Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktory k PC

Dobrý den,
rozbila se mi hifi věž a jelikož už je staršího typu nemá cenu ji opravovat či cpát do servisu.
Ale měla funkční reproduktory. Možná je to trochu hloupá otázka, ale jde nějak předelat tyto reproduktory tak aby byly použitelné k PC?
Děkuju za odpověď (pokud je to kravina tak prosím jen lehký výsměch)

zesilovac ve vezi by mel byt v poradku protoze kdyz zapojim repro do veze a pustim radio tak hrajou nadherne a nahlas i s regulaci neni problem. Vypada to ze ta vez by mela bit cela v poradku. no na vezi je phones a ext. mic a ze zvukovky normalne typicky tam kde sem mel repraky ze?

No tak ta veza nema normlany vstup tak bud si ho nabastlis (ak mas elektrotechnicke znalosti) namiesto magnetofonu apod, alebo pouzijes vstup ext.mic, ale to bude potom asi dost nahlas (mozne skreslenie prebudenim) potom si zniz aj v PC v mixeri hlasitost aby to neskreslovalo, a mozes to pouzivat k PC.

Není všechno vědění jen ve škole. (A pokud maturitu nesložíš, no nevadí, u pásu ve fabrice můžeš makat i bez maturity ;-) )
Rozeber ten kazeťák, sleduj, kam jdou drátky od snímací hlavy - obvykle do předzesilovače, z něj poleze signál přes přepínač ke vstupům koncovýho zesilovače. Přes ten přepínač jde i audiosignál od CD přehrávače a rádia. Ten přepínač přehodí vždy jeden audiozdroj (rádio, CD, kazetu) na vstupy koncáku, koncák má totiž jen jedny vstupy (2 kanály, tedy stereo). Takže tam, odkud jde signál od kazeťáku, tak přeškrábneš cesty, vyvedeš z nich drátky (stíněný) k jack zdířce. Tu buď koupíš a zabuduješ někam do vnějšího krytu, nebo pokud nemáš/nechceš kupovat, odškrábni cesty od zdířky na mikrofon a použij tu.
Pokud však použiješ tento kazetový vstup, tak nejsem si jist, ale možná bude nutný vždy sepnout ty dva kontakty, který se sepnou při spuštění kazety (nevím, jestli máš mechaniku ovládanou ručně, nebo elektronicky). V tom případě bys musel vždy zmáčknout čudlík, jako když chceš pustit kazetu, ale aby se netočil motor, tak ho prostě odpojíš. Ale to zjistíš postupně.

Trochu jiná situace nastane, když nemáš na přepínání signálů mechanický přepínač, ale elektronický, ale v principu to vyjde nastejno, musíš najít, kam připojit vnější signál místo signálu z magnetofonu.

Pokud dodáš fotky v dobrým rozlišení a vyfotíš ty správný věci, můžeme se pokusit.
A pokud opravdu studuješ 3. ročník elektrotechniky, ber to jako vzdělávací lekci, protože toto je primitivní věcička vůči tomu, co bys musel zvládat v trochu lépe placeným zaměstnání.
A další věc - nářadí k tomu máš? Tedy - multimetr, pájku? Šroubováčky a ostrej nožík má doma snad každej.

No prave ze jsem za tuhle praktickou zkusenost rad.
jinak mam vse mimo multimetru...fotky nevim jestli postacej ale dam to sem
Tady je ten plosnak jde je ten prepinac, na tyhle fotce jsou dva prepinace dole..prvni fm/am a druhej prave high tape/nor tape/radio
http://img710.imageshack.us/f/img710/2903/dsc00026 ld.jpg
tady je blizsi zaber na ten prepinac hnedka vlevo dole
http://img139.imageshack.us/f/img139/639/dsc00027d v.jpg
mam sem dat i tu cast s kazetama?

1) Multimetr potřebuješ, bez něj to neuděláš, nezjistíš, kam co přepíná.
2) Popisky můžeš napsat přímo do fotky, bude to jasnější.
3) Fotky jsou na hovno, snad to nefotíš mobilem?
4) Hodila by se i fotka PCB ze strany spojů.
5) Vyfoť i celej ten kazeťák zvenku, ať mám představu o tom, co to umí a jaký tam jsou přepínače, rád bych viděl jejich popisky.

