Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepis LP desek

Zdravím, Potřebuji radu. Chci si nahrát LP desky do počítače. Co je k tomu zapotřebí, jaký Softwer jaký propojovací kabel a hlavně zda toto jde uskutečnit. OP. Win XP. Gramofón, Tesla NZC 420 se zesilovašem,a vstupem pro Tuner, magnetofon. Konektor pěti kolíkový.Nevím jaké informace ještě vám udat.Předem děkuji za radu.

Tak potom nevim, co resis, vyrob redukci 5-ti koliku na stero 3,5 jack a pripoj k PC, na PC nastav nahravani z line-in vstupu (bude treba nejaky soft treba Audacity je free). Gramofon nastav podle "Nahravaní na magnetofon" a je to...;-)

PS: Ted koukam, ze jsem napsal skoro to same, co Josephino. :-)

Potřebné konektory , nebo jejich redukce určitě seženeš. Dá se to udělat třeba pomocí Sfw. Audiociti nabo Nero 7.

Sám také převádím vinilové desky do počítače ve formátu MP3. Samozřejmě poslochám raději přenos z vinilu ale když něco dělám u PC tak si pustím své oblíbené do sluchátek v podobě MP3.

Já to kdysi dělal s kámošem. Na gramochasi měl redukci pětikolík > jack 3,5 (samice) a k tomu kablík jack-jack. Nebo měl přechodku jack (samec) > pětikolík (samice), dalo se to to zvukovky a kabel pětikolík - pětikolík? Teď si nevzpomenu, co jsme tenkrát sehnali. Jedním koncem do linkového vstupu na zvukovce, nějakým freesoftíkem jsme to nagrabovali i s mezerami a praskanci, celou stranu LP a pak oba soubory *.wav vypálili jako audio v Neru.
Co to tenkrát bylo za soft si nepamatuji. Bylo to na nějakém CD časopisu PC Word. Jistě toho bude víc. Tohle mělo snad okolo 700 KB. Možná starší verze
CD-Ripper-X
nevím, ale slovo Ripper to snad v názvu mělo.

no,gramofon prepojis s tunerom,vystup z tunera do line-in na zvukovke.a ako software Cool edit pro - nie je free zial:-(ale tusim nejaka skusobna verzia je dostupna.
ja som to robil takto aspon a setko fungovalo.

btw,to zapojenie neviem ci je dobre.to len na rychlo z hlavy

Pust gramec, zezadu pokud mas propojovaci 5ti kolik tak ho vyndej u nekterych typu to bylo, pripoj 5ti kolik zezadu na druhy konec dej jack 3,5 a nasleduje postup, pokud mas Nero s original klicem tak v nem jde nahravat posilany zvuk ve formatu WAV.
Upozornuji ze tu desku budes muset nechat prehrat celou a bude to na dlouho, mne osobne by to nebavilo.:-)
Pokud Nero nemas lze pouzit naky freeware program, ale nevim jaky protoze tuto metodu nepotrebuji.