Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zřízení webkamery

Chtěl bYch se zeptat, jestli mi bude fungovat dobře nějaká webkamera, když se na internet připojuji přes mobil/GPRS?
Mám Internet Explorer... Díky

jedna vec je pozadovana rychlost a druha latencia. pri gprs je bezna 500ms cize kamera je nepouzitelna. gprs je nepouzitelne aj na skype a pod programy. jediny program ktory poznama ktory je min citlivy na latenciu a prenosovu kapacitu je teamspeak.

Prenos videa pri upload 29Kbps/s to leda ze omezis snimky na tuplem hroznou kvalitu a fps bude nekde u 3 snimku s velikosti 120/100 pixel, neboli hrozne video a plus popripade zvuk takze vysledek bude desnej. Radeji to ani nezkousej, nebo prejdi na jine pripojeni pokud mas moznost. Minimum je nekde kolem jiz zminenych 128Kbps/s.

Tim nemyslim, ze "bufferuje a vypadava". Chtel jsem rict, ze ma adaptivni jitter buffer, ktery si prubezne automaticky nastavuje podle skutecneho jitteru na lince. Takze prave ze nevypadava, jenom trochu zpozduje.

Vysledek je takovy, ze podle toho, jak jsou zrovna velke rozdily v case putovani paketu, podle toho je v tu chvili dlouhe zpozdeni. Takze kdyz je jitter veliky (treba pri soucasnem stahovani p2p nebo blbe lince), slysis odpoved treba az o vterinu pozdeji - coz je trochu otravne, ale zadne vypadky bys nemel slyset.
Nektere systemy (napriklad tradicni SIP telefony) maji odchozi jitter-buffer pevny (dany poskytovatelem, vetsinou dost maly) - a pak se hovor za stejnych podminek prerusuje a je to nepouzitelne.

tak neviem ja som skype mal naposledy pred rokom aj nieco spustene ale viem ze na latenciu bolo haklive a ziadne bufrovanie nepomahalo. okrem permanentneho symetrickeho spojenia 64/64kb pozadovalo este slusne odozvy inak bol hovor trhany a nezrozumitelny. nepouzitelne jak na dialupoch (aj isdn) tak na gprs(edge).
naproti tomu moji klienti pouzivaju ts server a volaju s prostistranami ktore maju klasicky dialup bez nejakych vyraznejsich obmedzeni (osobne som neskusal to mi len referovali).