Ale pokud hádám dobře, tak je to typickej krám typu "internacional", takže když je ta věc vypnuta, tak stačí pustit kazetu a ono to jede. Takže potřebuješ najít dva malý kontakty na kazetové mechanice, kterýma se to aktivuje a kazeta hraje. Podívej se taky, co všechno to při puštění kazety přepíná. Teoreticky stačí pak vypojit motorky, ať se zbytečně netočí, najít předzesiovač pro magnetofonovou hlavu a najít jeho výstupy. Cesty od těch výstupů přerušíš a napojíš tam ten tvůj signál z PC. Pak ti bude nadále fungovat rádio a když budeš chtít mít hudbu z PC, tak rádio vypneš a zapneš Play na kazeťáku.
Z těch obrázků totiž vůbec nepoznám, kam jde do desky drátek od magnetofonové hlavy. První integráč, kam to jde, bude předzesilovač, i když je možný, že to bude řešeno diskrétníma součástkama (což je možný, pokud je to levnější, tady na kvalitě zvuku nezáleží).

Má to vůbec CD přehrávač?

prehravac na cd to nema je to na dve kazety a radio
dsc00032xx.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/2366/dsc00031hn .jpg
1) prepinac tape/tape/radio
2) sluchátka
3) mikrofon
4) IO KIA6040P 8A
5) 3-pinovej kterej de taky od kazetovy casti (podle me to je ta snimaci hlava)
6) pravej
7) levej
8) 7-pinovej konektor kterej jde od kazetovy casti
9) dalsi 3-pinovej konektor z kazetovy casti
10) IO AN7312

kazetova cast
http://img218.imageshack.us/f/img218/9493/dsc00033 dr.jpg

Vyborne, AN7312 je predzosilovac magnetofonu, datasheet napr. http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/A/N /7/3/AN7312.shtml
vystupy ma na pinoch 4 a 11 (v strede na oboch stranach). Takze si odsleduj kam idu vystupy, bude tam este nejaky kondenzator a par odporov a kondikov ktore idu nazad na ten IO (spetna vazba, vid application circuit v datasheete), no a z toho filtru (tam jak je v datasheete naznaceny ten "Out Ch 1" a "Out Ch 2") to musi ist na nejaky prepinac a do zosiku - a tam to prerusis a napojis si vnutorne kontakty jacku zo zvukovky. Obal jacku napojis na audiozem to bude asi ta velka siroka vodiva cesta, mala by ist aj na pin1 toho IO apod.

P.S. az to napojis tak potom odpoj este drat co ide do motorceka magnetofonu, a potom az zmacknes play tak sa zapne zosik a budes mat repro k PC.

tak to abych se priznal tak sem z toho jelen...z pinu 4 a 11 jsou vystupy na stejnou uroven na nejaky spinac to vypada ale jak to teda vysledovat dal to nechapu z tech pinu to prijde na ten spinac nebo co to je ale pak uz to nikam nepokracuje...

Tazny prepinac funguje zvycajne tak, ze mas radu pinov a o ne sa dotykaju kovove pliesky. Napr.

___   ___   ___

Takze z toho vyplyva ze ak nieco ide do takeho prepinaca tak sledujes kam idu susedne piny. Prepinace mozu byt aj zlozitejsie (moze pliesok spajat aj 3kontakty naraz, mozu tam byt 2 rady, atd), ale to co tam mas bude najskor bezne bud je to spojene na pin nalavo, alebo napravo.
Ten tvoj tazny prepinac urcite prepina medzi nahravanim a prehravanim, ked tam prilozis mechaniku tak to musi byt viditelne. Takze odsleduj kam ide susedny pin (sused tym smerom v ktorom je ten prepinac v normalnej polohe - prehravanie), ja som to tam este nesledoval (neni cas)

Ach jaj. Musis trochu rozmyslat ked nieco ide na velmi vela veci tak to je +napatie alebo zem, tam dalej nehladas lebo dojdes k uplne vsetkym suciastkam :)

