Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antiforpsi thread

neda mi ale musim. mozno bude thread zmazany ale risknem to;o). uz som to pisal na starom fore ale dnes mi prisiel dalsi mail a musim proste;o).
zakaznik mal hosting u forpsi (pes). pred cca rokom presiel aj s sk domenou ku mne. stal som sa novym registratorom domeny. pred nedavnom forpsi vyzval zakaznika k predlzeniu domeny o dalsi rok. zakaznik neznaly situacie zaplatil. po zisteni ze zaplatil zbytocne (forpsi im vypli hosting v 5/2005 a registratorom prestali byt este predtym) som celu vec urgoval aby vratili peniaze. na moje prekvapenie forpsi sa vyhovoril na administrativne naklady a odpovedal ze peniaze nevrati ze si mozu objednat inu domenu. princip ich neopravneneho bohatnutia je asi takyto. domena hoci uz davno nema co robit v ich databaze tam zostane a forpsi vyzve zakaznika aby zaplatil. kazdy druhy zakaznik vie o domenach prd a preto zaplati. takouto cestou odhadujem ze zarobia par desatisic korun (nie je zle ze?). vrcholom drzosti je ale ze po zisteni nechcu takto neopravnene ziskane peniaze vratit.
nastaval som sa hoci nejde o moje peniaze. takze dalsie maily dalsie telefonaty kade tade. ok pozru sa na to. dnes mi prisla odpoved

Dobré odpoledne,
problem, ktery nam tu vznikl jsem probirala s nadrizenym a bohuzel si stale stojime za svym. Zmenil jste registratora
domeny a jelikoz jste do dnesniho dne nevypovedel ani sluzbu Webhosting a zaznam o domene zustal v administraci, tak doslo
k tomu, ze Vam bylo automaticky zaslano upozorneni na blizici se expiraci.
Na upozorneni jste bud mel reagovat tim, ze jste nam mel napsat o presunu domeny jinam, nebo nereagovat vubec. Bohuzel
jste si ale dle navodu objednal a uhradil prodlouzeni domeny, ktere kvuli presunu jinam pres nasi spolecnost neni mozne.
Vasi platbu radi vyuzijeme na jinou sluzbu, ci registraci /prodlouzeni domeny jine. Samozrejme, pokud by doslo ke zmene
registratora domeny na nas, bude Vam tato domena prodlouzena. Pokud nemate nadale zajem o sluzbu hosting, kterou mate jiz
od 7.5.2005 vypnutu, tak zde je navod jak provest jeji vypovezeni....(dalej nasleduje navod na vypoved vypovedanie).

Dekuji za pochopeni a preji pekny den,

Jaroslava Jakubcová

Firma zaslala zákazníkovi nabídku, zákazník na ní reflektoval a zaplatil, tím došlo k uzavření smluvy. Nevidím na tom z hlediska práva nic divného, každý si musí rozmyslet, komu a za co platí. Pokud chce smlouvu jednostranně ukončit, musí podat výpověď dle obchodních podmínek, které jsou součástí smlouvy. Dokonce snad ta firma zaslala návod na vypovězení smlouvy, tak o co jde? Proč ji nevypoví?

firma zaslala zakaznikovi ponuku na neexistujuci tovar. predstav si to tak ze ja ti zaslem ponuku na predlzenie domeny seznam.cz ktorej nie som registratorom (len som bol) a nemam na nu uz ziadne pravo. navyse o tom vsetko viem. a napriek tomu mi za nu zaplatis. samozrejme medzitym ti napise aj OPRAVNENY registrator a poziada ta o zaplatenie tejto domeny.
kecy o vypovedani zmluvy su len zastieracim manevrom (vsimni si fakt kedy vypli hosting kvoli nezaplateniu faktury za rocne predlzenie) pretoze kvoli bordelu v ich databaze ziadaju klientov o platby za cudzie domeny.
ako som povedal pointa je v tom ze sa najde kopec firiem ktore takuto vyzvu uposluchnu a zaplatie (najma mali zivnostnici co vedia o webe a domenach prd).

