BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Hlavně prokastrinovat.
Co to je?
Prokrastinace
A já už se bál, že to nebyl překlep a prokastrinace opravdu něco je...
bohužel to je to co v poslední době dělá asi každý člověk ;)
Tablet je ve tvaru obdelniku a je to elektricky
Dělat téměř nic. Je to zařízení určené především ke konzumaci (někdo to bere doslovně http://www.loupak.cz/video/srandicky/9706-darek-pr o-dedecka)
surfovat, mailovat, citat ebooky, socialno sietovat, pozerat filmy, pocuvat hudbu, pozerat fotky, obmedzene aj pisat nejake male dokumenty a samozrejme hrat hry. To je tak zaklad. Vsetko ostatne zavisi od typu tabletu a aplikacii, ktore pre danu platformu su.
Parit
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-sy stemy/284158-microsoft-chysta-herni-tablet.html
Všechno. Mám iPad. V kalendáři mám obchodní (a jiné
) schůzky, v připomínkách místo papírků po kapsách co mám kde udělat, přijímám tam maily, dělám do toho zápisy z kolaudací, z kontrolních dnů na stavbách, využívám kalkulačku, mapy, předpověď počasí, mám tam rozličné dokumenty a cenové kalkulace v tabulkách a dokumentech LibreOffice, strojní a stavební výkresy, překladač, slovníky, čtečku bar kódů, e-bankovnictví (komerční banka), výpisy z katastrů, programy kin, dopravní informace, jízdní řády, připomínač svátků a narozenin přátel, výborný SportTracker (ale ten spíš využívám v mobilu, v tabletu jen prohlížím a edituju), příjem televize, rádia atd atd. V neposlední řade když čekám u doktora ve frontách, tak mám v tabletu hromady eKnih.
ale, jen do te doby, nez ti zdechne baterka, coz u papiru nehrozi a zlomenou tuzku si muzes orezat :)
zaciname byt nejak moc zavisli na technice, mozek a telo hnije :(
Baterka v tom vydrží docela dost. Jinak se dá připojit na auto.
To máš pravdu. Tuhle jsem se přistihl, jak počítám na kalkulačce 5*10 a když jsem čuměl na výsledek, tak jsem si od plic vynadal
.
Pokud máš Gorilla Glass, můžeš mít po ruce podložku na dávkování šňupavého tabáku.
Jinak - knížky, filmy, muzika, internet, kalkulačka, slovník, fotoalbum, poznámkový blok a hlavně, budeš IN.
Co mam delat kdyz se my smazou veci?
nic, třeba se doučovat češtinu...
Tablet je výborná televize na scifi seriály (na odpolední či noční směnu v pakárně). Jinak nenacházím nic.
Já jsem to teď koupil, oficiálně manželce do lázní. Aby měla přístup k internetu (nemáme chytré mobily ani datové paušály), nemusela s sebou tahat hromadu knih (čtečka ePub apod.) a mohli jsme telefonovat zadarmo (Skype). Ostrou zkoušku provedu sám, za týden o víkendu
Zkoušel jsem na tom i číst, ale nejde to (po hodině bolí kukadla). Svatý Kindle! Jako přerostlý mobil asi jo, nevím, neposoudím. Asi to bude použitelné i jako navigace.
Tohle už mi do auta nesmí! Akorát si to vymýšlí píčoviny... Nejlepší navigace je analogový, papírový autoatlas.
Výjimkou budiž mapy.cz (aplikace) do chytrého telefénu. Jde o klasickou turistickou mapu, kde ti to jako bonus ukáže kde se rovna nacházíš. Ale stejně - papírovou turistickou mapu (ideálně edice map KČT nebo z VKÚ Harmanec pro Slovensko) to nenahradí.
Nevím, mám paleolitickou Nokii bez jakéhokoliv OS, tablet jsem si koupil z bazaru za tři stovky na filmy do práce (sedím na telefénu). Na Tvé mapy mrknu.
Jsou to mapy v měřítku 1:50000, takže velice podrobné. Jsou tam vyznačené třeba dráty (vedoucí krajinou na sloupech), což je mnohdy dobrý orientační bod.
Slovenské jsou IMHO trochu vymakanější; u značek mají uvedený čas chůze, pokud se liší (třeba na kopec/z kopce), tak i s vyznačením směru. Pro pohyb v terénu (v mém případě výhradně pěší) velmi nápomocné. Taky mají separé vlastní mapu a textovou část (v sešitku), výborné, nemusíš otáčet mapu, když čteš text.
Využívám hojně. Ony se stáhnou i do přístroje a není třeba připojení. Navigování (klasickou navigaci) v tom nepoužívám. Ukáže to však čáru na mapě, když někde ve městě hledám konkrétní adresu s č. p.
A hele co chystají. Na to se vyloženě těším
http://tech.ihned.cz/c1-61886760-seznam-spusti-map y-cz-v-novem-pribudou-trasy-3d-panoramata-i-mapy-p ro-nevidome
Jak tam zadám cestu na adresu třeba z New Bubu do
Ostravy a ono mi to najde spoje veřejné dopravy a v kolik to jede.
Nezkoušels mapy "OsmAnd Mapy a Navigace"? Docela mě to zaujalo, jdu stahovat.
Vypadají moc dobře. Ještě jak se osvědčí v terénu.
Cyklotrasy
mapy.idnes.cz
jde tam plánovat a zobrazí se třeba i převýšení. Pak vytisknout a vyrazit
Můj Haier mě podle navigaze dovedl na pozemek kde ještě nestojí ani barák. Skvělá práce.
Když jdeš/jedeš slepě podle navigace... V kterém to bylo roce? 2000? Nebo předloni na iPhone kdy ukazoval hlavní město Austrálie v Indii?
Chce to čtečku FBReader a noční schema. Jednak se dobře čte, nebolí oči, druhak se šetří baterka. Displej nejvíc žere a když je bílý, tak fakt dost.
Skype bych tam nedával. Žere strašně baterku. Spíš Hangouts. To je klábos od Google a stejně má na Androidu účet a nemusí být další aplikace. Video na Hangouts jde a jestli to i "žere mikrofon" nevím, můžeme spolu vyzkoušet.