Za prve pozri si napr. pin 4 (to je na fotke spojov ten vrchny prostredny, na fotke suciastok je to na spodnej strane), ide cez elektrolyt na vypinac. Z vypinaca jeden sused ide cez viac suciastok (taky zeleny kondenzator a nejake odpory) nazad na pin 6, podla datasheetu na pin 6 ide poloha REC (nahravanie) takze to zatial necham a pozeram radsej druheho suseda, ten ide cez nejaky odpor nazad na pin 3, to neni zaujimave, ale od vypinaca smerom doprava na fotke to ide niekam a tam uz neni fotka takze neviem kam, a to je podla mna zaujimave ptz to ide prec od toho IO a to bude asi signal ktory ide niekde do prepinaca radio/magnetofon apod a to je to nase zaujimave miesto (je nutne pozret dalej ze jake tam su este suciastky kym to dojde do zosilovaca).

Este ak mozes napis sem znacku toho IO ktory je na tej fotke vlavo, ktory ma namiesto prostrednych pinov tie plechy. To je na 99,9% zosilovac (plechy su na odvod tepla), na 1% to moze byt aj regulator motora (tie sa tiez hreju). Podla oznacenia budeme vediet.

P.S. alebo ak chces najst zosik tak sleduj kam idu signaly z konnektorov pre REPRO. (zem = velka vodiva plocha ignoruj, pozeraj len kam ide aktivny vodic). Na 99% pojde cez velky kondenzator rovno do IO zosilovaca.
Pokracuj radsej ako novu odpoved na dotaz, tu sa to uz neda citat je to tu uz jak novinovy stlpcek :-)

no tak pokud jde treba o nasi skolu tak ta je ciste teoreticka, praxe(3hod./tyden) probiha tak ze ucitel rekne ze je mu jedno co si budem delat na kompech a to je vse...pak to takhle mozna dopada, ze zkusenosti predava nekdo jiny (neplaceny) nez ten povereny

Nechapu jak to delate ale mate naprostou pravdu :D googlil jsem a je to opravdu zesilovac oznaceni LA4550

tady je teda lepsi verze fotky dsc00039c.jpg

a jeste nechapu jak muzete poznat co kam vede...ja kdyz koukam co jde treba z toho pinu 4 du po ty ceste a hned je tam neco napajenyho a ted uz to je jen jak kdybych tipnul kam to pak dal ma skocit....

To jsou zkušenosti. Pár kazeťáků jsem už taky rozebral. Navíc MM.. je poměrně zdatný elektronik, který spoustu jiných strčí do kapsy.
A jestli je něco na cestě napájenýho, tak se podívej, co tam je a kam to vede. Proto by se ti hodil multimetr, nebo alespoň zkratmetr, abys mohl snadněji dohledávat cesty.

nechapu jak muzete poznat co kam vede

- na druhej strane plosaku predsa vidis suciastku, tak pokracujes druhym pinom tej suciastky, zas na strane spojov :) Ktora suciastka to je - no, na fotkach to chce predstavivost a pozerat aj nejake zachytne body (vzdialenost od diery, okolite suciastky), no a ty doma si mozes pomoct jednoducho tak ze sa budes pozerat na stranu suciastok a zo spodu plosaku si zasvietis nejaku baterku/lampu. Len si nesviet moc do oci bo si znicis oci :-)

P.S. to s lampu sa da ale len u jednovrstvovych plosakov, co lacny kazetak ale splnuje. Zlozita elektronika (PC doska apod) ma kludne aj 16vrstiev spojov vovnutri dosky, tam uz skonci so sledovanim kazdy, tam to chce uz len intuiciu a skusenosti, pripadne kapitulacia a bedna na smeti (velmi casto :)

P.S. pozrem si tu dalsiu fotku a este sa ozvem...
aha tak ta dalsia fotka moc nepomoze, este by to chcelo jednu fotku zo strany suciastok - z pravej strany toho dlheho prepinaca.

Jaj od zosiku je blbo to sledovat lebo pozeram ze ten zosik je nejaky trapny co nema korekcie asi ani hlasitost alebo co, takze to ide este asi do ekvalizeru a do hlasitosti apod, lepsie je od sledovat to niekde medzi tym magnetofonovym obvodom (AN7312) -> tym dlhym prepinacom -> po prepinac magnetofon/radio.

