Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na VŠ: jakou úhlopříčku

Dobrý den, chtěl bych Váš názor na to, jak velký notebook koupit, upřesňující informace:

- využití: programování/internet
- notebook bude denně přenášen
- může být bez mechaniky

Zajímalo by mě jaké zkušenosti máte s úhlopříčkou co se týče práce - zkrátka a dobře - aby se na něm dobře pracovalo (dobrá klávesnice + dostačující úhlopříčka).

Děkuju

Hallo yellow,
nechcem byť neslušný, ale téma patrí skôr na pokec.sk/cz.

Lebo ide aj o to,
či sa Ti to hodí k obleku.

Je to čiste Tvoje subjektívne rozhodnutie.
Len Ty sa, sám seba - poznáš.

Ty patříš na pokec.sk/cz. Chápu, že je asi tvým cílem odpovědět na každé téma tady a postupně odrazovat návštěvníky, ale on se zeptal normálně, tak poraď taky normálně nebo nic nepiš. A odpovídat mi nemusíš, tvoje rádoby filozofické rady stejně nečtu.

Pro tazatele: Osobně bych bral 17 palců. Jsou sice těžší, ale má to sloužit jako náhrada klasického stolního počítače, kde jsme zvyklí na 22-24 palců. Takže 17'' bude asi tak ideální. A pokud bys s tím chodil několik hodin denně, tak bych "do terénu" bral malej netbook a "na doma" už velkej relativně výkonnej notebook. Co se týče značek, šel bych buď do HP, Lenova nebo do Dellu. Dell proto, že standardně nabízí NBD záruku (reklamační oprava příští pracovní den, nemusíš čekat měsíc, až ti to vrátí ze servisu)

PS: Jo a doporočuju numerickej blok. Zvlášť, pokud budeš studovat třeba ekonomku nebo něco, kde se hodně manipuluje s číslama. Je to o mnoho komfortnější.

Ja Ti napriek tomu odpoviem, lebo som slušný človek.

Tých otázok - ktoré určujú, aký NB si kúpiť,
je omnoho viac, ako si Ty predstavuješ (teda nielen estetické).

A odporúčať: < "na doma" už velkej relativně výkonnej notebook >, je sila.

Dcera měla 3,5 roků Asus 15,6". Když si před rokem pořizovala na studium do zahraničí nový (mobilnější, lehčí), brala opět Asus, LED podsvícení, 14,1" a byla/je s ním mnohem spokojenější. Skoro o kilo lehčí (kousek nad dvě kila, výdrž na baterie 8 hodin). Nejedná se o Atom, eee či podobné netbooky, ale o plnohodnotný stroj.

Tak jeden pohled.

Student na VŠ: třeba já jsem měl obor, kde se psalo hodně textů. Pokud notebook, byl by každý den přenášen a používán jen jako jediný počítač, pak kompromisně 14" (1280 x 800) - dnes např. Lenovo ThinkPad T410i (display jako jeden z posledních 16:10 /z nových modelů již bude vše 16:9, obdobně dnes u přímé konkurence jako HP, Dell, Sony ad. - překvapivě vyjma nové MacBooky/, dobrá konstrukce, výborná klávesnice, 3 roky záruka rozšiřitelná za pár stovek na 3 roky NBD) za cca 22,5 tis. Kč.

12"/13" je už na jediný počítač, pokud není možnost alespoň pohodlí externího monitoru (i jednoduše bez dokování), malá úhlopříčka na delší práci v kuse (několik hodin), 14" 1280 x 800 vidím osobně jako dolní mez, základ a pořád se ještě dá považovat takový notebook za vhodný na každodenní tahání. Samozřejmě, jak jsem zmínil, čas moderních nudlových 16:9 panelů se základním rozlišením 1366 x 768 se již stává - s příchodem nových ThinkPadů (T420/520/W520 ad.) - standardem i v business sektoru.

Atd.