
Pomalé kopírování na flash disk
Mám problém-systém windows 7,program Total Commander při kopírování dat na určité flash disky 8 GB nebo 16 GB jakoby porcovaly kopírování 0-4 % v pohodě pak 20 min nic pak 5%-9% a zase pauza 20 min a poté napíše odstraňte ochranu proti zápisu.Zkoušel jsem naformatovat rychle i pomálu,na NTFS i FAT 32.Přitom jde třeba o data do 2gb-fotky.
možná pomůže formát flashky pod linuxem.
pokud flashku softwarově neodpojuješ před vytažením - u w7 je vhodné díky cache ještě chvíli počkat - pak je flashka na cestě na věčnost.
Jedná se i o fungl novou kvalitní fleshku 16GB Verbatim
no, verbatim a kvalitní flashdisky moc nejde k sobě, pro ně dělá oem výrobce.
ale jde o něco jiného - o nekvalitní vytahování flashky za chodu. proto máš poničený souborový systém na flashce.
Co tedy radíš?
nebo vyhodit flashku.
nebo správce té flashky, co ji blbě vytahuje.
Možná na tom něco bude,ale předpokládám,že pokud si dobře vzpomínám,tak se mi to začlo srát od té doby,co mi při kopírování na flešku vypli proud.Takže možná to bude spíš nějaká systémová chyba když to dělají i další flešky.Nemyslíš?
vypli proud když jsi měl všechny ty flashky zastrčené v pc?
nebo systémovou chybou nazýváš to, že flashky zásadně neodpojuješ a ony tak po roce/max dvou vždy odejdou?
když vypnou proud, tak vyčtu poslední důležitý obsah a zformátuju ji. flashka není dlouhodobé úložiště ani pracovní disk. je to jen na přenášení odněkud-někam, ať je vždy na nějakém pc bezpečná kopie.
No je zajímavé,že v notebooku funguje normálně,ale tam je Win XP.
když jinde flashka funguje, s tím jde něco dělat.
windows mají takový jedna nepěkná ošklivá vlastnost: externí disky jsou zapsané v registrech..
..a když některou flashku špatně/pomalu detekují ~ zdá se nečitelná třeba kvůli problému s konektorem, připíšou si to tam. tato flashka se na tomto pc díky záznamu chová blbě už nafurt.
v xp jde tato podvětev umazat pomocí přidání práv, ve w7 je to pracnější. nejlepší je na ten záznam vzít nirsoft usbdeview a vymazat flashku ze seznamu.
a přestat používat těžké modely flashek, které zatěžují konektor, deformují kontakní plošky a zhoršují tak spolehlivou detekci.
TO zní velmi zajímavě,zkusím to s tím nirsoft usbdewiew a dám ti vědět.Musím už jít do práce,ale až se k zpět tomu dostanu,písnu ti.Zatím
Zdravím pane.
Je to starý vlákno,ale mám stejný problém,na mém PC kopíruje fleška pomalu,je jedno v jakém usb je a na jiných dvou výkonostně o dost horších počítačíš je přenosová rychlost 5x vyšší.
U mě 4/6 jinde 24/26.
Zkoušel jsem ten sw. z vlákna,našel jsem tu flešku v seznamu,najel jsem na řádek kde je o ní záznam,klik pm a z menu dal jsem unnistal selected device.Flešku jsem neměl zapojenou v PC ....
Pak jsem flešku zas připojil,zkusil zkopčit film a zas to mám pomalý,dělal jsem to smazání dobře?
Děkuji.
HDDLLF.4.40.exe - nahradí nástroj Diskpart.exe
http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLFsetup.4.40.exe
Zmaž hlavne prvý sektor na fleške (zafajkni políčko), prípadne zmaž komplet flešku spôsobom LLF (pomalý prepis strojovým kódom).
Potom zvoľ nový formát flešky už pod systémom (Windows), exFat, NTFS, FAT32, prípadne formátuj pod alokačnou tabuľkou distier Linux v TV mašinách.
jakože "přepis strojovým kódem" znamená, že algoritmus ten programátor programoval v zdrojovém kódu (oproti C++ např?)? To musel být borec! a ještě pro více architektur?
Strojový kód znamená jedničky a nuly v rôznom, náhodnom poradí. Kedysi sa nazýval tento prepis magnetickej plochy, Low level format:
https://www.lowlevelformat.info/
Gutmannova metoda, 35x náhodný prepis dát, ktorý neprelomí pri štrachaní dát z magnetu ani NSA i keď zlé jazyky vravia, že sa po takomto prepise strojovým kódom dajú dáta stále obnoviť:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gutmannova_metoda
Šifra z dielne MS: cipher /w o ktorej lamy netušia, tvorí tiež dokonalý prepis podobne, ako nacpať durch na celý disk bezvýznamné komprimované videá za účelom zbaviť sa dát. (platí aj u flešiek, kde nestačí iba format).
Máš pravdu, oný programátor musel mať základné znalosti v programovaní strojového kódu. Ostatné si vygúgli sám, ex privata industria, máš Hausaufgabe.
Mne išlo v prvom rade o odstránenie prvého sektora z flešky. Či má spytujci sa človek pošahaný HW a systém, neriešim.
Tak to teraz funguje. Náhodné algoritmy, náhodné výsledky.
A náhodné rady
Díky,ale nepomohlo...
Tohle mi dělá až na tu koncovku také. Výrazněji pod linuxem, ale asi proto, že tam mám víc paměti, která se použije jako keš (cache). Prostě prvních několik giga zajede do flešky během chvilky s indikací neskutečných rychlostí (třeba 750MB/s, flaška přitom slibuje třeba jen 40) a podíl volné paměti klesne pod 10% a pak se to několik minut vyrovnává. Běda mi, kdybych flešku vytáhnul bez bezpečného odebrání. Ale pokud dám bezpečné odebrání, tak to zas tak dlouho netrvá, takže asi linux čeká, jestli si zápis nerozmyslim.
Zkusil bych třeba jiný port, nebo jiný kabel. To co popisujete vypadá na ztrátu spojení.
A víte někdo, jak tohle zbytečné cachování vypnout ? Nebo to snad má nějaký přínost?