BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Musíš si nastavit na síťové kartě pevnou IP adresu a bránu nebo můžeš resetovat router do továrního nastavení.
REstartovar resetem? To zkouším a nic se nemění. Je tu ještě nějaký tlačítko WPS, nevíš na co je? Bránu a a adresu jsem zkoušel nastavit, ale do routeru jsem se nedostal.
WPS tlačítko je pro usnadnění konfigurace Wifi na notebooku (počítači). To nemá se resetem nic společného. Jinak u některých routerů je nutno stisknout tlačítko reset při vypnutém routeru, držet ho stisknuté a zapojit napájení.
zespodu routeru máš tovární ip (např. 192.168.1.1) a přihlašovací údaje = tak se nastaví po resetu routeru.
nastavíš si na pc ruční adresu ze stejného rozsahu (např. 192.168.1.22) a masku 255.255.255.0, bránu netřeba.
přihlásíš se do routeru, zapneš dhcp. je lepší ho nechat jen v části rozsahu, třeba 192.168.1.100-.199
nakonec si ručně doplníš bránu a dns na pc, nebo přepneš na dynamické nastavení - co ti vyhovuje.