Ked ides od prostredneho pinu magnetofonovoeho IO k tomu dlhemu prepinacu (cez jeden kondenzator), tak si vsimni na prepinaci nielen suseda, ale este o jeden pin dalej (na fotke spojov smerom nahor), ptz mam pocit ze v tom prepinaci je pliesok spajajuci 3 susedne piny. Mozes to predsa aj premerat ohmmetrom, spojene piny ukazu 0 ohmov. No a z toho ob-susedneho pinu ide asi drat do vypinaca magnetofon/radio, ale nie som si isty, skus zmerat ktore piny su spojene na tom dlhom vypinaci a ci nenajdes niektory ktory ma 0 ohmov az po nejaky pin vypinaca magnetofon/radio...

.. alebo dalsia moznost pozri si aj piny toho prepinaca magnetofon/radio, musi tam byt viditelne ze dva (jeden pre kazdy kanal) z nich ide nejak cez relativne malo suciastok do zosilovaca, a nejaky jeho sused musi ist cez relativne malo suciastok do toho magnetofonoveho IO - tak to odpojis a pripojis si tam svoj signal. Je to dost blbo podla fotiek lebo vidim ze to tam ide krizom cez celu dosku, to sa moc neda podla fotiek sledovat... (mozno keby som mal fotku na ktorej by bol dobre vidiet prepinac magnetofon/radio + zosilovac + ten magnetofonovy IO, a z oboch stran (spoje aj suciastky, kolmo zvrchu) tak by som to odsledoval...

Este ti mozem navrhnut jednoduche ale trochu "barbarske" riesenie - proste odpoj vstupy zosilovaca (druhe piny od konca IO, na fotke plosaku su nalavo, t.j. druhy zlava, po kazdej strane) a tam si nadrb ten kabel z PC (zive kontakty). Obal kabla z PC pojde na zem to je ta siroka plocha na ktoru idu aj tie chladiace plechy zosilovaca.
P.S. teraz ma napadlo ze by to mohli byt aj 3.zlava, zavisi jake zapojenie pouzil vyrobca takze trochu by to chcelo vysledovat kam ide 2. a 3. zlava..

Odporucam pripojit PC cez elektrolyt kondenzator (pre kazdy kanal jeden) http://en.wikipedia.org/wiki/File:Capacitors_elect rolytic.jpg na oddelenie pripadnej SS zlozky. On urcite tam na tych vstupoch zosilovaca taky kondenzator je (pre kazdy kanal jeden) takze odpoj to az za kondenzatorom a pripoj PC tak aby signaly sli cez tie kondenzatory. Dufam ze je to pochopitelne :)

Preco je to barbarske - nepojde radio, pravdepodobne nepojde ekvalizer vo vezi, a asi ani hlasitost (to zavisi od presneho zapojenia tej veze, nechce sa mi to skumat). Takze ked to takto pripojis tak daj v PC hlasitost najprv na minimum nech neohluchnes :-)
Aby slo radio tak si mozes tam pridat prepinac (dvojity) ktory bude prepinat signal z radia a z PC... Vezu potom staci zapinat tak ze prepnes na radio, a zosilovac sa zapne.

Lepsie by bolo keby si premeral ten dlhy prepinac vedla toho magnetofonoveho obvodu, jak som pisal vyssie...

No hej aj to by sa dalo, to by bolo lepsie. Teda ak je hlasitost dvojity potenciometer (ak ma 6 pinov).
Oni su aj zosilovace ktore maju hlasitost riadenu napatim (to by bol potom jednoduchy potenciometer) ale v hentej vezi take moderne veci asi nebudu :-). Este by mohol potenciometer riadit spetnu vazbu (zosilenie), ale to asi tiez este nepoznali vtedy :)

T.j. ak ma regulator hlasitosti 6pinov, tak je to klasicky a da sa na neho napojit (na spravne piny, zvycajne krajne, ktore nie su zem, tak to je signal (L a P), odpojit to co do toho ide a napojit tam PC.

Napadá mě takový to přísloví, kde se vzácné kulaté produkty mořských měkýšů rychle přesunují směrem k tvorům, jenž jsou chováni za účelem získání bůčku, škvarků, jitrnic, klobás a jiných pochutin.

