Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem česky: server nebo servr?

Další z jazyko-krkolomno-dotazů

Je vhodný psát v českým textu "server" nebo "servr"? Jsou data na "serveru" nebo na "servru"?

Pavel

IMHO u skeneru / skenování je už ten proces převzetí a počeštění dál. Myslím, že se dnes už dají používat oba tvary. Přikláněla bych se spíš k tomu českému.