BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Na linuxe nezalezi, podstatne je aku verziu grafickej nadstavby si pustis.
Pamatam si casy ked KDE aj GNOME pozadovali len 512MB RAM;o).
A veru zalezi na verzii jadra. Posledna, ktora este nieje velmi dodrbana a na starych strojoch svizna je 2.6.24, alebo vo firemnej sfere 2.6.18.
Sucastne jadra su minimalne 2-10 nasobne pomalsie, v zavislosti od poctu jadier v CPU.
Na novych strojoch to nieje vidiet, pretoze strata vykonu je dohnana narastom vykonu hardware. Ovsem peco by sme nemali chciet 10 nasobne vykonnejsi stroj vsakze ?
Ano, ale naco touto informacou zatazovat BFU? Navyse tie cisla su prehnane.
Nicmenej ja moc 2.6 nemusim, na routroch na sieti som vsade zostal u overenych 2.4 (navyse mi to bezi na PII vsade).
lubuntu.net
Další možnost: download.php
Okay, diky, asi jsem se rozhodl pro Lubuntu. Je to celkem dobre vzhlizejici system. :)
Klony Ubuntu jednimz z nich je i Lubuntu vubec nechapu. Nainstaluju Ubuntu a dvema prikazama tam dohraju treba LXDE.
Jestli se nemylim, tak Lubuntu 12.04 neni LTS, coz je docela zasadni, petileta (respektive ted uz jen ctyrleta) podpora se hodi oproti jedenapulete.