Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuju pomooct s nj

Caute , umíte tady prosím někdo hodně dobře německy , já bych potřeboval pomoct něco přeložit. :-( Mám recitovat jednu básen v němčině , ale vubec nevím o co se v ní jedná , tak bych to rád věděl , prosím help?

loading...

Tak to je riadny grc :)

Ako levi porazaju bary(??? moze byt skomolenina znamenajuca medvede, a ten vers moze mat viac vyznamov - levi mozu porazat bary, alebo bary mozu bit/porazat tak ako levi)
levi, ako v klietke "Jati"(??? taku klietku nepoznam, asi autor moc huli)
stupame (alebo vstupime) do neba,
a sme priputani k Zemi.

P.S. autorovi odporucam protialkoholicke a protidrogove liecenie :))

Tak ještě štěstí, že jsem nehodnotila mozek tvůj, nerada bych někoho urazila.
A to neznamená, že když ty zrovna dotyčného politika 2x nemusíš (velmi slabě a slušně řečeno :-)), že pro někoho jiného nemůže mít sexy mozek i on. Dotyčná toho možná teď lituje, že to vůbec vyslovila, když si z toho půlka národa dělá srandu.:-)

Ich stehe in Waldesschatten
Wie an des Lebens Rand,
Die Länder wie dämmernde Matten,
Der Strom wie ein silbern Band.

Von fern nur schlagen die Glocken
Über die Wälder herein,
Ein Reh hebt den Kopf erschrocken
Und schlummert gleich wieder ein.

Der Wald aber rühret die Wipfel
Im Traum von der Felsenwand.
Denn der Herr geht über die Gipfel
Und segnet das stille Land.

TAK TED SE ZKUSTE PREDVEST , KDYBY JSTE MI TO PRELOZILI ASPON ZE Z TOHO NECO BUDU ZNAT TAK BYCH BYL MOC RAD , DIKY.

Von fern nur schlagen die Glocken
Über die Wälder herein,
Ein Reh hebt den Kopf erschrocken
Und schlummert gleich wieder ein.

Z textu jsem pochopil, že by se v lese neměli střílet srnci a už vůbec ne je tlouci do hlavy pažbou Glocku.

Zřejmě je tahle báseň leitmotivem nějaké předvolební kampaně ochránců zvířat...

Souhlasím, kolego. Řekl bych, že mají v programu i podporu hypoték, potažmo stavebnictví, čili netlučte srnce pažbou a běžte makat. Zase bude jedna hrubá stavba hotová.

Und schlummert gleich wieder ein

Jak prosté, proč se nezeptal hned. Rádi pomůžeme.

stojim v tieni lesa
ako na okraji zivota
zeme ako tlmive rohozky
tok ako strieborny pas

z dialky len zvonia zvony
ponad lesy dalej
srna(srnec?) zdviha hlavu vystrasena(y)
a hned znova zadrieme

les ale hybe korunami
v sne zo skalnej steny
lebo pan ide ponad vrchy
a pozehnava tichu krajinu

no, povedal by som ze za triezveho stavu je to nepochopitelne :)
//edit: trochu som to este jemne upravil, uz to je myslim OK.

Pro srovnání s umem MM.. . Google Translate:

Já jsem v lese ve stínu
Jak na okraji života,
V dämmernde zemích, jako jsou podložky,
Moc rád stříbrné pásmo.

Zdaleka jen tlukot zvonu
O vstupu na lesy,
A jelen zvyšuje jeho hlavu děsí
A spí na stejném místě.

Lesního zápoje, ale rühret
Sen o skalní stěnu.
Pro Páně na hřebenu
A požehnám tiché zemi.

:-)