BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Z těch značkových mám dobré zkušenosti se značkou Patriot (rychlé, trvanlivé). Naopak bych moc nedoporučoval Apacer.
díky za tip
Při těch cenách se člověk nemůže divit, že odcházejí, někde to musí být poznat.
Dobré zkušenosti mám s Kingstonem, špatné s A-Data.
aha, to já zrovna A-Data kupuju
A-data jsou takové hračky - když to leží v šuplíku a máte na tom elektronický podpis, nic se s tím nestane. K jakémukoliv jinému užití nebrat.
vidíš, na Kingstony jsem úplně zapomněl, DataTraveller II jsou hodně nesmrtelná záležitost.
Dále můžete uvést, jakému provedení dáváte přednost...
materiál plast/guma/kovové
zasouvací/nezasouvací atd...
Podle me
gumu nebrat
zasouvaci nebrat
Ideál jsem koupil v Německu- pod 10 eur 16GB USB 3.0 v hliníku bez vysouvání. Tady od nás mám 32GB USB 2.0, plast, vysouvací. Ta kovová mi je milejší.
Flashka mi naštěstí ještě neodešla. Vyhnul bych se A-data. Po předchozích zkušenostech s jejich výrobky jsem se zařekl, že proti této značce povedu svatou válku
díky, asi se přidám na Tvoji stranu
Zatím mi San Disc fungují... Používám je jako bootovací pro UBCD.
Omlouvám se, ale na tohle jsem alergický. Firma se jmenuje SanDisk, stejně jako hodně lidí označuje Kingston za Kingstone.
SanDisk je pro mě taková neutrální firma. Ceny nejsou nízké ani vysoké a fungují, jak mají.
Tak pardon.
Tedy SanDisk.
O SanDisku jsem slyšel, že je zárukou kompatibility. Už neznám detaily, ale údajně snad jdou paměťové karty nějak při výrobě mírně ošidit, že se ušetří na zapojení jejich interního řadiče (ne že by se vypustil, ale implementuje se jednodušeji), takže není úplně do detailu podle specifikací, nicméně funguje. SanDisk je jeden z mála výrobců, který puntičkářsky dodržuje specifikace a volí cestu "raději žádné hyperšilenosti, kompatiblita především".
Ale je to jen "jedna paní povídala", nemám to podepřené ničím. Faktem je, že všechno s logem SanDisk, co jsem zatím koupil, šlape. I staré kusy. To nemohu říct o Kingstonech a dalších relativně známých značkách, dokonce mi v rukách umřela už i Patriot klíčenka, které jinak já osobně také mám za kvalitní a používám je intenzivně.
Mně fungujou všechny Kingstony, i ty staré (32MB MemoryStick, 256MB MMC). SanDisk mi odešel v 2GB microSD provedení, koupil jsem místo něj v roce 2008/9 8GB microSDHC, ta je teď v tabletu a stále funguje. Ostatní SanDisky fungují.
Věřím tomu, že dělají karty poctivě, to je možná jeden z důvodů, proč dávali Finové dlouhou dobu v balení karty SanDisk přejmenované na Nokia. Čísla to na sobě mělo jako SanDisky, v systému se to hlásilo jako SanDisk, ale nápis na kartě byl "Nokia xxGB", nebo jen "xxGB".
značky už bych opakoval.
rozlišuju:
- přenosné flashky do peněženky: rychlost zápisu nebývá velká
- rychlé flashky co se mi válí v tašce: občas se nevlezou do těsně uspořádaných notebukových portů
- instalační/bootovací flasky: červená barva, nejčastěji od adata kvůli zdejší nabídce, jinak to jsou pomalé shity
- ostatní flashky bez kterých nemůžu být.
porty usb3 v práci ani doma nevedu, neřeším je.
čepičkové flashky nerad, zasouvací flashky s pojistkou nedrží a zalepuju, otočné flashky jsou pomalé jak sviňa, noname překupníci prodávají jen zmetky.
díky i za odkazy. A ten medvídek je roztomilý
mám na něm medvědí filmy.
jedna technická: životnost flashek bude vždycky malá, pokud je nebudeš před vytažením levým myšem odpojovat.
To já dělám. Spíš mám problém s mechanickou odolností. Jednou se mi urval u flešky ten zasouvací kontektor. (byla to zrovna A-Data flash)
Co dělat když se flashka (nebo disk) odmítne odpojit? Stačí vypnout pc a za vypnutého stavu ji vyndat? nebo jak to řešit? Třeba hlásí " zařízení není možné odpojit, protože je používáno". Já vím, že ho nepoužívá nic, všechny okna zavřené, etc...
Když mám dobrou náladu a čas, tak jsem hodný, když nestíhám a jsem naštvaný, tak se jen ujistím, jestli nebliká a vyrvu ji.
Jo a pozor na uspané počítače, kamarád odpojil flash disk z uspaného počítače a ten se zhroutil.
Pokud zavřeš všechny programy, počkej dvě tři minutky a mělo by to jít.
nebo restart PC, ale to se ti zas nechce
není v okně spuštěn příkazový řádek z flashky / okno správce souborů / autorun vir?
u externích usb disků to zas někdy dělá, že je windows nepovažují za externí a rozvinou na ně koš a body obnovení - pak se nechce odebrat.
Ja je zcela vedome Nebezpecne odtrhuju.
Zatim jsem z asi 6flashek takto prisel pouze o jednu, a to v linuxu.
A Data - 60 měsíců
Patriot - 24 - 120 měsíců
Kingston - 60 měsíců
San Disc - Doživotní
To jsou záruky uvedené Alfou. A že je respektují mohu potvrdit. Dokonce i v případě, že si nejsem jistý, jestli jsem ji špatně neodebral.
A v době, kdy se cena přiblížila několika krabičkám cigaret to není výdrž až tak kritická (za předpokladu, že nejde o ztrátu dat).
Henessy, z toho by vyplývalo, že SanDisk je ještě kvalitnější než Kingston nebo Patriot.