
Test: AMD FX-8150 aneb kterak se může jít Bulldozer zahrabat
Společnost AMD uvedla 12. října letošního roku procesory řady FX s novou mikroarchitekturou Bulldozer. Proč proboha?!
Právě jste si přečetli nejspíše nejkratší recenzi nových procesorů AMD s jádry Bulldozer. Její délku a obsah objasní následujících 11 stran…
Etc, etc... Čtěte, stojí to za to. Tohle už nebude nevyladěností ...
http://www.diit.cz/clanek/test-amd-fx-8150-aneb-kt erak-se-muze-jit-bulldozer-zahrabat/38998/
Zdroj: diit
Jestli nechodíte na CZC.cz, tak doporučuju tam jednou zavítat. Objevilo se tam stvoření, které za každou cenu obhajuje AMD FX-8150 a snaží se házet špínu na Intel. Je to docela zajímavé počtení, neustále všem vypráví, že je to osmijádro a má podporu super operačních pamětí, nic jiného ho nezajímá. Všechny testy jsou prý podplacené Intelem. Zkusil jsem na něj reagovat promyšleným a neútočným příspěvkem, což pravděpodobně nečekal, takže cosi odepsal a za hodinu to smazal, naklikal mi mínusy a dělá, že nevidí.
Kvůli mentální nedostatečnosti fóra Živy vznikla tato Poradna
. Nebyl jsem tam (na tamní poradně) cca pět let.
edit: Jaj, sákryš, CZC (nikolivěk Zive). Beru od nich HW, slinty "recenzentů" tam nečtu.
Tak EEC se může hodit i pro domácí servery, ale prostě se to nepovedlo!
Osobně mne zaujala poznámka o možné příčině neefektivnosti, Intel používá dosud ruční návrh CPU a AMD naopak od něho upustilo, což prosadil údajně Dirk Meyer
Takoví zmetci se najdou v každém fóru, nejen na CZC. Věcně diskutovat nechtějí. IMHO by měli dostat okamžitý banán, bohužel (bohudík?) nejsem adminem na téměř žádném diskuzním prostoru.
Tak jsem se na tu debatu byl podívat. Ten nejmenovaný je skutečně dylina...
Ale na druhou stranu -
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article /1-aktualni-zpravy/22384-procesor-amd-fx-8150-tika l-na-8-461-ghz-a-znovu-prekonal-vsechny-rekordy
( takže si myslím, že to v budoucnu nějak dosmolej )
Steroidy. Jádro stojí za hovno. Jsem duší áemďák, ale tento počin mi do pecka nesmí.
Jenže jenom na jeden modul, tedy 2 jádra. Jako zastánce Intelu jsem přál AMD aby jim tahle řada procesorů vyšla podle představ. Začalo by se to kupovat a Intel by musel snížit cenu a pokračovat ve vývoji, třeba i o něco dříve začít prodávat Ivy Bridge a aktivně by řešili problémy kolem socketu 2011. Jelikož používám i aplikace pracující na jednom jádře, nemůžu si dovolit mizerný výkon na jádro. A určitě nás je víc.
na EHW to bylo uz 12.10. ...
http://extrahardware.cnews.cz/amd-fx-8150-6100-bul ldozer-zambezi-recenze-test
Proste to pustili k ledu a ted uz jim ujizdi vlak.
citace z clanku:
Je to zklamání i pro mě. Těšil jsem se, že jako nástupce mého Phenomu II X4 bude někdy v příštích 2 letech Bulldozer. Bohužel, tento nový počin zatím silně připomíná Phenom první generace, zlí jazykové dokonce hovoří o pomyslném Pentiu 4. Ačkoliv od své nejstarší sestavy s Pentiem I běžím výhradně na AMD, poprvé nevylučuji migraci na (tu drahou a zlou
) platformu Intel.
90-95% pc co som skladal boli AMD, ale toto je velky fail zo strany mojho oblubeneho vyrobcu.
AMD do kancelaria ANO, AMD do nizsej strednej zostavy ANO, vyssie uz prestane mat zmysel.
Ackove procesory su zaujimava volba, skoda ich taktov a moznosti pretaktovania.
Dufam, ze v AMD uz pripravuju rychlo nieco nove, toto je pruser na urovni intelackeho prskota.
