Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přeložit hru

Snad mi někdo poradí, jsem z toho už nešťastná - mám tady hru Blood Ties (klasická "hledací hra") - je v angličtině a já nevím, jak ji přeložit. Už jsem snad všechno přepsala na češtinu, ale hra jede stale anglicky. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Hm, tak jsem to pokusně na chvilku nainstaloval, přeložil jsem zkusmo pár textů - a taky nic.
Toho textu je tam docela dost a kdovíkde, nejen v tomhle souboru, to není překlad hotový za půl hodinky. Dále jsem to nezkoumal, maje na práci něco důležitějšího (výrobu večeře). Odinstalováno, dál neporadím.

Zkusit se da vsechno ale ja mam takovej skodolibej napadicek co to prelozit takto :

abacus=kulickova kalkulacka (pocitadlo)
album=Album a pavuciny
ammunition=flusaci kastany (strelivo)
anchor=utopit se (kotva)
ancient axe=sekera leda za ramecek
ancient knife=kudla v tramtarii
angel=andel na kosteti
apple=|ohryzane jablko|okousany ohryzek|ohryzek leti vzduchem
archaic symbol=archaicky znak somalcu
arrow=|sipecky|sipky|sipky a cecilka sodoma komora
artificial leg=proteza
axe=|sekera|sekerka|tupej kus zeleza

:-D

Pokud to myslíš s překládáním vážně, je opravdu nejlepší kontaktovat vydavatele/autora hry. Já se kdysi dávno podílel na překladu SimCity 3000, od Maxisu jsme language kit prostě nedostali (ten měli např. poláci, kteří ale překládali přímo v USA, na veřejnost se to nedostalo). Tak holt musely nastoupit vlastní utility na vytáhnutí textů a pak na zpětnou implementaci. Je to už kolem deseti let, ale ještě teď si pamatuju to trápení... (já tu utilitu nedělal, jen používal při překladu/korekcích).

Celkem přístupní jsou malí/nezávislí vydavatelé, odměnou za překlad pak jsou nějaké ty licence ;-)

Dobré je, když se dá bez nějakých úprav (fontů) překládat rovnou s diakritikou. Dobré je, když texty jsou v separátním souboru. Dobré je, když jsou texty v Quake_like archivech (*pk3, tedy zip). Katastrofou je, když jsou texty uloženy jako obrázky. Málokdy se u her stává, že jsou texty v resourcech *dll/exe (a dá se použít třeba ten Resource Hacker).