BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
není předvolen výstupní formát fax, nebo čb obrázek?
No vidím jen nastavení zdroje (dokument stupně šedi) a výstup je v 300 dpi.Teď jsem zkusil kalibraci a zase se vypnul (code 2,155,0).
na tu chybu poslal nemecky support odpoved: stiahnite najnovsi driver, skontrolujte konflikty dirverov, aktualizujte driver chipsetu mainboardu, skontrolujte USB pripojenie = akykolvek pasivny USB hub, alebo USB predlzovaci kabel bez pridavneho napajania (zdvojena koncovka na 2 USB porty), cez ktory neprejde 500mA napajanie kvoli stratam moze sposobit chybu.
USB mám myš,tiskárnu,čtečku (ta je odpojená) a TV tuner(vyžadováno 500mA).Oproti poslednímu funkčnímu stavu skeneru se změnilo -> přidání TV tuneru (skener sem zkoušel i s odpojenou tiskárnou a tunerem),šachy ohledně Úsporného režimu (zakázal jsem některé služby,instaloval ovladače myš/grafika).Do aktualizací driveru chipsetu (asi bych musel aktualizovat i BIOS) se radši zatím pouštět nebudu.Jinak jsem zprovoznil můj archaický PC s USB 1.1 a skener je OK.
driver chipsetu základní desky bych nespojoval s biosem, určitě update jednoho nevyžaduje update druhého, to spolu nesouvisí. naopak zbytečný flash biosu, prováděný pod windows, může skončit funusem.
přeinstalace driveru chipsetu základní desky je jen poslední možnost pokud nějaký instalátor něco přepsal. (nebo naopak dobrá připomínka pro uživatele, kteří ho nikdy neinstalují, protože neznají funkci chipsetu).
ale třeba amd/ati k mému znechucení ponechává původní ms ovladače pro usb.
snad ještě si pomoct přídavným pci usb řadičem, ale jejich kompatibilita je občas podezřelá - i těch s nec chipy, jejichž ovladače by se neměly tlouct s chipsetem základní desky. ale ve světě čínského hw nebude nikdy spoleh na nic, to je axiom.