
Reálný výkon Atomu?
Nyní jsou v nabídce opravdu hezké kousky s nVidia ION, akorát nevim, zda to celé nebude brzdit právě intel Atom?
Dejme příklad, jak je na tom Atom 280 a i 330 oproti třeba Athlonu XP 2500+? (ten Athlon mám doma, takže proto) Vím, že je třistatřicítka dvoujádrová, ale nevím, jak je na tom s výkonem. Někde píšou o kousek lepší, někde mnohem horší...
V tomto porovnání neřeším spotřebu...
Díky moc:)
Athon XP je na tom lepe nez atom. Jedina vyhoda Atomu 280 oproti Athlonu je spotreba a HT (pokud jej aplikace umi vyuzit).
U 330 nedokazu posoudit, nemel jsem srovnani. Atom podporuje pouze in-order instrukce (krom SIR), Athlon out-of-order razeni instrukci.
Kdyz se bavis o CPU, nesmis zapomenout ani na chipsety. V nich je pro stary Athlon prilis nizka FSB a frekvence pameti (pokud se nemylim, tak max DDR 400).
Na bezne kancelarske vyuziti v tom neni moc velky rozdil. Pro konverzi audia a videa se v soucasnosti nehodi ani jedno. Hry jiz vubec.
hmm, takze se nevyplati investovat do nejake ION úůatformy s Atomem 330?
Co od toho PC vlastne ocekavas? Definuj presne nejvyssi naroky.
Co jsem kdysi zjišťoval, tak to má výkon srovnatelný s PIII Tualatin. Dvojjádro bude mít výkon vyšší, ale to záleží na aplikaci.
Tedy na kancelář a na hodně starý hry to bude stačit, na internet taky.
Je to prostě pomalá sr.čka. Někde kde si k tomu můžeš sednout si to sám vyzkoušej.Výkonu to nemá rozhodně na rozdávání a je to tak na psaní ve wordu a sledování internetu. Zkus si přehrát nějaký stream video /u nvidia ion sem ještě neměl tu možnost,u výprodeje intelčipsetu katastrofa/.
Podle mého pozorování je athlon 2500 tak 2x rychlejší. Srovnatelné je to opravdu s tualatinem ale s modelem co by měl 1000mhz, ty 1333 byli rychlejší.
premyslel jsem o "upgradu" PC v obyvaku... s tim, ze jsem si myslel, ze to ma vykon aspon stejny. Neslo mi o zvyseni, jen aspon o to, aby vykon byl co mozna stejny, ale tim padem o dost nizsi spotreba aspon. Na nove PC bohuzel neni... protoze upgrade stavajiciho je dost nevyhodny (AGP, DDR)
Atom je potrat. Dle mych zkusenosti (i kdyz s Atomem malych) se s bidou vyrovna Copperminu na gigu. Zapomen na nej...
Atom pouzivam v Routru a v terminalovych stanicich. Slape naprosto ku spokojenosti.
Samozrejme. Pro tyto ucely je Atom idelnim resenim (nizka spotreba, i kdyz mizivy vykon). Cpat ale takovou zhuverilost do HTPC je o konzultaci s Doc. Chocholouskem.
velmi ťažko sa to dá prirovnať k nejakému normálnemu procesoru,v niektorých veciach sa výkonovo blíži k modernejším klasickým procesorom s podobným MHz-vie rozhýbať wxp,práca v office,v niektorých vysoko zaostáva a jeho surový výkon je niekde na úrovni celeron 533/600MHz,s 1GHz coppermine/tualatin sa takisto nedá porovnať,na nich sa dalo napr.bez problémov strihať video,atom sám o sebe nezvládne ani plynulý transfer videa cez firewire,čo nerobilo problém ani prastarému amd K5/K6 mmx s taktami okolo 233-266-300MHz,atom je proste hybrid sám pre seba
Dík :)