Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaky font pro diplomovou praci?

Ahoj,

nedavno tu byla anketa na formu karikula vite. S podobneho soudku bych se rad zeptal na vas nazor, jaky si myslite, ze je vhodny font pro diplomovou praci (patky/bezpatky, velikost, i radkovani). Skolou neni stanoveno nic, takze je to na studakovi.
(Mozna uz je to kategorie pokec, pokud ano, preradte to prosim, pani administratori).

Diky za nazory, M.

Za nás na to byla norma, řádkování 1,5 plus normou určený počet řádků na stránku a počet znaků v řádku. Už si to ale nepamatuju - bylo to v dobách ne-PC. Tipuje, že dnes tomu bude taky tak nějak podobně (pokud termín normostrana ještě existuje).

Vrcholem štěstí pro mě bylo, když jsem diplomku nemusel psát na průklepáky přes kopíráky, ale stačilo 1x a v Třineckých železárnách Velké říjnové socialistické revoluce jsem si to mohl naxeroxovat na kopírce, jež nepodléhala kontrole StB...

ukázky: fonts
dávám přednost verdana. řádkování pro rozumné čtení je 1.5, mezi odstavci viditelná mezera.
mi až k diplomce řekli že za čárkami a tečkami je mezera, ale ty s tím problém nemáš.

"vodicí" patkové písmo nemá při větším řádkování smysl a vypadá archaicky.

(můj pravopis s lowercase bych nedoporučoval, odhalili by pisatelovu zdechlost hledat na klávesnici shift)

ještě bývají jakési požadavky na vložené obrázky - já jen: printscreeny nevkládej v rozmazaném .jpg

na papíře se mi dobře čte velikost 11, editory mají nějaké podobné výchozí nastavení.

Brtníku, ale verdana je bezpatka, a to se vážně blbě čte. Na souvislejší texty by mělo být použito zásadně patkové písmo, vede oči při čtení řádku a člověk se vlastním čtením tak nenamáhá.

Obecně platí: nadpisy (pokud možno i verzálky a kapitálky) bezpatkovým, vlastní text pak patkovým.

Co se týká fontu samotného, já bych volil u patkového "klasické" a lety prověřené Times New Roman, co se týká bezpatkového, tak musím prohlásit, že od jisté doby se mi Helvetica (a její kopie Arial) dost nelíbí, takže bych volil nějakou jejich odvozeninu (klidně tu Verdanu nebo Tahomu - výhoda: jsou zdarma v systému). Pokud bude diplomka z humanitního oboru, nebál bych se pro nadpisy použít mou oblíbenou Futuru (tu by sis ale měl správně koupit...)