Fuente, hluboce s Tebou nesouhlasím
1. NTFS je vůči chybám téměř naprosto imunní, většinou vážněji poškozený NTFS systém má na svědomí HW chyba (vadný disk, IDE kabel nebo řadič)
2. oprava je na NTFS daleko snazší - styl uložení metadat o FS je daleko robustnější, než dvě FAT tabulky (navíc "zkriplené" v případě FAT32 podporou dlouhých názvů)
3. Záchrana dat z "mrtvého" NTFS oddílu (případně celého disku, a to i bez znalosti původního rozdělení disku) je celkem triviální a postačuje znát správné nástroje (a mít je koupené - např. můj osvědčený GetDataBack 3.03 pro NTFS) - jde jen o použití forenzních nástrojů, které v takových případech musíš tak jako tak použít i na FAT
4. Podpora NTFS - na NTFS se dostaneš odkudkoliv (alespoň v Read-only režimu) - z DOSu, Linuxu, Win9x.. a pokud zakoupíš placenou verzi (např. o Marka Russinoviche ), můžeš i zapisovat...
P.S.: poškozených FAT oddílů se ztracenými daty jsem už viděl stovky, ale NTFS poškozený "sám sebou" (tj. např. vypnutím PC při zápisu) ještě ne; zatím jen asi 25 případů vadných disků, které šlo ještě před reklamací datově obnovit.