já ti ale psal že ty adresy pod .100 si máš nechat pro ruční nastavení (dobře se pamatují).
static ip by se ti hodily kdyby sis oblíbil režim bridge*.
čili běžně se nechává dhcp od .100 do .199, ty sis to vyložil po svém, je to jedno.
*) díval jsem se u sebe, mám wr741, hw verze 1, a ten o možnosti bridge nikdy neslyšel.
protože sis vypnul zdroj dhcp adres v druhém routeru, ale nejsi k jinému připojený.Při každém zakázání DHCP to toto udělá.
skoro se obávám ti dát tip na nějaké statické ip adresy (nastavují se v počítači ve vlastnostech tcpip), protože se jich zase chopíš a poběžíš je na routeru nastavit jako dynamické.
takže na druhém ntb si nastav ručně adresu 192.168.2.202 - ano je blbá, ale díky tobě. maska 255.255.255.0,
brána ani dns ve tvé nesíti nejsou potřeba.
ideální by bylo přijét s 2.ntb k 1.routeru, připojit do lan routeru oba ntb, jestli vidíte router a sebe navzájem a nasdílíte disky. zároveň si zkontroluj wifi údaje 1.routeru: režim ap nebo bridge, norma g/n, kanál, ssid, použité šifrování a wpa-key pokud používáte.
odpoj kabel, zachyť wifi přímo na tvém notebooku a ověř si že spojení funguje - nasdílíte disky.
radostně se vrať k druhému routeru, ntb připoj k lan a vlez do jeho rozhraní. router musíš vidět, jestli má ip 192.168.2.2
v bridge režimu který ty máš a já ne, stačí doplnit vzájemné mac adresy.
jestli 2.router umí jen ap, pak to bude zajímavé. normální by bylo, kdyby sis koupil klienty. ale zapojit proti sobě dva wifi-switche a čekat že vytvoří "adhoc spoj", to se mi moc nezná, fak nechápu kdo ti toto poradil.
pokud z 2.ntb pingneš na router 192.168.2.2, ale na žádnou jinou ip ze tvé sítě, pak vzhůru zítra pro normální ap, tip jsi výše dostal.