Tak tady je ten regulator hlasitosti
pic0077x.jpg

a spodek s popisem
dsc00045hm.jpg

1)tam je priveden kabel od ty hlavni desky (je to na tri kabilky - nalevo, naprovo od 1 a primo na ní)
2)pin potenciometru
3)zbylé 2 piny potenciometru
4)prvni nozicka elektrolytickeho C (ten modrej :) )
5)druha nozka elek.C
6)2 piny od 2. potenciometru
7)pin od 2. potaku
8)tady je pripajenej cernej kondik ( na obrazku z vrchu je kousek za tim modrym)

Bud je vstup signalu ten 3dratovy kabel (v strede je zem a po stranach je lavy a pravy kanal), alebo je vstup na tom sirokom kabli, treti a stvrty zlava su signaly (lavy a pravy) a piaty zlava je zem.

Ja si myslim ze vstup je na tom sirokom kabli ptz odtial to ide cez tie velke kondiky do filtrov, takze signalne draty toho sirokeho (3. a 4. pin zlava = lavy a pravy signal) odpoj (tie 2 draty vypajkuj z tej dosky) a na dosku namiesto nich napojis signaly z PC. Zem z PC (tienenie kabla) napojis na 5. pin zlava. 5.pin zlava ale neodpajaj od sirokeho kabla, nech zem zostane spojena. Pridas tam aj zem (tienenie) z PC.

Potom to zapnes, prepnes na radio a namiesto radia by si mal pocut PC, a mala by fungovat aj hlasitost aj tie korekcie vysok/basov ci co tam je.

Najprv ale zmeraj ohmmetrom ze ked das hlasitost na nulu, tak ze tie signaly na ktore napojis PC nie su skratovane na zem (na 5ty pin zlava). Skratovane na zem musia byt krajne piny 3pinoveho kabelu (na fotke nalavo a napravo od cisla 1) ked das hlasitost na nulu. Ak je to tak, tak hura potom mas istotu ze vstup je na sirokom kabli (vstup nesmie byt skratovany potenciometrom ked je hlasitost na minime). Toto overovanie je aby si si neodpalil zvukovku PC, keby bol nahodou na tom sirokom kabli predsalen vYstup.

Keby si chcel aj radio, tak si tam mozes pribastlit mechanikcy prepinac (dvojity) povodne draty versus draty z PC na ten pin 4. a 5. zlava. Prepinac je ok ale nespajaj povodne draty (4. a 5.zlava) a draty z PC dohromady. Musia byt oddelene, bud ide na dosku jedno alebo druhe, nikdy nie obe naraz.

.. a kurnik blbost.
Vstup moze byt aj 1. a 2. pin zlava (na sirokom kabli), teraz to moc nechapem naco tam su aj tie. 1. a 2. zlava je asi vstup ktory ide cez filtre (vysky basy), ale nevidim to presne ze jak su tam zapojene suciastky, a 3. a 4. pin zlava ide priamo na hlasitost, teraz nechapem preco tam je aj to, aj to. A este aj naco su tam tie dalsie 2 piny uplne napravo sirokeho kabla.
//edit: zrejme je na hlavnej doske nejaky aktivny clen pre tie korekcie, ja neviem to je cinsky megabordel ta veza.

Takze najprv zmeraj ze ktore piny kablov maju 0 ohmov na zem (zem je cislo "1" na fotke), ked das hlasitost na minimum. Ze ci krajne na 3pinovom kabli, alebo 3. a 4. na sirokom kabli budu 0 ohmov na zem. Ked bude spojeny na zem uzky 3pinovy kabel, tak vies ze PC sa pripaja na siroky kabel (t.j. na ten ktory NENI spojeny na zem)
Najprv by som asi skusil piny 1. a 2. zlava na sirokom kabli, to je najpravdepodobnejsie (90%). T.j. namiesto nich signal z PC. A otestuj potom aj ci funguje korekcia basy/vysky atd.

Krista clovece ked je uzky skratovany tak tam NEpripajaj PC !!!!!
To pri tom vobec nerozmyslas ci co? Pisal som to aspon 4x a myslim ze dost jasne.

PC pripajas NA SIROKY KABEL na 2 piny vlavo (asi). Povodne draty odpojis.
Tienenie PC-kabla pripojis na 5. zlava. Tam povodny drat NEodpojis, t.j. NECHAS.

