BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Do akej grafickej karty (výrobca, model)? Akým konektorom (VGA, DVI, HDMI...)? Na akom OS tvoj pc beží?
Gainward Phantom GTX 770, napojil jsem to jak prase ... z monitoru VGA do redukce VGA -> DVI a z DVI redukci do HDMI a pak do karty :D podle mě je to kvůli tomu ale zas je to divný... teoreticky by to mělo fungovat
Teoreticky to nikdy takto fungovať nebude... Podľa mňa to divné vôbec nie je...
Proč ne? Nic lepšího doma nemam, a za zkoušku člověk nic nedá, dík za radu.
Mě dokonce PC detekoval, že je ten monitor připojený :) jinak bych se neptal
DVI - VGA, to je ok, DVI konektor může obsahovat i analogové signály, stačí pasivní redukce. Analog - HDMI, to už nejde, jedině s aktivním pevodníkem.
Dík moc za vysvětlení :)
Zapojil jsi to skutečně jak prase (prasata prominou) a fungovat ti to nemůže. Totiž: HDMI výstup neobsahuje signál VGA. Tím pádem ani redukce HDMI-DVI neobsahuje nic, co by přenášelo analogový signál. Aby toho nebylo málo, tak kabel DVI též nepřenáší signál VGA (nemá na to vodiče). Jediné, co může z tebou použitých komponent fungovat, je redukce DVI-VGA, ale jenom v tom případě, když se nasadí na konektor DVI na grafické kartě, protože tam zpravidla má grafická karta vyveden i signály VGA. Dál ale musí tak, jako tak pokračovat kabel VGA.
Tady je potřeba odlišit DVI-I a DVI-D. D jako digitální nemá analogové signály. Redukce do něj (bez násilí) zapojit nejde. Kabely DVI (pokud nemaji na druhém konci VGA) nepřenáší digitální signály, obvykle. Ale dá se samozřejmě koupit kabel DVI-I, který přenáší všechny signály (pokud jsou). Je o něco dražší. HDMI je zjednodušené DVI, obsahuje jen polovinu digitálních linek a analogové vůbec.
To jen pro upřesnění, jinak souhlasim.
S tím by neměl být problém, za předpokladu, že to zvládá grafárna (z dotazu soudim, že je jedna). Starší grafárny mývaly 2 konektory (třeba DVI a VGA) ale dokázaly zobrazovat jen na jeden, bylo to buď, a nebo. Takže je potřeba si ověřit, jestli to grafárna umí.
Pak je potřeba systém s monitorem zkamarádit. Pokud o něm ví, tak se zobrazuje v dialogu pro nastavení rozlišení. Pod windowsem (minimálně od 95 - tehdy jsem svého času měl krátce i 3 monitory, tak to vim) i pod linuxem je postup v zásadě stejný. Poud se nezobrazuje a je připojený (to ale byl spíš problém televizí, které namísto tipizovaného kiloohmu měly vysokoimpedanční vstup - to bylo trápení, a stačil jeden odpor a vyřešilo se), bývá obvykle v programu GK nějaká možnost monitor vnutit. Ale to byl opravdu problém jen těch nejstarších skleněných a analogových VGA monitorů a televizního výstupu.
Toť moje rady, i když by se o tom dalo napsat ještě mnoho, protože dva monitory mám skoro odjakživa (resp. od koupě barevného, kdy jsem ho připojil do druhé gk a on fungoval jako rozšíření plochy). Dodnes komicky vzpomínám na duo malý barevný (14") a ještě menší černobílý (12"). Dneska v době LCD nechápu jak jsem moh mít na stole takové obludy.