Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení PATA HDD s vypalovačkou

Dobrý den.
Mam MB MSI K8T Neo se dvěma SATA a dvěma PATA konektory.

Chtěl jsem připojit pouze PATA HDD s vypalovačkou, ale nějak se mi to nedaří, ať jim vzadu přehazuji nastavení jak chci. (MA, SL, CS) Pokaždé tam je pouze jeden, nebo mi to vypíše, že tam neni nic z čeho by nabootoval.
Pokud tam mam SATA HDD, tak bylo všechno bez problémů, ale poslední dobou se mi nedaří, aby se mi v BIOSu objevila i vypalovačka zároveň s PATA HDD.

Mam jen v BIOSu něco špatně nastavené, nebo mam špatnou MB?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A připojuješ to ke konektorům co jsou u FDD ? Jestli máš oba volné není důvod cpát hdd a vypalovačku…
MM_tank 06.07.2009 17:22
MM_tank
Páč ten ide konektor co je "naspodku" desky cdromku asi neumí...
MM_tank 20.07.2009 21:45
MM_tank
Nikolivek. U tehle desky ( http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?mode l=K8T_Neo2-F ) je to j… poslední
mif 20.07.2009 22:28
mif
"PATA" optické mechaniky typicky fungujú na UDMA33, zopár kúskov možno vie fungovať na UDMA66, "PATA…
Joseph 20.07.2009 21:44
Joseph
Nie je vhodné aby obe zariadenia boli pripojené na jednom kanáli. Radič sa musí prispôsobiť pomalšie… nový
mif 20.07.2009 22:15
mif

A připojuješ to ke konektorům co jsou u FDD ? Jestli máš oba volné není důvod cpát hdd a vypalovačku na jeden kabel-pomalejší. Pokud mermomocí chceš tak modrej konec kabelu do desky, na druhej konec hdd nastavenej jako master a doprostřed vypalovačku nastavenou jako SL.

Nikolivek. U tehle desky ( http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?mode l=K8T_Neo2-F ) je to jedno /sam jsem ji kdysi mel/. Tazateluv problem bude nejspis v nekompatibilite onech IDE zarizeni, popr. v blbe nastavenych SATA radicich - matne vzpominam, ze se SATA drivy "mlati" s IDE (ono to bylo i v manualu - zakazat nepouzite SATA radice, pouziji-li se IDE zarizeni). Doporucuju prostudovat manual. Mozna flashnout novejsi BIOS.

"PATA" optické mechaniky typicky fungujú na UDMA33, zopár kúskov možno vie fungovať na UDMA66, "PATA" HDD štandardne majú UDMA100, alebo UDMA66, ak ovšem tam nemáš nejakú pomalú vykopávku.
Nie je vhodné aby obe zariadenia boli pripojené na jednom kanáli. Radič sa musí prispôsobiť pomalšiemu. Jediné správne riešenie je pripojiť každé "PATA" zariadenie samostatne.
Zrejme tvojej doske to spôsobuje aj problém pri autodetekcií. Dá sa tomu vyhnúť tak že ju vypneš a nastavíš parametre "PATA" zariadení ručne. Má to aj ďalšiu výhodu, rýchlejší štart počítača.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru