BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nefunguje?
Ja si myslim, ze pokud to pises primo do toho CMD, tak to pises pod latinkou (tedy codepage 852).
Kdezto pokud to pises do Notepadu, tak uz to pises pod kodovanim windowsu (byt to vizualne vypada stejne).
Neni nad NEpouzivanim diakritiky, co se tyce souboru, adresaru, nazvu PC, uctu a pod.
Ale to se zase rozhori flame.
že diakritika nepatří do %username% je jasné.
anglický program si tak svůj adresář nenazve a nemá problém v program files. ale pokud s tím autor softu nepočítá a uživatel pc si vytvoří takový profil, vždycky se najde něco co nefunguje.
kdysi mě bavilo jako registrační jméno windows při instalaci dávat smajlík. ale našly se i dementní softy které tuto informaci přebíraly - a nerozchodily ji.
Stačí vytvořit ten *.bat třeba v PSPadu a uložit s kódováním Latin II.
Jde o to, k čemu diakritiku potřebuješ. V názvech souborů a složek je lepší ZÁSADNĚ diakritiku nepoužívat!

Pokud však chceš ve svých dávkových souborech, zobrazovaných v DOSovém okně, používat diakritiku ve výpisu či zprávách pro uživatele nebo různých nabídkách, pak si spusť EDIT.COM (stačí Win + R, edit a Enter) a můžeš psát...