Smazán soubor pagefile.pif
Ahoj, mám problém, na mém druhém disku (D:) jsem zřejmě smazal soubor pagefile.pif, proto, když chci se dostat na disk D přes tento počítač, musím nejprve na C: a tam přepsat na D: ... poradili byste mi prosím ?
Ahoj, mám problém, na mém druhém disku (D:) jsem zřejmě smazal soubor pagefile.pif, proto, když chci se dostat na disk D přes tento počítač, musím nejprve na C: a tam přepsat na D: ... poradili byste mi prosím ?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Cože? "pagefile.pif" co to je?
Spusť nějakého souborového manažera (např. Total Commander) a zkus se přepnout na disk D:
Jde to?
jistě to jde, ale nejde to otevřít v Tento počítač
Asi myslíš pagefile.sys, stránkovací soubor.
Pokud chápu tvůj problém správně, tak v Průzkumníku v seznamu disků není vidět disk D:. Nejspíš sis hrál s registry nebo s nějakým nástrojem typu TweakUI. Co jsi dělal?
Napiš jaký máš vlastně OS.
nn to není ten problém já to vyscreenuju, at to vidíte
Tak šup sem s tím!
Dyk tu ten obrázek není? A já se tak těšil...
Když po něm tak toužíš…
Nojo, ale ten nemá žádnou asociaci a teď nevíme, k čemu patří. Měl by tam mít alespoň ikonu revolveru.
Nebyly ty *.pif DOSovské?
jj byli ted jsou leda dobre kdyz chces aby ti treba naka dos aplikace bezela pres cele okno ale jinak knicemu
Jen pro zajímavost, když už je o tom řeč: PIF soubory jsou málo známým konceptem ve Windows, už od Windows 3.11 / NT 3.1 (ačkoliv se zavedením registru přestal fyzicky existovat soubor _default.pif). Windows čtou nastavení každého DOSového spouštěného programu z korespondujícího PIF souboru ve stejném adresáři nebo mohou použít PIF soubor jako link ke spouštěnému programu. Pokud jej nenajdou, použije se výchozí nastavení ze souboru _DEFAULT.PIF (od WIndows 95 výše z registru).
Editor PIFů (Program Information File) je od Windows 95 vestavěn do Průzkumníka, ale v dřívějších verzích Windows bylo potřeba použít speciální aplikace PIF Editor, kde šlo vybírat i mezi Standard/Enhanced módem spuštění programu, pokud běžely WIndows v módu 386 Enhanced.
Nedávno jsem si hrál s PIF-souborem, neboť potřebuju DOSovský program, který se otevírá výhradně do fullscreenu, dostat do okna (abych na něj mohl z jiného počítače přes TS).
I když jsem tomu věnoval dost času, nepřišel jsem na to a zmíněný program musím otvírat zprostředkovaně přes DOSBox.
Pokud neběží program v okně, půjde jistě grafický program, že ? DOSové programy v textovém režimu se dají skoro bez vyjímky do režimu "v okně" přinutit.
Jinak ještě jsem si připoměl trik pro Windows 2000, který umožňuje nastavit jednotné vlastní nastavení pro všechny DOSové programy v systému, které nemají svůj PIF: ve Windows NT 4.0 k tomu sloužil ovláací panel "Console", který u Microsoftu z nepochopitelného důvodu z Windows 2000 vyhodili. Zkopírováním souboru console.cpl z Windows NT 4.0 do adresáře system32 WIndows 2000 přibude ikonka v ovládacích panelech, kterou se toto dá nastavit - tedy například "všechny dosové programy poběží v okně". Bohužel nefunguje záložka Fonts - program spadne při kliknutí na ni. Soubor console.cpl se dá pořídit např. stažením Windows NT 4.0 Service Packu 6a, když nemáte Windows NT.
A co je horší, ve Windows XP to už nefunguje vůbec.
Když já nevím, co máš v tomto případě na mysli pod pojmem "grafický program".
Ten můj, co mi dělá problémy, je "Anglicko-český právnický slovník" od Ledy. Pokud bych jej měl k něčemu přirovnat, nejvíce mi svým zpracováním a fullscreenovým chováním připomíná první "Mapu Prahy" pro DOS.
Grafický program znamená, že vykresluje nějakou grafiku - jakoukoliv. Příklad: AutoCAD pro DOS, PJ Soft Infomapa pro DOS (Tvůj příklad)
Textový program tvoří výstup sestavený jen z textu. Např. M602, Norton Commander, MS Word pro DOS...
viz Text_user_interface
- to samozrejme nie je pravda, _default.pif existuje dodnes (aj vo Win XP je v adresari Windows), a obsahuje defaultne nastavenia konzoly (=prikazoveho riadku). Ak neveris mozes si to vyskusat (pravy klik - vlastnosti na Windows\_default.pif, zmenit napr. mnozstvo RAM, spustit konzolu (cmd.exe) a prikazom mem si overit ucinok _default.pif na konzolu).
Nastavenia konzoly nie su v registroch.
Máš pravdu, skutečně exsituje, nějak mi unikl Ale nastavení v registrech existuje také, a slouží k per-user nastavení konzoly. Rozhodně to nefunguje úplně stejně jako dříve v jednouživatelských Windows, protože jinak by nebylo možné mít rozdílná globální nastavení pro různé uživatele a to možné je
//edit: už jsem na to přišel.
_default.pif se používá pro zpětnou kompatibilitu, a pro "Windows NT DOS", tedy COMMAND.COM v prostředí WIndows NT
a nastavení registru je pro nastavení CMD.EXE (tedy konzoly).
Na příkaz MEM to funguje proto, že je to příkaz DOSu a tudíž prochází skrz COMMAND.COM, ne CMD.EXE která parsuje jen NT only příkazy.
Takže v principu má pravdu MM.., protože jsem mluvil o nastavení DOS programů.
Az tak neviem, vsetky moje PC pouzivaju len 2 pouzivatelia: ja, a ja ked si trochu hrknem
Vies aj co konkretne sa da v konzole nastavit rozne pre roznych pouzivatelov?
Spusť si CMD.EXE a klikni na Vlastnosti v pruhu okna. Tohle všechno se dá nastavovat i globálně po uživatelích. (Naopak, paměť pro DOS jen v PIFech, protože NT konzole nemá žádné paměťové limity). K tomu sloužila právě v NT 4.0 ta ikonka v ovládacích panelech, jak píšu výše.
Při vložení 'pagefile.pif' do googlu, mi vyjede asi jen nějakých 5 stránek s rozsypaným čajem. Podle toho bych usuzoval, že to asi nebude nějaký důležitýr syst. soubor. Řešil bych spíš problémy s se spyware a viry.
Co máš za Windows, šmoulo? Win9x?
nejspíš je to hádanka kterou budeme muset poznat ze screenshotů. Něco jako můj OS kvíz
Vypadá to tak. :) Přiznám se, že já už mám z těch diskusí pomalu vymazanej mozek.sys.
mám windows XP
nevidim dovod preco by mal subor "pagefile.pif" existovat, nic take nie je potrebne a spravidla to ani nikto na disku nema.
Zrejme si si posahal nieco v registroch, virom alebo sam nejakym cleanerom, odporucam nebabrat do Windows ak nerozumies tomu co robis, nepouzivat cleanery, a hlavne nepouzivat prieskumnika ani "Tento pocitac", ale nejaky normalny suborovy manager, ktory na rozdiel od mrkvosoftich zmetkov aj funguje.