BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
To záleží na tom, co vše je na disku poškozené. Pokud je to jenom elektronika, tak tu je možné relativně snadno vyměnit. V extrémních případech se z disku vyjmou plotny a vloží se do jiného.
zachrana disku programami NENI mozna u vadnych diskov, je mozna u diskov s poprepisovanymi niektorymi sektormi napr. MBR, sektorov suborovej struktury (formatovanie), apod. Program sa snazi pospajat najdene sektory s datami do suborov.
Pleteš dvě věci - obnova dat a záchrana dat.
Obnova se provádí z funkčního disku, kde data byla omylem smazána, disk byl naformátován, poškodila se struktura souborů činností viru atp.
Záchrana dat je většinou z poškozeného disku, např. harddisk není vůbec detekován počítačem, má poškozený konektor, vyhořelou elektroniku, ulomené rameno s čtecí hlavičkou atp.
Samozřejmě nemusí to platit tak doslovně, obnova a záchrana je významově skoro to samé.
Každopádně když se ti disk nenačte (ani v biosu), nemá cenu uvažovat o programu na obnovu dat. To je logické.
Tady je urcite info
http://pc.poradna.net/a/view/856259-zachrana-smaza nych-souboru-dat-z-harddisku