Nikde jsem se nedocetl o duvodu vypnuti hostingu a jasnovidec nejsem. Jasne je jedno - zakaznik smlouvu nevypovedel a tudiz neni nic zvlastniho, ze zustal v databazi. Na zaklade tohoto zaznamu byl vyzvan k zaplaceni poplatku a to ucinil, cimz projevil souhlas se smlouvou. Pointa je v tom, ze kdyby dva kopce firem vedely tri p..y o webu tak je to jejich problem, protoze pokud uzaviram nejakou smlouvu tak je na me, abych vedel co uzaviram. Kdyby byla firma sebevetsi zlodej (a ja nemam duvod ji jakkoli hajit), tak v tomto pripade ma pravdu. Nevim ja to funguje na Slovensku, ale u nas hostingove firmy zaridi vse s prevodem hostingu i registratora vcetne vypovezeni smluv (to samozrejme s ucasti zakaznika).

No, nevim, nevim. Kdyby to bylo tak, jak teď popisuješ, tak by platil § 49a občanského zákoníku a uzavření smlouvy by bylo z toho důvodu neplatné.
§ 49a zák. č. 40/1964 Sb. Právní úkon je neplatný, jestliže jej jednající osoba učinila v omylu, vycházejícím ze skutečnosti, jež je pro jeho uskutečnění rozhodující, a osoba, které byl právní úkon určen, tento omyl vyvolala nebo o něm musela vědět. Právní úkon je rovněž neplatný, jestliže omyl byl touto osobou vyvolán úmyslně. Omyl v pohnutce právní úkon neplatným nečiní.
Jenže ono to je určitě trochu jinak, musel bych vidět ten návrh smlouvy i s obchodními podmínkami, abych mohl nějak fundovaně poradit.
A to se bavím o právní radě v čechách, slovenské zákony neznám.

opat opakujem. nezalezi aku zmluvu mal uzavrenu forpsi a dana firma. forpsi ako byvaly registrator dostal od sk-nicu ako narodneho registratora sk domen mail v ktorom mu bolo oznamene ze domena prechadza pod noveho registratora (cize mna). tento mail som dostal aj ja a uhradil som zan aj manipulacny poplatok a zaplatil aj predlzenie domeny na 1rok. rok bol pokoj. az tohoto roku si forpsi zazracne spomenul na to ze zmluva podla nich stale plati a ze maju uhradit poplatok za domenu (zaujimave ze poplatok za hosting nechceli) na ktoru uz vyse roka nemaju pravo.
nemusim byt sudca ani pravnik aby som jasne vedel ze doslo k nezakonnemu obohateniu zo strany forpsi. forpsi navyse chybu ciastocne uznavaju pretoze ponukaju za tuto uz uhradenu sumu imu domenu zdarma! ale peniaze vratit to nie.
zdenku pocuj ty sudca...vysvetli mi odkedy sa zmluvne vztahy dvoch firiem riadia obcianskym zakonnikom. ci vy v cechach nemate obchodny zakonnik;o)?

§ 1 odst. 2 obchodního zákoníku: Právní vztahy uvedené v odstavci 1 se řídí ustanoveními tohoto zákona. Nelze-li některé otázky řešit podle těchto ustanovení, řeší se podle předpisů práva občanského.
§ 261 odst. 6 obchodního zákoníku: Smlouvy mezi osobami uvedenými v odstavcích 1 a 2, které nejsou upraveny v hlavě II této části zákona a jsou upraveny jako smluvní typ v občanském zákoníku, se řídí příslušnými ustanoveními o tomto smluvním typu v občanském zákoníku ...

Nevím, jaký je ten váš slovenský zákon, ale český obchodní zákoník se zabývá hlavně statutárními orgány různých druhů obchodních společností, smluvní vztahy jsou tímto zákonem odkazovány do občanského zákoníku. Myslím si, že na slovensku to bude také tak. 8-)8-)8-)

Jinak z tvého původního dotazu není vůbec dáno, že jde o smlouvu dvou firem, v tom dopise není odpověď firmě, ale odpověď konkrétní osobě.

