Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zmenit format videa z VLC v Avidemuxu?

Ahoj,

potreboval bych vedet, jestli nekdo nevite jak se zbavit jednoho problemu s videem. Kdyz ze streamu nahraju video pres VLC, tak ma kuprikladu format 16:9. Pustim ho v jakemkoli prehravaci v PC a zobrazi se stejne v 16:9. Jakmile ale to samy video otevru v Avidemuxu, abych ho ostrihnul, tak se pokazde ukaze jako cca 4:3. Nikde v avidemuxu ani na netu jsem nenasel jak to zmenit aby v avidemuxu vypadalo stejne jako original, tudiz v tomto pripade 16:9. Potrebuju aby to nechalo video v uplne stejnym formatu, se stejnym zvukem, kvalitou, popripade i titulkama a chci to jen oriznout. Jde to nejak udelat nebo musim pouzit pripadne koupit nejaky lepsi program?

Stahl jsem si ted do virtualu Adobe premiere. Neumim s tim sice delat, ale kdyz jsem se porkousal k exportu, tak to zase vyexportuje cca 4:3 a i kdyz dam vystup jako 16:9, tak ho to sice udela, ale jen rozmerove. Video (viditelny obraz, ne ty cerny cary kolem) je stejne cca 4:3.

Dik za tipy.

loading...

špatně to chápeš.

avidemux ti zobrazí pravdu u rozměru videa(dejme tomu 400x400 to je čtverec)- je to editor, tak ti rozměry zobrazí bez ohledu na nastavení PAR.
kdežto playery si načtou video- zobrazí rozměr a roztáhnou ho podle PAR (pixel aspect ratio- třeba 16:9 a to je obdélník).

pokud je video v avi a je to mpeg4 asp (divx,xvid) použij mpeg4 modifier

[mpeg4modifier3sx.png]

jestli ti rozměr vyhovuje v playeru, tak nic neměň. avidemux není player ale editor- on to takhle zobrazit musí

Video je pravdpeodobne v MPEG. Kdyz na to kliknu mysi, tak to ukazuje MPEG-2 TS. Koncovku ma TS. Takze sem radsi davam screen z mediainfo.
Je to defaultne nestaveny VLC. V nastaveni se nestouram, je moc slozity, nenasel jsem ani jak zmenit defaultni misto ukladani streamu a to jsem snad pul hodiny prolizal to rozsireny menu. Takze proto nahravam v takovymto divnym formatu.

Kdyz jsem to v Avidemuxu orizl, tak to zpotvori format a je z toho 4:3 a neda se na to divat v zadnym prohlizeci. Jak teda docilit toho, abych vlozil original, orizl ho a vypadl na chlup stejny original, jen oriznuty? Je na to nejakej program? Nechci se zase nekolik dnu drbat s nejakym nastavovanim neceho, co za tyden zase zapomenu. I kdyz ted to asi budu potrebovat castej.

V te premiere je to po orezu prave taky skoro ctverec. Windows maker nebo jak se to jmenuje, je taky editor a ne player a zobrazi to hned 16:9. Jak je to mozny?

Jeste zajimavost ta Premiera to video s koncovkou TS ani nenacte. Staci prejmenovat na MPEG a jde to, ale stejne ho taky zprzni.

Jak teda docilit toho, abych vlozil original, orizl ho a vypadl na chlup stejny original, jen oriznuty?

to nepůjde, u ořezu se musí převést video - nikdy už to nebude kvalitní jak originál- ale dá se určitý druh videa (ne ten tvůj) doblbnout mpeg4 modifierem, tvůj zase umí Restream. můžeš přečíst toto: ar.php fakt poučný

Kdyz jsem to v Avidemuxu orizl, tak to zpotvori format a je z toho 4:3 a neda se na to divat v zadnym prohlizeci.

v nastavení kodeku by měl být preferovaný PAR, ve filtrech jsou nástroje crop a resize- včetně nastavení aspect ratia, ale je to zhoršení kvality, tak jako tak.