No kdyby nebyl takovej posera, tak to alespoň zkusí zapojit. Pokusy do elektroniky snad patří, ne? Jo, to byla radost, když jsem zkonstruoval svůj první zesilovač a ono to hrálo! A taky jsem ze staré televize vyraboval celý modul s MBA810 (5W) a zapojil zvlášť, přidal trafo a zabudoval do krabičky, pocit radosti je nepopsatelný!
IMHO to stejně dopadne tak, že se na to vysere a nikdy to nezapojí.

Tak zrovna na skratovane piny by som zvukovku nezapajal (to moze ist potom rovno kupit novu :)
Ano nech to skusi jak som pisal a uvidi ze co. A ked to bude zapinat tak nech je dalej od repro, ptz ak odpoji akurat vstup nejakeho operacneho zosilovaca pre tie vysky/basy, tak to moze zacat vydavat velmi silne zvuky :)

no tak abych se priznal tak sem se tak trosku nemohl dockat a pripojil sem to tam :D rvalo to jak das o tom zadna, jenze jsem odkouril jeden potenciometr :x hold jsem asi fakt uplne vypatlanej.....ale zvukovka zije v pohode
zkusim to teda prehodit na ten prvni a druhy a stineni na 5. ozvu se jak to dopadlo

no tak to sice hraje ale teda vubec ne s takovym vykonem jak by to hrat melo...regulace funguje akorat pri nule je to porad trosku slyset (o to by me ale teda ani neslo) ale pri maxu to na max opravdu nehraje jinak ty filtry ty fungujou dobre...

Nemam dostatok informacii na fotkach aby som vedel posudit ze jak je to (filtre) tam zapojene a kam idu jednotlive draty na hlavnu dosku, to treba mat pred sebou.

Takze tazko to teraz poriesim na istotu, tak aby sli aj korekcie. Bez korekcii je tutovka to, ze napojis PC na piny 3 a 4 zlava (to je vpodstate priamo na potenciometre hlasitosti) povodne draty z tych pinov samozrejme odpojis, a navyse preistotu odpojis aj tie 2 velke elektrolyticke kondenzatory co tam su u hlasitosti, nech sa tam do toho nemlati signal z radia alebo co ja viem jak su tam tie filtre zapojene.

Ked chces mozes skusit najprv tam tie kondenzatory nechat ze jak to bude, mozno pojdu aj korekcie (ale to sa mi nezda)
Zaujimave je aj to ze kam idu tie dva prave piny sirokho kabla. Na jake suciastky idu? Mozno su oni ten spravny vstup tak aby sli aj korekcie (ked chces napis sem ze kam idu tie 2 prave piny sirokeho kabla, a posudime ci by to mohli byt oni)

Idealne keby si (napr. v malovani) nakreslil kompletnu schemu tej dosticky (rozoznas kondenzator a odpor dufam), potenciometre mozes kreslit ako obdlzniky so 6vyvodmi to uz si domyslim ze ktory vyvod je co.

tak kdyz sem to hodil na 3. a 4. tak to hraje stejne "nahlas" a jsou vyrazeny ty filtry jak jste rikal...zitra bych se mohl pokusit o to schema ale nejsem si jistej jestli to pujde protoze pres ten cernej kryt co je na desce aby po nem jezdili jezdci docela hodne brani ve vyhledu...

Ale skus odpojit tie velke elektrolyty (staci jeden pin z kazdeho, povytiahnut nech neni spojeny, alebo preskrabnut vodivu cestu pilnikom, niekde u kondenzatora) potom by to mohlo byt nahlas a nemalo by sa do toho miesat ani radio. Snad. Kasli na schemu, vid este co pisem nizsie (ak chces aj korekcie)

//edit: pozeram na stare fotky ze jak je zapojeny kabel, je dost mozne ze spravny vstup korekcii je ten plochy drat nalavo na tejto fotke dsc00039c.jpg

Ptz je to tam velmi nahusto a robene tranzistormi, tak podla fotiek je to velmi tazko posudit, je to tam dost komplikovane zapojenie so 4tranzistormi a kopcom dalsich suciastok.