co stale riesite ci je alebo nie je zmluva vypovedana? to predsa nie je podstatne. nech sa forpsi sudi s danou firmou ze nevypovedala zmluvu a ze neplati za sluzby (ktore nevyuziva).
ale inkasovat peniaze za nieco co nevykonam....maly detial...ak by som ja danu domenu nezaplatil a zakaznik by zaplatil len spolocnosti forpsi domena prepadne pretoze spolocnost forpsi nie je v zmluvnom vztahu s sk-nicom co sa tyka tejto domeny (proste forpsi sk-nicu nezaplatil nic).
takze zmluva s forpsi bude vas dodrzana ale firma pride o domenu. takto je to podla vas ok?
ja som napr s forpsi v zivote ziadnu zmluvu nevypovedal...akonahle som mal prbvy server na nete vsetky domeny hostovane od forpsi som jednoducho stiahol z ich hostingu a dal k sebe na server. v zivote ma forpsi s nicim neobtazovali a neriesilo sa ci je nasa zmluva vypovedana koser alebo nie.
az tento rok ma spolocnost asi financne problemy a tak si zacala zarabat aj takto neeticky.
p.s. kazdy kto podnika vie ze ak vam niekto omylom nieco zaplati napr za sluzbu ktoru ste mu vy nerobili a poziada vas o vratenie penazi tak mu tie peniaze vratite. o to viac ak ho do toho omylu uvediete vy sami.
ak by slo o sumu o ktoru sa oplati sudit nie je v sk/cz sudca ktory by dovolil vyhrat tento spor foprsi (okrem samozvaneho zdenka samozrejme).
a ked sme uz pri tych zmluvach...pozrite si v akom "zmluvnom" vztahu vstupujete s forpsi pri objednavani webhostingu a potom kecajte.

Smluvní vztah je dán vzájemnou dohodou obou účastníků. Smluvní vztah se může ukončit také vzájemnou dohodou obou účastníků nebo výpovědí jednoho z účastníků vůči druhému, za stanovených podmínek. Je to naprosto normální a standartní věc. Nechápu, co ti na tom není jasného? Když jeden z účastníků odmítá vzájemnou dohodu, tak je jedinou možností výpověď a příště se mu zdaleka vyhnout! Jinak ještě může také smlouva skončit uplynutím stanovené doby, na kterou byla sjednána. A to byl asi tvůj případ.

ty si bud bbly alebo nechapes. cele tvoje argumenty by sa dali mozno pouzit keby sa jednalo o hosting...firma presla na novy, forpsimu o tom nepovedala...forpsi vystavil fakturu na hosting firma zaplatila hoci hosting nevyuzivala...ano forpsi by bol v prave pretoze firma nevypovedala zmluvu forpsi jej drzal ucet ftp konto atd...ale ako to suvisi preboha s ich domenou? co s nou ma forpsi? forpsi mal dosah an ich domenu pokial bol ich registratorom. od chvile ako nim prestal byt zanikol automaticky ich vztah ohladom domeny (nie hostingu). forpsi nema pravo uctovat si peniaze za sluzbu ktoru preukazatelne neposkytol (forpsi neuhradil poplatok sk-nicu za domenu preto za nu nemoze inkasovat peniaze od firmy).
forpsi o tomto vsetkom preukazatelne vedel pretoze minuly rok ziaden mail firme nezaslal (nakolko vedel ze uz nie je registrator).
okrem pisaneho prava existuje aj eticke to by si ty ako pseudosudca mohol vediet a argumenty forpsi neobstoja asi nikde inde len u teba a tvojho klonu.
pred nedavnom odo mna odisla vdaka forpsi jedna firma (forpsi mi chybou ich pracovnika 3 dni nevedeli zmenit jeden ns zaznam lebo to vraj nejde). tato firma zmenila registratora aj hosting. predstav si ze ja teraz tej firme poslem vyzvu aby mi uhradili poplatok za domenu hoci viem ze na to nemam pravo lebo uz nie som ich registrator. firma mi poplatok uhradi. ja som podla tebe v tom nevinne?
jedine coby podla mna preslo je vymahanie penazi za webhosting pretoze mi nevypovedali zmluvu

Asi jsi pořádně nečetl ten dopis: "jelikoz jste do dnesniho dne nevypovedel ani sluzbu Webhosting", příště si to raději pořádně přečti, než začneš někoho unáhleně urážet. Pokud byla smlouva uzavřena na tuto nebo jinou službu, na dobu neurčitou, nebyla vypovězena nebo nedošlo k dohodě o ukončení smlouvy, tak je nadále platná.

pytam sa este raz...co ma spolocne webhosting s uhradou za domenu? forpsi oslovil firmu aby mu zaplatila poplatok za domenu nie za hosting tak nechapem co sa ohanas hostingom. rozlisuj poplatky za domenu a za webhosting.
to je zaujimave preco forpsi nevymaha od firmy poplatok za webhosting. zeby preto ze ten hosting bol automaticky zruseny po nezaplateni poplatku (cim skoncil aj zmluvny vztah). alebo zeby preto ze forpsi ma bordel v databaze?

