BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A co třeba zesilovač budit střídavým signálem a na výstup zapojit zdvojovač napětí
a k čemu je kombinace "něco co dělá střídavý signál" + zesilovač + zdvojovač napětí ? Nebude lepší rovnou použít vhodné trafo nebo zdroj ?? Protože ze zdvojovače střídavého napětí leze usměrněné stejnosměrné napětí ....
No, já jsem chtěl hlavně upozornit na to, že otázka není dostatečně jasně formulována, aby se na ni dalo jednoznačně odpovědět. Samozřejmě, že v daném případě se napětí na kolektoru může pohybovat jenom v rozmezí mezi napájecím napětím a saturačním napětím použitého tranzistoru.
Pokud je to nizkofrekvencni zesilovac (pro reproduktory), tak na vystupu nema stejnosmerne napeti co delat.
v můstkovém zapojení (zátěž mezi výstupy dvou zesilovačů v protifázi) dostane efektivně skoro 2x větší napětí než by odpovídalo zesilovači se společným emitorem.