Ak ozelies korekcie, tak ako som pisal vyssie napojit sa na piny 3 a 4 zlava a odpojit tie velke elektrolyty a potom sice nebudes mat korekcie vobec ale malo by to potom fungovat spravne.

dobra zejtra to nafotim a jeste teda jak to mam na tom 3. a 4. tak je taky zlehka slyset radio (ale ne ze bych si snad stezoval to bych ozelel skoro to neni slyset jen jestli to pro vas nema nejaky prinos informaci :) )
pro dnesek tedy dekuju za pomoc

Sorry som teraz zeditoval ten prispevok vyssie (citaj ho este raz :). Fotit ani nemusis uz to vidim na starych fotkach. Skor ma zaujima ten plochy drat vlavo hore na tej fotke dsc00039c.jpg ze odkial ide.
Ptz ten drat asi je (zas na 90% :) vstup do korekcii, je tam este nejaky predzosilovac s tranzistormi a potom to ide na tie piny 1 a 2 sirokeho plocheho kabla.

ahaa takze to je len napatie ked to je zapnute. Ale tam v tych miestach musi byt aj spravny vstup do korekcii, kurnik, asi, ale nevidim to poriadne je to rozmazane :)
Ok odrypni tie kondenzatory (staci na jednej strane kondiku, samozrejme, nemusis rypat obe strany) a nebudes mat korekcie ale malo by to potom ist normalne.

Potom ked budes chciet nabastlit prepinac radio versus PC, tak daj vediet ti napisem jak to urobit lepsie (by si musel trochu prerobit tie vodive cesty a tie elektrolyty pripajkovat nazad, aby potom slo aj radio).

A jaku mas nastavenu hlasitost v mixeri vo Windows?
tie piny 1 a 2 zlava na sirokom kabli boli teda asi spravne aby sli aj korekcie, a mas len stiahnutu hlasitost vo Win? :-)
(alebo si uz odpalil tu zvukovku jak si to cpal na ten skrat, nechapem preco si necital poriadne prispevky a robil blbosti)
P.S. ked das do vystupu zvukovky v PC sluchatka, tak funguju normalne?

Este je mozne ze ta hlasitost je sucast spetnej vazby nejakeho predzosilovaca, spolu s korekciami (to co som pisal uz pred 2 tyzdnami) a v tom pripade sa neda tam na to napojit priamo signal.

Takze ak chces tak sem daj este detailnu fotku strany spojov u prepinaca radio/kazeta, a zmeraj ze ktore piny prepinaca su skratovane (0 ohmov) v ktorej polohe prepinaca. Meraj kazdy pin s kazdym a hladaj 0ohm. Z toho by sa malo dat usudit ze ktore piny su co, a bude sa dat napojit tam namiesto kazety, jak som to uz chcel pred tyzdnom (len nemam poriadne info o tom prepinaci kazeta/radio)

A čo to urobiť obrátene, pán režizér?
Vzít repráčky k PC (takové ty bakelitové, co je na nich nápis 1000W PMPO) a místo repráčků v těch bedýnkách zapojit ty reproduktory z věže. Pokud tam není velký rozdíl v impedancích, tak by se IMHO reprodukce měla zesílit a zkvalitnit.

tak to by mozna teoreticky slo ale myslim ze by to nebylo zrovna moc efektni...navic kdyz uz si s tim pani davaji takovou praci tak zkusim dokoncit spis to co je tu rozjete. Ale kazdopadne dekuju za tip kdyby neco muzu to vyuzit jako zachranne reseni :)

Já jsem to jednomu mladýmu chlapíkovi taky tak udělal. V původních bedničkách jsem vypojil repráky a místo nich připojil bedýnky od minivěže. Výkon to má 2x1W, což se zdá málo, ale rambajzu to udělá hromadu - výkon není všechno, v bednách je 90% zvukové magie.

No :-) nebo zesilovač z věže vybrakovat, koupit si stavebnici zesilovače na www.flajzar.cz za tři kila + chladič a vmontovat do věže. Když teda chodíš na takovou školu:-D Potřebuješ zjistit jaký je ve věži napájecí napětí. By ses možná něco naučil :-)

Ahoj, mam dotaz. Mam repráky ke gramofonu (gramofon starý cca 20 let, TESLA). Repráky jsou stále funkční a je mi líto je vyhodit, potřebovala bych radu, zda-li je možné repráky nějakým zrpůsobem předělat na jack, který bude pasovat do kompu...=) Předem dík =)