně mi na Email.cz chodí tak jeden nebo dva spamy. O zbytek bordelu se mi postará zřejmě kvalitní antispam.

Proti PM nic nemám, ale je pravda, že když jsem někde na fórech PM použil, tak šlo jen o odkazy na cracky apod. a to není problém řešit např. mejlem.

A posílat přes PM něco k tématu, nějakou radu, to mi přijde jak blbost, protože tyhle informace by jednou mohli někomu dost pomoct.

Ja zase pouzivam iba jeden mail a to ten co mam aj tu na poradni viditelny. A spam? Sem tam asi tak 1 spam za dva - tri dni. A tento mail pouzivam vsade uz viac ako 5 rokov... A som spokojny. NA tie PM ma kazdy iny nazor. To je pochopitelne. Ale paci sa mi aka diskusia na tieto PM nastala...

A ešte kvôli krátkemu teplomeru dodávam:

Texhnické požiadavky na PM nevidím v zmysle, že tam bude nejaký priestor na odosielanie príloh. Ja nevidím PM ako emaily. PM by mali fungovať tak, že budem mať povedzme schránku na nejakých 20 prijatých textových správ, 20 Odoslaných textových správ s maximálnou dĺžkou povedzme 2 kB a to je všetko. Žiadne miesto na prílohy alebo čo. Neviem, čo je na tom také nepochopiteľné, ale ako vidím téma je viac menej uzavretá, takže zbytočne vŕtať nebudem.

ja so za pm. dovod: som na ne zvyknuty. momentalne mam napr silnu tuzbu napisat zdenkovi ze ma sklamal a siel s kvalitou dole a mailom sa mi nechce. navyse igork zamkol thread (imho blbost ale to je diskutabilne nakolko zdenek sa vyziva v dlhych threadoch).
to hlasovanie by bolo fajn
zmazene urazajuce slovo uchylak (IgorK) (fleg)

pripajam sa hoci nerad k zdenkovi...bol mi zmazany prispevok kde som vysvetloval ze uchylak nie je nadavka ale diagnoza v jeho pripade a neviem preco;o).
stale si za tym trvam. zdenek nie je dement preto mu nebudem hovorit idiot debil alebo imbecil. ale je uchylak staci sa pozriet na jeho prispevky ako ma vsade posledne slovo a ake pouziva argumenty.
ak zmazete toto znovu ja si to sem napisam aj tak;o).

Lepší bude se držet tématu. (Kurt) (fleg)

No, být tebou tak si nestěžuji. Tobě sice umazali jedno slovo z příspěvku a ještě ti tam napsali upozornění které, ale mě smazali celý můj příspěvek, kterým jsem na ten tvůj reagoval, a kde jsem jen na tvém příkladu vysvětloval, že idiot je jen lékařská diagnóza člověka se znaky debility. Je vidět, že na někoho tu jsou přísnější a na někoho ne. :-?:-?:-?

[mod]Lepší bude se držet tématu. (Kurt)[/mod]

zase zavadzas. mne zmazali cely prispevok takisto ako tebe (podla mna nie si sprosty a dobre to vies len si to pre istotu na chvilku "zabudol"). a to som admin celeho databazove servra a v podstate mozem s nou lubovolne manipulovat (samozrejme to nerobim). ak uz sa mazu prispevky adminovi nie je to znak absolutnej demokracie;o)?

Tak já také nějaký ten nespravedlivě vymazaný příspěvek překousnu. Překousnu i nespravedlivě vymazaný thread.
Ale musím protestovat proti cenzorským úpravám mého příspěvku, když tam cenzor nezanechá informaci, že příspěvek již není v původní autorské podobě.
A také musím protestovat proti uzamknutí threadu, když je do toho threadu poté psán některým cenzorem příspěvek s vědomím, že na něj již potom nemůže nikdo reagovat. Když ho chce uzamknout, tak ať ho uzamkne a nedělá potom ještě nějaké sviňárny.
Je to hnus, velebnosti. 3-[3-[3-[