Já bych to tak dramaticky neviděl, navzdory tomu, že se jedná víceméně o zklamání. AMD je prostě nesrovnatelně menší než Intel, má tedy také menší možnosti co se týká vývoje, a tedy jejich "prvotiny" nejsou technicky tak dokonalé jako od konkurence. Další verze budou nejspíše (doufám) zlepšeny a je třeba taky zohlednit fakt, že to "jako že 8-jádro" je defacto obdoba hyperthreadingového 4-jádra Intelu - proč to označují jako 8-jádro je mi záhadou.
Velmi se mi nabízí paralela s ATI HD2900 grafikou, která při uvedení vypadala jako totální fail, ale následně vyprodukovala velmi úspěšné řady 3000/4000/5000 a částečně 6000.
pretoze to aj je 8jadro, spolocne to ma tusim len prefetch (neviem presne zhlavy) NENI to len hyperthreading (de fakto je to presny OPAK hyperthreadingu, ktory mal spolocne jadro a 2x osobitny prefetch :)
ok, "polotučné" 8-jádro.
inac ja tiez nechapem preco toto robia, a jak dobre (resp. zle) maju vyrieseny ten dvojity prefetch. Ale je to ich polievka, tak nech si ju jedia sami resp. odladia :)
teraz ma napadlo ked som cital wikipediu ze toto spojene dvojjadro umoznuje spojit dve 128bitove SSE registre na jeden 256bitovy a tym padom by mohli byt zlepsene single threaded aplikacie ktore by toto vedeli pouzit (dnes tie aplikacie samozrejme este neexistuju ptz su to nove SSE instrukcie), ale ci to nieco prinesie tak to neviem (plne multithread aplikacia moze byt totiz stejne rychla). Je to otazne, moc vyznam to nema.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bulldozer_%28microarc hitecture%29
mozno bolo nestastne ze maju aj spolocnu FPU, co podla mna nebol dobry napad ale mozu to lahko zmenit. Ale je celkom zabavne pozerat ze jak sa vyvija davova psychoza "kydanie na AMD"
sa k tomu vsetci stavate ako keby mal byt zaktra oniec sveta a posledny sud.
Ja si o inteli myslim svoje a kludne mozete zazit s tymi vasimi bridgami pri pouzivani vselijake prekvapenia, to ze celej prvej serii odchadzali sata radice uz davno vieme, ale otazka je ze co este nevieme :D Ja by som pockal, uvidi sa, neni koniec sveta. Ked niekto chce kupovat highend CPU teraz v tomto momente tak asi ten intel, ale AMD neni nijak moc pozadu, vsetko sa moze casom zmenit.
... navyse v tom teste nevidim porovnanie integrovanych grafik, asi si autor neuvedomil ze to uz neni CPU, ale CPU+grafika, a to u oboch vyrobcov. A ze vacsina zakaznikov mozno nekupuje extra grafiku ked uz ma relativne slusnu (neviem zhlavy) grafiku uz v CPU. Dalsia otazke je ze jak daleko je kto s prepajanim funkcionality CPU a GPU. Ja neviem ale ak by sa AMD zameriaval viac na tuto vec a tym padom by sa momentalne netrhal zlepsovanim danej architektury ak by pracoval na vyuziti grafiky ako CPU, a to by bol iny fukot. Neviem ale uz sa neviem dockat kedy bude plny vykon grafickeho jadra pristupny ako CPU vykon, a len tak predpokladam ze prvy s tym pride AMD a to by bolo x-nasobne zvysenie vykonu. Informacie ale nemam ziadne, takze neviem, mozno s tym nepride nikdy nikto :)
Proč by v testu AMD FX měly figurovat integrované grafiky procesorů Llano?
jaj sorry, tam neni grafika? Tak to ani nema vyznam testovat, to vydali asi len preto lebo niekoho napadlo predavat nejaky nezmysel s odrezanou grafikou
Trosku si sa sekol lebo si sem zaplietol ackove procesory, ale som rad, ze si to vytiahol lebo toto je imho spravna cesta pre AMD. Ackove procesory nemaju nijak tragicky vykon, maju dobru spotrebu a ich graficke jadro je oproti Intelom o par tried vyssie. Idealna vec do koncalerskych zostav (imho dost silny segment trhu) a do beznych zostav do domacnosti. Vacsina ludi kupuje pc na "internet a obcasne hranie", cize ak dnes stavat pc pre bezneho cloveka tak jednoznacne na chipsete FM1.
Byt AMD necham porichu Buldozer vysumiet (mozno sa hodi na servre, skusil by som to tam) a venujem sa marketingu Liano.