Je to defaultne nestaveny VLC. V nastaveni se nestouram, je moc slozity, nenasel jsem ani jak zmenit defaultni misto ukladani streamu a to jsem snad pul hodiny prolizal to rozsireny menu. Takze proto nahravam v takovymto divnym formatu.

naopak, nahráváš přesně to video co k tobě proudí, ale vlc jde jednoduše nastavit, ať to ukládá jako třeba avi, divx, mp3, rozmer videa, žádný problém. mpeg2 Transport Stream se používá snad nejvíc na tv.

-------
zkusil bych nenásilnou formou domlouvat pomocí restream, jinak bys musel v avidemux překonvertovat. Pokud používáš vlc i na přehrání filmů, tak mu AR můžeš vnutit globálně a nafurt: nastavení/video/force aspect ratio a dej tam pro svůj monitor - von ti ty videa začne roztahovat.

Windows maker nebo jak se to jmenuje, je taky editor a ne player a zobrazi to hned 16:9. Jak je to mozny?

No tak lže a neukazuje pravý rozměr videa- je taky určen pro začátečníky, ty by to mohlo mátnout.

v nastavení kodeku by měl být preferovaný PAR, ve filtrech jsou nástroje crop a resize- včetně nastavení aspect ratia, ale je to zhoršení kvality, tak jako tak.

Tak to pak nema smysl.

zkusil bych nenásilnou formou domlouvat pomocí restream, jinak bys musel v avidemux překonvertovat. Pokud používáš vlc i na přehrání filmů, tak mu AR můžeš vnutit globálně a nafurt: nastavení/video/force aspect ratio a dej tam pro svůj monitor - von ti ty videa začne roztahovat.

Tim restreamem myslis program z Jechovyho webu? Jestli jo, nechapu k cemu bych ho mel pouzivat. VLC to nahrava dobre a nevadi mne ten vystupni format. Mne vadi, ze to nejde v nicem orezat tak, aby to vylezlo v takovym formatu jak to tam vlezlo. K prehravani videa pouzivam i jine programy nez VLC. S VLC a roztazenim formatu nemam problem, teda doufam. On to prehrava spravne. Ten nahrany "original" momentalne v 16:9 vzdycky prehraje spravne, ale mne jde o to z toho videa jen kousek vyriznout a ulozit. A to zatim v nicem nemuzu udelat.

No tak lže a neukazuje pravý rozměr videa- je taky určen pro začátečníky, ty by to mohlo mátnout.

To nevim co dela, ale kdyz to do nej strcim, tak to ihned ukazuje v 16:9 a pokud to prekonvertuju, tak to i jako 16:9 vyleze. Netrvam samozrejme na 16:9. Trvam jen na spravnym pomeru stran, aby se na to dalo divat a ted mam proste jako naschval nahrany 16:9.

Jinak nevis kde nastavit ve VLC zmenu mista k ukladani streamu v tom formatu TS? Ja to tam fakt nikde nemuzu najit a nenasel jsem to ani na googlu. Jak se zda, tak video je mnohem slozitejsi, nez foto.

jo takhle ty to myslíš- ty chceš ofikat video.

no tak to jo:
avidemux:
načíst video
jezdcem najet na začátek části co nechceš a zmáčknout tlačítko A
jezdcem najet na konec části co nechceš a zmáčknout tlačítko B
výběr smazat klávesou delete, nebo v menu
ofikáno
----
video copy
audio copy
kontejner: problém- nabízí se
- mpeg-ts - transporťák, originál
- mpeg-ps - program stream - video zbavené všech chyb a uzpůsobené pro "místní" přehrání
- mpeg video - obyč mpeg konťas
tím se vytvoří ořezaný mpeg v original kvalitě.
---
převod je beze ztráty, mazat se dají pouze klíčové snímky, ne mezi nima. kontejnery vyzkoušej na přehrání, záleží nakolik je zdrojové video poškozeno- na to pomůže http://pc.poradna.net/f/view/395796-ts-doctor-opra vte-sve-transportaky bohužel placený, free varianta je.

