

Směrování síťového provozu při použití více síťových karet
Dobrý den.
Standardně jde veškerý síťový provoz přes síťovou kartu. U Internet exploreru navíc přes proxy.
Abych měl dostupné nefiltrované připojení na internet používám USB modem se SIM kartou na HSPA+. Tento přístup na Internet je z Firefox, kde je vypnuté proxy. Tímto postupem mám věci, které jsou spravované v rámci Intranetu dostupné přes IE a zbytek přes FF.
Mimo IE a FF používám síťové aplikace, které využívají Telnet, který je na server směrovaný jen přes IP adresu serveru. A tady je problém. Takto provozovaný Telnet neví které síťové připojení použít a spojení spadne.
Je možné nějak nastavit W7 tak, aby veškerý síťový provoz šel přes klasickou síťovou kartu a jen to, co jde s FF šlo přes modem?
Předpokládám, že ne.
samozřejmě jde vše. Např. si nastavit explicitně směrovací tabulku.
Jinak mít takovéhle počítače v síti, to tvému adminovi nevadí? Jak je u vás řešena zodpovědnost za způsobenou škodu?
Koukám, že rozvinula docela vášnivá debata z neznalosti situace. Proto upřesním aby místní zástupci administrátorů nechytali amok.
Mám firemní notebook. Charakter mé práce vyžaduje vyšší práva než user. Když jsem ve firmě, jsem připojen do AD a využívám výhod i nevýhod firemního prostředí. Když jsem mimo firmu, tak využívám wi-fi a když není dostupné, tak modem.
Z toho plyne, že když jsem ve firmě a mám potřebu vyhledat na Internetu něco, co je pro ostatní na proxy blokované, tak používám firemní modem s firemní SIM kartou. Jak je uvedeno o odstavec výše, oprávnění pro přístup na Internet mám. Jak by za této situace a zachování funkčnosti mohl dále administrátor upravit firemní pravidla, netuším.
Ano, bylo by vhodné při přístupu na Internet odpojit datový kabel. Datový kabel však potřebuji mít připojený kvůli aplikacím běžícím na už výše zmíněnému telnetu. Což je důvod mého dotazu. Chovám se zodpovědně a nelezu kam nemám a neporušuji při přístupu na Internet firemní pravidla. Ne každý kdo používá Internet musí hledět na porno nebo lézt na warez či jiné závadné stránky. Účet na FB také nemám a nikdy ho mít nebudu. To nechám puberťákům.
Teď k věci.
Ve firmě používáme výhradně pevné IP (ručně nastavené, ne z DHCP) a default gateway je součástí nastavení TPC/IP u karty.
Ve směrovací tabulce (route print) to vypadá nějak takto:
Přesto si telnet občas sáhne na modem a spadne. Firemní administrátor řešení souběhu telnetu a modemu nezná. Možná by mu některý z místních administrátorů z vlastní zkušenosti podrobně poradil.
mal som podobný problém. Nakoniec som spravil vbscript, ktorý po spustení striedavo zapínal/vypínal sieťové karty, takže software nemal na výber, kade pôjde.
Do vtedy to baba na radu ich administrátora robila vyťahovaním sieťového kábla. Teraz je max. spokojná.
Routovaci tabulky? Nic?
Neovládam, predveď.
Není to poprvé, co se setkávám s tím, že sítě jsou pro administrátory windows naprosto španělská vesnice. Typickým příkladem je vyplňování u každé síťovky (v případě, že jich má počítač více než jednu) výchozí bránu.
To je všetko ? Tak si dýchni na tú hviezdu a prelešti rukávom.
http://pc.poradna.net/a/view/308346-jak-diagnostik ujeme-a-resime-problemy-se-sitovymi-pripojenimi-di l-ii-routing-smerovani
začal bych tím, nastavit modemovému připojení vyšší metriku. tím by měly aplikace používat lan připojení.
ale stejně nevidím, jak v prohlížeči zvolit toto připojení, počkám na výsledek.
Můžeš prosím uvést konkrétní postup, jak vyšší metriku zadat?
místo automatické metriky dát třeba 100 nebo 1000
Děkuji za postup. Bohužel to ale nepomohlo.
U připojení přes modem i přes síťovou kartu byla automatická metrika vypnuta a byla nastavena takto:
síťová karta - 4245
modem - 4230.
U modemu je poněkud zvláštně nastaveno TCP/IPv4. Viz příloha. Je to nastaveno po instalaci Web'n walk manageru, který řídí modem. Já jsem to nijak neměnil.
Zkoušel jsem u síťové karty nastavit nejdříve nižší na 100 a pak vyšší 8000 a nijak to nepomohlo. U modemu to změnit nejde, protože vyžaduje při změně metriky také zadání IP adresy.
pánové, metrika nic neřeší. Řeší to routovací tabulka sestavená podle potřeby, tak jak jsem už psal výše (a JR Ewing potvrdil).
Já tu routovací tabulku nijak nezpochybňuji. A nezpochybňuji ani potvrzení od JR Ewing. Důvod je ten, že tomu příliš nerozumím. Vím sice v základu, jak co funguje, ale toto už je pro mě poněkud vzdálené.
Tvůj článek jsem četl, ale že bych byl z něho extra moudrý to říct nemohu. Vím sice více jak to funguje, ale konkrétní postup, který bych mohl pro tento příklad použít, jsem nenašel.
máš síť, do které chceš přistupovat přes firemní spojení (např. 192.168.0.0/16 a původní výchozí bránu, např. 192.168.5.1)? Máš. Máš "defaultní" spojení, kterým chceš obsluhovat vše ostatní? Máš. Tak v čem je problém?
zbytek pořešíš výchozí branou. tj. tvým osobním připojením.
Bingo! Funguje to!
Děkuji.
Přesněji - funguje to teď bez dalšího ověření, zda se tato změna neprojeví negativně někde jinde. Snad ne.
Trochu mě zmátla uvedená adresa brány, která je výchozí 192.168.0.1 místo 192.168.5.1. Takto to funguje.
A ještě se zeptám - když je vše pod C maskou viz řádek v tabulce
je správně pro tuto věc nastavení B masky nebo tam patří taky C?
S B maskou to sice funguje, ale nevím, jestli to tak funguje proto, že B je širší než C nebo proto, že to tak má být. Popřípadě může být použití B masky příčinou nějakých problémů v budoucnu?