BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nic zvláštního s ní neprováděj. Baterka se naformuje (taky pěkný nesmysl) i při běžném používání (ať si potrefené husy kejhají jak chtějí).
Moderní Li-něco akumulátory jsou vybaveny vestavěnou elektronikou a o všechno se postarají samy. Zapojit, nabíjet (co nejčastěji), nevybíjet až na dno a jinak se o nic nestarat. Formování bylo v módě před dvaceti lety (NiCd akumulátory).
Akumulátor má konečný počet nabíjecích cyklů. Rozličné "formátováví" "péče o akumulátor" a další vynálezy výrobců mají v samé podstatě navyšovat počet těchto cyklů a snižovat životnost akm. Oblíbeným bubákem je tzv. paměťový efekt. Tento fenomen skutečně existuje, ale na kapacitu akm má v praxi, tak mizivý dopad, že zůstává viceméně rovině teorie. Akm se vlastně formátuJE už samotným provozem a to tak, že se OBČAS!!! nechá zcela dojet a z nuly znovu plně nabije. Jinak hloubkové vybíjení akm nebo stav dlouhodobého vybití AKM ŠKODÍ!!!
Paměťovým efektem trpí např. aku NiMH. Tam naopak je žádoucí občasné vybití do mrtva... Mám k Nikonu D1X (který je NiMH aku vybaven) nabíječku a ta má funkci REFRESH, která akumulátor vybije do mrtva a zase nabije.
Nebud si tak jist (lion.html):
jinak info z wiki:
Pro tazatele to zopakuji - je nutne overit datum vyroby baterie, protoze vlivem starnuti odchazi...
Reaguji sice poněkud později, ale nedá mi to. Přečti si prosím můj příspěvek ještě jednou, nepsal jsem o bateriích Li-xxx, ale Ni-MH a to je trochu (trochu dost) něco jiného.
Takže hezky jsi nás poučil, ale o něčem jiném, než jsem psal. Nabíječka Nikon MH-16 má tlačítko, kterým se aktivuje nejprve vybití baterie a je-li toto hotovo, začne se nabíjet. Pokud se nezmáčkne, začne to rovnou nabíjet.
Dobrý den,
koupil jsem si také novou baterku do noťasu Acer Extensa 5630Z. Baterku jsem zapojil začala se nabíjet.. ale nějak se to seklo na 40% a když notebook odpojím ze sítě tak se vypne. Prý je to nějakým nastavením v biosu nebo někde jinde. Nevíte někdo jak a kde?
Moc děkuji
Vypni notebook
vytahni baterku
zapni notebook
vypni notebook
vloz baterku
zapni notebook
no zkoušel jsem to třikrát.. a furt nic.. bez kabelu se normalně vypne.. :(
Dobrý den koupila sem baterii do notebooku HPcn 6110,ale ta baterie pomalu nabíjí a věčně jí musím nabíjet vydrží takřka hodinu a půl.mám tedy udělat jak popisujete nebo vrátit dodavately,možnost mám.děkuji Sláviková
Můžete zcela konkrétně identifikovat co a kde jste zakoupila?
Dobrý den koupila sem jí přes internet-schop z Třebíče.mám notebook HPcn 6230 oni mě poslali jak jsem již psala 6110,že je kontabilní ale prostě nevydrží pořád jí musím nabíjet.seriové číslo je 395791-142.víte nebaví pořád vracet a věčně platit poštovné důchod nemám velký.já prostě nalítla koupola z aukra za 2.850kč.měla sem samsung .koipila jsem si baterii a ta vydržela 4 hodiny.tak nevím co mám dělat.děkuji za odpověd a poradit.