Bůhví, jak to s tou úhradou bylo. On asi vůbec nevěděl, za co platí a bylo mu to jedno. Je to jeho věc a když uzavřel smlouvu s forpsi (zaplacením částky), tak by měl tu smlouvu splnit nebo se pokusit dohodnout o zrušení smlouvy nebo smlouvu vypovědět. Tak to prostě chodí. Je to zcela v souladu se zákonem. Zkus si uzavřít smlouvu s mobilním operátorem, jehož dealer za tebou klidně přileze až domů (a nakecá ti při tom spoustu lží o tom, že jde o zvýhodnění smlouvy a minuty zdarma, adt.), zaplatit částku a pak si vzpomenout, že už máš vlastně smlouvu s jiným mobilním operátorem, že jsi se spletl a myslel si, že šlo pouze o nějaké prodloužení smlouvy od původního operátora. Pak uvidíš, že odstoupit od smlouvy budeš moct pouze za podmínek uvedených v zákoně nebo obchodních podmínkách operátora. :-):-):-)

Teda, ze zrovna Ty se tak ohanis etikou. Z Tebe ta etika zrovna odkapava (to cituji Tebe):
ja som napr s forpsi v zivote ziadnu zmluvu nevypovedal...akonahle som mal prbvy server na nete vsetky domeny hostovane od forpsi som jednoducho stiahol z ich hostingu a dal k sebe na server. v zivote ma forpsi s nicim neobtazovali a neriesilo sa ci je nasa zmluva vypovedana koser alebo nie.
To, ze se neozvali neznamena, ze Te neobtezovali, ale jen ignorovali Tvoje hulvatsvi. Pokud Ti to nedochazi, tak ve slusne spolecnosti je slusnost uzavrenou smlouvu vypovedet kdyz mi prestane vyhovovat a pripadne take dodrzet podminky vypovedi i kdyz mohou pro me byt nevyhodne, protoze jsem smlouvu uzavrel dobrovolne.

ukaz mi aku zmluvu som pri hostingu s forpsi podpisoval. pretoze ja neviem co mam vlastne vypovedat nakolko som tak maximalne suhlasil s uhradou istej ciastky za hosting. forpsi sa ohana zmluvou ktora neexistuje. alebo sa registracia a zaplatenie rocneho poplatku povazuje za zmluvu?
zdenku preco sem pises 2x?

Já sem nepíšu 2x. Asi trpíš stihomanem. :-D:-D:-D Já jsem tu smlouvu neuzavíral, tak ti ji nemůžu ukázat. Smlouva může být dle zákona uzavřena i ústně a je platná od zaplacení požadované částky. Pak se musí postupovat podle zákonů a obchodních podmínek konkrétní firmy. To by si měl snad znát, pokud jsi někdy v životě něco kupoval. I nákup např. jednoho rohlíku v obchodě je uzavřením smlouvy, která počíná platit zaplacením požadovaná částky u pokladny a řídí se dál dle zákona, včetně možnosti od smlouvy odstoupit, vypovědět ji, možnosti reklamace zboží a služeb atd.

ty sa nauc citat poriadne. "zmluvu" som neuzatvaral ja ale moj zakaznik a cela zmluva spociva v registracii a zaplateni poplatku. je to presne ako pri rohliku. takisto pri odstupeni od zmluvy nemusis vypisovat ziadne lajstra.
skusim to mozno to pomoze:
forpsi nemal ziaden pravny vztah k domene danej spolocnosti preto nemal co od danej firmy pytat za nu poplatok (hosting s domenou nesuvisi...bol jej sucastou len do okamihu ked bol forpsi registratorom ich domeny).

