BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Urcite neodporucam bastlit doma vsesmerku. Navyse viac ako 5dB uz sposobuje samorusenie vdaka odrazom...a to nehovorim o miestnostiach ale o chodbach v budovach. V clenitej miestnosti mozu sposobovat samorusenie aj slabsie vsesmerky.
Ja som hovoril ze nie som odbornik, niekto mi toto poradil tak som to sem dal. Ako potom ale zvysit signal? Su aj vyssie modely routrov s vacsim pokrytim ale vraj nie su tak kompatibilne, tak neviem...
Zavisi to od toho co mas na mysli terminom "zvysit signal"...
Pre zariadenia wifi existuje nejaka norma v ktorej sa pise o maximalnej urovni vyzarovaneho signalu, ktoru neslobodno prekracovat.
Ak by sme sa drzali normy, tak hodnoty maximalnej pouzitelnej vzdialenosti v otvorenom/uzavretom priestore suhlasia s hodnotami v obchodnych letakoch pre tieto zariadenia.
Myslim ze sa pohybuju okolo 100m v uzavretom priestore a 400m v otvorenom priestore.
Trochu sa tomu da napomoct pomocou vykonnejsich anten pricom je nutne znizit vykon vysielaca aby bola dodrzana max.povolena hodnota vysielacieho vykonu.
100m v uzavretom priestore je troku fabulacia. Su miesta, kde sa signal "strati" po 5m.
V beznom panelaku alebo rodinnom dome (tehla) je dostupnost signalu cez 1 stenu cca 100m. Cez 3 panelove steny je pouzitelny signal na urovni 10-20m.
V pionierskych casoch bolo vraj mozne dosiahnut funkcny 2mb spoj na 2dB pendreky na 3km. Pre ilustraciu...ja ked som zacinal pred cca 7 rokmi tak som si doma naskenoval 2 siete na 8dB vsesmerku v okne. Pred cca 3 rokmi bolo tych sieti asi 50. Vzhladom na 3 neprekyvajuce sa volne kanale pri 2.4 a vzhladom na turbo mody roznych zariadeni v G-mode je dnes vlastne zazrak ak vam net funguje bezproblemovo v 3izbovom byte.
V těch časech jsem viděl funkční páteřní spoj 2,4 GHz na vzdálenost 13 km. Antény byly plné paraboly o průměru přes metr.
Taky spoj mam aj teraz. Pretlacim cez neho 3-4mb. 24dB sita CSAT. Je to jeden z poslednych 2.4 p2p spojov.
Mam za to, ze tych 100m mysleli autori v prazdnej hale, nieco ako telocvicna alebo galeria... ono americke priestory (aj obyvaky) su trocha rozdielne od europskych.
Dakujem za reakcie.
To by mi bohato stacilo, takych 20-30m by mi teoreticky stacilo tiez, ale ja mam teraz problem uz pri takych +-12m! Je tam ale vela stien, asi 4.
Tak to ma nepotesilo, mozno by pomohlo premiestnenie routru aby to neslo cez tolko stien, ale aj tak sa obavam ze to nebude stacit. Inak mam Belkin - G - presnejsie teraz neviem.
Ake riesenie teda odporucate? Nieco "vyrobit", alebo iny router, vyssiu triedu? Len co ta kompatibilita? Potrebujem to aj koli wifi mobilu.