
Jiná frekvence pamětí,vadíto?
Ahoj,
V PC mam 2GB paměť DDR2 800MHz,chci si koupit ještě jednu 2GB paměť,ale s menší frekvencí 400MHz nebo 667MHz..
Nebo si koupit větší MHz napří:1066MhZ....Vadíto????? Díky
podle mě tím dosáhneš jen toho, že degraduješ stávající paměti. A co si slibuješ od dalších dvou giga? Větší fps ve hrách? Tak to je asi špatná investice.
Ano vadí... Paměti budou s největší pravděpodobností nestabilní, popř. se vůbec nesnesou.
Kupuj vždy stejný typ, stejnou frekvenci a stejné časování.
Dobře díky,chtěl jsem koupit jinou frekvenci pamětí že je levná,ale rači budu mít stejnou frekvenci aby mi vše fungovalo,..
PS mam to na hry.
Ani to ti nedá záruku, že stará a nová paměť bude spolupracovat.
Upozorňuji tě, že zvýšení počtu pamětí ti v podstatě žádný výkon do her nepřidá.
Tam je třeba zvýšit výkon CPU a GPU, 2GB mi přijde optimální a soudě podle DDR2 odhaduji, že nejnovější hry hrát stejně nehodláš.
Kolik má ta pamět frekvenci koukal jsem že na přesnou ZN.paměti a tam mi to ukazuje v recenzích že má 800MHz
Takco :: ? ;)
Tak trochu jo některá už jsou i pro 3GB ram
Ano, hra bude mít kam ukládat, ale FPS ti to nepřidá.
Nevíte jaká je přesná frekvence tý paměti dal jsem tam foto díky.
Tady v tom se nevyznám, ale na štítku na pamětech to bude napsané.
Mohla by to být tato RAMka: http://www.alza.cz/patriot-2gb-ddr2-800mhz-cl6-sig nature-line-d140554.htm Ještě se podívejte na časování, v CPU-Z je to na záložce Memory. Máte jen jeden 2 GB modul ? V tom případě bych dokoupil druhý stejný modul a pokud to základní deska podporuje tak bych je zapojil do Dual Channelu.
Nicméně k dotazu...
Nemá smysl uvažovat o čemkoliv jiném než DDR2 800MHz, ne snad kvůli stabilitě nebo snášenlivosti, ale především z důvodu, že cenový rozdíl oproti 667MHz je nulový a 1066 MHz využijí tak maximálně taktovači, což asi není tvůj případ.
Ten screen čte hodnoty ze SPD čipu, kam výrobce paměťového modulu zapsal, jaké frekvence, napětí a časování daný paměťový modul zvládá. Takže při 533 MHz (2x 266 MHz cca) můžeš nastavit CL4, zatímco při 800 MHz je garantováno CL5 (a pokud se v tom chceš rýpat, můžeš zkusit přidat pár setinek voltů, jestli ti to dovolí CL4 i pro 800 MHz, spíš ale ne).
Obecně řečeno "frekvence je důležitější než latence" - 800 MHz CL5 je pořád lepší, než 533 MHz CL4.
DDR2 znamená, že upgraduješ nějakou výběhovou platformu. Nemá cenu do toho vrážet víc, než je nezbytně nutné. Hlavně se vyvaruj všelijakých kchůl gejming edicí pamětí, jejichž chladiče skoro čouhají z kejsu a kolidují se vším možným. To je jen ojeb. Stejně tak vyřaď to nejlevnější, co uvidíš (nějaký Zeppelin a podobné zvratky) a vem klidně to nejlevnější od Kingstona, Kingmaxu, Corsairu...
A kdybys chtěl být echt posichrovaný, mrkni na stránky výrobce desky, tam můžeš najít "memory compatibility list" a v manuálu je rozepsané, jaké moduly se spolu snášejí. To je relevantní informace.
Díky,takže když si koupím stejnou frekvenci třeba od kingston 800MHz 2GB tak to stačí?
Otimální je, když jsou všechny paměti totožné. Jinak (pokud máš v SETUPu nastaveno časování na AUTO) by se mělo časování přizpůsobit nejpomalejšímu modulu. Ale 100% záruku unkce ti bez vyzkoušení nikdo nedá. Také by mohl být poblém, kdyby všechny moduly neměly stejné napájecí napětí. DDR2 mají mít dle JEDEC standardu 1.8V, ale existovaly i moduly s 2.1V (možná i 2.2V).
počkat, takže když mám na základní desce 4 sloty DDR3 a ve dvou mám 2x2GB 1333MHz 1,5V Kingston a přikoupím další kit 2x2GB jiných tak to nepojede nebo nebude stabilní? já vždycky myslel, že paměti musí být stejné v párech (dualchannel) a že nemusí být stejné všechny 4 (to by byl quadchannel?).
Obvykle to funguje, ale občas se paměti různých typů nesnesou.