Já nikde nepsal, že si tu smlouvu uzavíral ty!! Já jen psal, že nechápeš, co to znamená uzavření smlouvy. Od smlouvy nejde jen tak jednostranně odstoupit nebo ji jednostranně zrušit. Jednostranně můžeš od smlouvy odstoupit pouze v případech uvedených v zákoně nebo v obchodních podmínkách. Jak by se ti asi líbilo, kdyby jsi byl prodavač v pekařství, nějakej maník by si u tebe koupil rohlík a druhý den by přišel, že chce peníze zpět, protože chce zrušit smlouvu, protože neměl na ten rohlík chuť. :-D:-D:-D

boze co to meles? ved di to cele prekrutil. ked uz sme pri rohlikoch tak ide o to ze si firma kupovala rohliky u predajcu A. v decmebri sa rozhodli ze si zacnu kupovat rohliky od B...A firma o tom vedele od zdruzenia rohlikarov. rok bol pokoj. po roku firma A poslala spolocnosti fakturu za odber rohlikov (mimochodom ziadne nedodala) ktore vsak spolocnost nakupovala cely rok od firmy B. spolocnost v domneni ze faktura pochadza od B zaplatila. ked omyl zistila chcela peniaze spat. ale Acko peniaze vratit nechce. namiesto toho chce dodat rohliky v tej sume zdarma.
nemusim byt pravnik aby som videl ze nie je na tom co riesit.

No tak vidíš. Firma A uzavřela smlouvu se zákazníkem. Firmu A při tom nemusí vůbec zajímat, s kolika firmama má zákazník ještě uzavřeny nějaké jiné nebo stejné smlouvy. Platba proběhla, takže je smlouva platná. Zákazník je dle zákona nabytím platnosti smlouvy povinen rohlíky převzít. Pokud chce od smlouvy odstoupit, musí postupovat podle zákona. Pokud se zákazníkovi nelíbí okolnosti, za kterých byla smlouva uzavřena, má možnost podat soudní žalobu příslušnému soudu na neplatnost právního úkonu dle § 49a zák. č. 40/1964 Sb. (To platí v ČR, slovenské zákony neznám). Chápeš to? Takto se postupuje v civilizovaném světě (u nás v ČR).

preboha teraz cakam ze mi jeden velkosklad posle fakturu zato ze uz od neho neberiem monitory ktore som bral minuly rok ale beriem ich z ineho skladu. a dokonca som mal tu drzost ze som mu to nepovedal. preto mi poslal fakturu ktoru som ja v domneni ze je opravnena zaplatil hoci mi ziadne monitory nedodal.
chapes to?

Proboha!!! Tak jsi mu tu fakturu neměl platit!!! Chápeš to??? Zaplacením faktury jsi uzavřel smlouvu!!! Chápeš to??? Pokud s ním není dohoda, musíš se soudit!!! Chápeš to??? Pokud se nechceš soudit, musíš smlouvu splnit, nebo ji dle zákona a obchodních podmínek musíš vypovědět!!! Chápeš to??? Ta smlouva stále ještě platí i když nedošlo k plnění!!! Chápeš to???

nemusi. to ze platba bola vyziadana protipravne a nie je majetkom forpsi je jasne kazdemu. uz som spomenul ze to priznava aj samotny forpsi ktory ako nahradu ponuka inu domenu zdarma.
ty sa budes sudit o 600sk? ide oto ze forpsi to takto spravil tisicom byvalych klientov kolko asi tak mohol na tom zarobit? toto ma od slusnosti dost daleko nemyslis? takze o com sa cely cas bavime?

