BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Windows7 s tym nema nic spolocne, bootujes z BIOSu a nie z Win7.
USB disk nemusi byt v ziadnej nabidke, najprv si v BIOSe povol USB legacy support. Save & exit. Potom zas vlez do BIOSu a v poradi bootovania hladaj polozku nieco ako "USB HDD" apod a nastav na prve miesto. Ked to stale z toho USB sticku nebootuje tak mas ten USB stick vytvoreny blbo. Skus napr. pomocou ranish vytvorit na tom USB sticku oddiel a nastavit ho ako aktivny, az potom tam na ten USb stick nahravaj dalsie veci. Alebo skus WinToFlash alebo co chces na ten USB stick davat.
Ak chces na ten USB stick nainstalovat Windows, tak to normalne nejde.
Další možností, poněkud lepší, než šachovat s pořadím bootování, je v době náběhu počítače mačkat určenou klávesu, která zobrazí seznam bootovacích možností. Tu klávesu je nutno pro danou desku zjistit (viděl jsem od Esc přes F6 až po F12), naštěstí to bývá často napsané. Ovšem to povolení legacy support je nezbytné.
Nevím zda ti to pomůže, ale existuje boot manažer, co podporuje boot i z takovýho zařízení, který není podporovaný BIOSem (název si momentálně nevzpomenu).
Pavel
Ten bootovací prográmek je Plop Boot Manager v5.0