BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Tak jeden pohled.
Student na VŠ: třeba já jsem měl obor, kde se psalo hodně textů. Pokud notebook, byl by každý den přenášen a používán jen jako jediný počítač, pak kompromisně 14" (1280 x 800) - dnes např. Lenovo ThinkPad T410i (display jako jeden z posledních 16:10 /z nových modelů již bude vše 16:9, obdobně dnes u přímé konkurence jako HP, Dell, Sony ad. - překvapivě vyjma nové MacBooky/, dobrá konstrukce, výborná klávesnice, 3 roky záruka rozšiřitelná za pár stovek na 3 roky NBD) za cca 22,5 tis. Kč.
12"/13" je už na jediný počítač, pokud není možnost alespoň pohodlí externího monitoru (i jednoduše bez dokování), malá úhlopříčka na delší práci v kuse (několik hodin), 14" 1280 x 800 vidím osobně jako dolní mez, základ a pořád se ještě dá považovat takový notebook za vhodný na každodenní tahání. Samozřejmě, jak jsem zmínil, čas moderních nudlových 16:9 panelů se základním rozlišením 1366 x 768 se již stává - s příchodem nových ThinkPadů (T420/520/W520 ad.) - standardem i v business sektoru.
Atd.