BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Před časem jsem řešil totéž, moje case má přípravu pro přídavný ventilátor v předu i v zadu. Potřeboval jsem chladit disky, a snížit teplotu zdroje. Nakonec stačil jediný přídavný ventilátor dozadu tak, jak radí MM, a ještě má snížené otáčky na cca 1700 odporem cca 100 ohmů, takže je téměř neslyšitelný. Disky jsem umístil dolů k otvorům kudy se vzduch nasává, ale ventilátor tam není nutný, nasávaný vzduch je stačí chladit. Novější case s umístěním disků do těchto míst již počítají, já to zbastlil. Výsledkem je snížení teploty disků o 10°C na cca 35°C (v horkém létě cca 40°C), zdroj chladný protože teplý vzduch není přes něj odsáván. Spolu se snížením otáček CPU to přispělo i k nižší hlučnosti.