Jinak nevis kde nastavit ve VLC zmenu mista k ukladani streamu v tom formatu TS? Ja to tam fakt nikde nemuzu najit a nenasel jsem to ani na googlu. Jak se zda, tak video je mnohem slozitejsi, nez foto.

hledal a nenašel, možná by to šlo z komand lajny. video je velmi podobné obrázkům- klíčáky jsou jpg, kodek se orientuje podle barev- nemá inteligenci a neví, že to je míč, filtry fungují obdobně jak u obrázků.
----
ale nejsem si jistej, že jsem tě pochopil správně. chytám se tohoto:

Ten nahrany "original" momentalne v 16:9 vzdycky prehraje spravne, ale mne jde o to z toho videa jen kousek vyriznout a ulozit.

No hned k te prvni casti cos napsal. To uz jsem samozrejme delal a zkousel a oriznout to umim. Vzdycky je pak ale vysledek po orezu pri prehravani format 4:3 a ja potrebuju, aby to avidemux vyplivl tak, jak jsem to do nej strcil, teda 16:9 (strkam do nej 16:9 a on po otevreni ukaze 4:3). On uz to blbe nacita. Jakmile to v Avidemuxu otevru, tak uz to otevre jako 4:3.

ale nejsem si jistej, že jsem tě pochopil správně. chytám se tohoto:

Ten nahrany "original" momentalne v 16:9 vzdycky prehraje spravne, ale mne jde o to z toho videa jen kousek vyriznout a ulozit.

No ono se to takto blbe popisuje. Ta veta patri k tomu, ze VLC to "original" nahrany video pehraje spravne, takze kdyz je 4:3, tak prehrava 4:3, kdyz je 16:9, tak ho taky tak prehraje. Ja pouze potrebuju to video nahrany ve VLC v necem zbavit zbytku(reklamy atd.), ktery nepotrebuju. Proste orezat to co na nem nechci a chci aby ho Avidemux (nebo jiny program) otevrel uz jako puvodni format (v tomto pripade 16:9) a v tom puvodnim formatu ho i po orezu ulozil. Toho nejsem schopnej docilit, Avidemux zcela jasne video ve formatu 16:9 otevre jako 4:3. Nejde mne to ani v Avidemuxu, ani v Premiere. Jen v tom Windows live maker nebo co to je, ale tam to poradne nemuzu oriznout. Je to pro me slozitejsi nez ta Premiera.

máš pravdu- video se načte s těmahle parametrama:

Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16:9

a zobrazený rozměr tomu neodpovídá - nevím co s tím.
----
do mpeg ps ukládám většinou mpegy, který nejsou zdecimovaný přenosem. se zdecimovaným transporťákem si nemusí poradit na úpravu nic - musí se prvně opravit chyby. viz třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Multimedi%C3%A1ln%C3% AD_kontejner - ps se mi osvěčilo v playerech- blboučkej a spolehlivej.
---

Cim se dosahne toho outputu do 16:9? To udelal ten MPEG PS?

spíš je nastaven korektní zápis do hlavičky kontejneru- některý player se mohl nechat zlákat údaji ve streamu.

Ok, takze na to kaslu, ze to vypada jinak. Hlavne ze to tim tvym zpusobem pak prehraje v puvodnim formatu. Kdyz jsem ale delal vystup do tuism AVI s tim, ze zvuk i video bylo COPY, tak to udelalo vystup 4:3.

S tim nactenim je zajimavy, ze to ani Premiera nezobrazi spravne. Nekde v tom bude asi chybka.

spíš je nastaven korektní zápis do hlavičky kontejneru- některý player se mohl nechat zlákat údaji ve streamu.

To si nemyslim, protoze po orezu do formatu, o kterym jsem psal ted vys, to i VLC prehrava jako 4:3. Dokonce to uplne orezalo i logo.