BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Pasivní rozdělení signálů HDMI není korektně možné, protože jde o přenos poměrně vysokých frekvencí, kdy je důležitá stejnost impedance zdroje, přenosového vedení a zátěže. Jakmile se toto nedodrží, nastávají odrazy a signál je degradován, až znehodnocen. A při zatížení dvěma monitory (a dvěma vedeními) právě dojde k narušení impedance vedení a zátěže. Ono to sice něco ukáže, ale bude to nekvalitní. Abych nelhal: Kdyby bylo propojení krátké (netroufám si napsat jak krátké), tak by to narušení přenosu mohlo být v přijatelných mezích, protože ale délka vedení (kabelu) je minimálně 1,5 m a více, tak se dá očekávat silná degradace signálu.
Správně fungují pouze aktivní rozdělovače, kdy problém s přizpůsobením vyřeší elektronika, např. http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3 518