Zákazník jednou zaplatil a tím tu platbu zlegalizoval. Nikdo ho nenutil platit. Je to jenom jeho blbost a za blbost se platí. O tom, že platba byla vyžádána protiprávně může rozhodnout pouze soud a dokázat to musí žalující strana.
Pokud někdo někoho zavraždí, tak se na něj dle zákona také musí hledět jako na nevinného, dokud soud nevynese rozsudek a ten nenabyde právní moci. Žijeme prostě v civilizované společnosti podle určitých pravidel, kde i ti co jsou v podezření z protiprávního jednání, mají svá práva. Musíš se řídit zákonem. Chápeš to???

zaloba sa tykala mojho zakaznika ktoremu 2 dni nesli maily vdaka tomu ze forpsi nebol schopny 2 dni zmenit ns zaznam mojho servera (bohuzial domenu mam regnutu u nich ale uz pracujem na prechode k inej firme) a to preto ze ich pracovnik tvrdil ze sa to neda. stalo ma to asi 5 maiilov par telefonatov a po 3 dnoch dosiel asi niekto kompetentny k probemu a dostal som 2 (wau) ospravedlnujuce maily. bohuzial v tom case sa mi uz zakaznik vyhrazal sudom

Nedalo my to a pátral jsem a pátral, protože člověk s tvím vystupováním soudcem být nemůže.
Když jsem dal dohromady reakce z jiných fór, kde vistupuješ jako šéfinspektor, popř. používáš stejný avatar, došel jsem ke jménu Kr**pa.
A pokud se podíváš na seznam soudců na portálu Justice, žádný takoví soudce tam není.
Pokud tedy nekoukáš rád na TV a nejsi nějaký samozvaný soudce nebo obyčejný přísedící z lidu :-P

Ale našel jsem člověka s tvím jménem jako znalce v oboru nehmotného a finančního majetku a podniků v jedné pražské firmě.

"tvím" "vistupuješ" "takoví" "tvím" :-D:-D:-D Vidíš to, já nemusím nikde pátrat a pátrat, abych zjistil čím jseš ty, protože z tvého písemného vystupování je všem úplně jasné, že jsi žákem zvláštní školy. :-D:-D:-D

Jméno Kr**pa ??? Znalec v oboru v jedné pražské firmě? Proč se stydíš to jméno napsat? Bojíš se, že tam také uděláš hrubou chybu? :-D:-D:-D
Rád bych také zjistil, co jsi vlastně vypátral za jméno a za firmu. :-D:-D:-D Jsem zaměstnanec státu a jestli někdo považuje Českou republiku za pražskou firmu, tak by se měl co nejdříve objednat u psychiatra. :-D:-D:-D

Jinak stránky www.sefinspektor.cz nejsou moje (pokud jsi tedy pátral tímto směrem), akorát jsem si je drze napsal do svého profilu a jejich majitele nebo provozovatele sám neznám. ;-);-);-)

Souhlasím, pěkně jsme si tu diskutovali o problému forpsi, než došlo k osobním invektivám od různých Dušínů, anarchistů (který si tu navíc hraje na neomylného všeznalého cenzora), adt.

Promiň, ale já za to nemůžu, že se tu na mě takto sesypali. :.(:.(:.(

Apropó, nebylo by dobré, aby mohl mít ten, kdo založil thread, ve svém threadu také nějaké menší cenzorské oprávnění, aby se ubránil těmto nevítaným tlučhubům, kteří nepíšou k tématu threadu? Je to jen takový skromný návrh. :-):-):-) Každý registrovaný uživatel by si tak mohl založit thread a v něm by měl jisté moderátorské (cenzorské) oprávnění, byla by to taková výhoda oproti neregistrovaným uživatelům. 8-)8-)8-)

Dovolil bich se ohradit a opravit několik tvých výroků.
1. uveď prosím nějaké invektivy z mé strany v tomto threadu
2. jediné invektivy, které tu jsou jsou s tvojí strany ohledně mích pravopisných chyb
3. ta má reakce nahoře byla na tvé tvrzení, že jsi soudce, takže odbočení od tématu jsi provedl ty
4. celé jméno jsem neuváděl úmislně, protože jsem nepovažoval za slušné zde odhalovat něčí identytu

1. Asi neumíš kromě psaní bez hrubých chyb ani pochopit to, co je napsáno. Jasně jsem napsal, že jde o osobní invektivy, nikoliv jen invektivy.
2. Také je to hnus, něco takového napsat.
3. Já jsem neodbočil od tématu, protože v tomto threadu se jedná o spor dvou účastníku určité smlouvy, který by se dal vyřešit také soudní cestou.
4. Spíše jde o to, že jsi nic neodhalil, protože se cíleně chovám tak, že to ani nelze odhalit.

8-)8-)8-)