Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vhodný překlad pojmu "product key"

Potřeboval bych vhodnej překlad anglickýho pojmu "product key", aby to znělo dost česky. Něco jako "klíč produktu" nebo něco takovýho. Invence došla a slovnik.atlas.cz pojem radši nepřeloží vůbec.

Nejde o to, že bych nevěděl o co jde, ale potřebuju ten pojem použít česky...

Pavel

Asi jo chlapi, ten "produktový klíč" zní česky, ale přesto mi to z pusy nějak neleze; trošku mi to přijde krkolomný. O tom, že je to zažitý bych si dovolil pochybovat - já na takovej termín nikdy nenarazil...

Děkuji
Pavel

Já si myslím, že serial number se zadává a product key z toho nějak vznikne (program si s/n přežvýká a něco vygeneruje).

V uvedeném kontextu bych se přiklonil k sériovému číslu, pokud se zadává (při instalaci sw).

Ve skutečnosti je to opravdu slovíčkaření; různé firmy mohou používat různé názvy - někdo používá i autorizační či ověřovací kódy, ...