BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
To je dobrý! Vy budete instalovat redmondský desktopový os s takovými neznalostmi?!
x86 - rodina CPU.
x86-64 - taktéž rodina CPU x86 s instrukčním rozšířením AMD64.
Os se volí obvykle podle aplikací a redmondské desktopové os neumí -pae, takže cca 3,2 GiB operační paměti je k dispozici + některé "věci", které stejně nepotřebujete...
čiže si mám vybrať x86?
To záleží hlavně na tom, jestli používáš převážně 64bitové aplikace nebo 32 bitové. Případně ještě 16bitové, které na x86 ještě jdou spustit, ale na x64 už ne. Dále pak na tom, jaké máš z dřívějška periferie a tedy jestli k nim existují pro x64 ovladače.
To je asi ten "herní" "notebook" do 600€, takže touha válečníka v podobě 2.7kg + příslušenství...
Hlavně si dej pozor, aby to bylo Ultimate.