BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
microsoftí služby nech na pokoji - když nevíš o co jde, nikdo soudný na žádném fóru ti nemůže doporučit jejich vypnutí.
služby jiných výrobců stojí za přezkoumání, ale ty věci obvykle neběží jen tak ze srandy.
z běžných startup položek se dá vypnout skoro všechno, nejsou to pro systém životně důležité věci. samozřejmě používat mozek se přitom nezakazuje.
bohužel jak u služeb, tak u startup procesů poskytuje msconfig mizerný přehled odkud startují, komu patří a k čemu slouží. je to jen nouzový nástroj, když není po ruce nic normálního.
jakousi správu těchto autorun procesů umí i ccleaner, bohužel jeho nadšení uživatelé s ním po čase zrasují systém k nepoužitelnosti.
když se systém spouští pomalu, sleduj hned po zapnutí ve správci úloh, který proces ti žere %cpu (v xp kliknout 2x na záhlaví, setřídí se to)
a samozřejmě ať není seznam procesů zbytečně dlouhý, rovnou zakaž start zbytečných updatovačů, bonzovačů a monitorů nesmyslů.