BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nevím, co znamená "fungovat dobře", ale odpověď je ne.
No prostě jestli mi to poběží tak jak by mělo, když mám jen to GPRS?
Tím chtěl kolega Kurt jen vyjádřit, že to (s ohledem na druh připojení) poběží špatně, pakliže vůbec.
Ale proč? To by jako nestíhalo? Ona to je možná dětinská otázka, ale já tomu vážně nerozumím...
Záleží jaké máš požadavky na spojení - toto spojení je opradu málo. Ale semtam ti nějakej obrázek z kamery při trhaném obrazu přijde, ale to bude tak všechno
O to nejde, abych já se díval, ale jestli ostatní normálně uvidí mě, např. při videochatu, apod.?
Zkus si zmerit rychlost pripojeni (napriklad na rychlost.cz). Aby te nekdo videl, musis mit rychlost UPLOADu aspon neco pres 128kbps.
Download: 36.568 kbit/s (4.571 kB/s)
Upload: 29.096 kbit/s (3.637 kB/s)
takže při takovém připojení teda nepřopadá webkamera v úvahu???

jedna vec je pozadovana rychlost a druha latencia. pri gprs je bezna 500ms cize kamera je nepouzitelna. gprs je nepouzitelne aj na skype a pod programy. jediny program ktory poznama ktory je min citlivy na latenciu a prenosovu kapacitu je teamspeak.
Download: 36.568 kbit/s (4.571 kB/s)
Upload: 29.096 kbit/s (3.637 kB/s)
takže to nemá cenu při takové rychlosti?
Ne, to nema cenu. Bohuzel.
Prenos videa pri upload 29Kbps/s to leda ze omezis snimky na tuplem hroznou kvalitu a fps bude nekde u 3 snimku s velikosti 120/100 pixel, neboli hrozne video a plus popripade zvuk takze vysledek bude desnej. Radeji to ani nezkousej, nebo prejdi na jine pripojeni pokud mas moznost. Minimum je nekde kolem jiz zminenych 128Kbps/s.
Skype prave neni vubec haklive na latenci. Klidne ti nabufferuje treba pet vterin.
To same plati i pro voip programy od betamaxu.. proto je mozne pouzivat Skype nebo treba Voipcheap i tam, kde nic jineho kvuli latenci neudrzi linku.
co je to potom za online rozhovor ked buferuje a kazdych 500ms vypadava?
mohli byste mi vysvětlit pojem buferování a latence?
Tim nemyslim, ze "bufferuje a vypadava". Chtel jsem rict, ze ma adaptivni jitter buffer, ktery si prubezne automaticky nastavuje podle skutecneho jitteru na lince. Takze prave ze nevypadava, jenom trochu zpozduje.
Vysledek je takovy, ze podle toho, jak jsou zrovna velke rozdily v case putovani paketu, podle toho je v tu chvili dlouhe zpozdeni. Takze kdyz je jitter veliky (treba pri soucasnem stahovani p2p nebo blbe lince), slysis odpoved treba az o vterinu pozdeji - coz je trochu otravne, ale zadne vypadky bys nemel slyset.
Nektere systemy (napriklad tradicni SIP telefony) maji odchozi jitter-buffer pevny (dany poskytovatelem, vetsinou dost maly) - a pak se hovor za stejnych podminek prerusuje a je to nepouzitelne.
tak neviem ja som skype mal naposledy pred rokom aj nieco spustene ale viem ze na latenciu bolo haklive a ziadne bufrovanie nepomahalo. okrem permanentneho symetrickeho spojenia 64/64kb pozadovalo este slusne odozvy inak bol hovor trhany a nezrozumitelny. nepouzitelne jak na dialupoch (aj isdn) tak na gprs(edge).
naproti tomu moji klienti pouzivaju ts server a volaju s prostistranami ktore maju klasicky dialup bez nejakych vyraznejsich obmedzeni (osobne som neskusal to mi len referovali).
Ja skype parkrat do mesice pres gprs pouzivam - prave proto, ze mu latence nevadi. Teda sice bez videa
, ale funguje.
mohli byste mi vysvětlit pojem buferování a latence?
Bufferovanim se v tomhle pripade mysli ulozeni casti zvuku do pameti dokud nedorazi vsechy potrebne pakety - takze ho uslysis s mirnym zpozdenim.
Latence: Latence
Jitter: Jitter