BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Na rozdíl od kolegů předřečníků mám UPC a vím asi, o co jde. Tak tedy:
- kolega Cat má MODEM od UPC. Může se připojit (pravděpodobně) pouze jednou ip adresou, potažmo jedním počítačem.
- při změnu připojeného počítače/notebooku/routeru zcela postačuje restartovat modem (na chvíli mu odpojit napětí)
- při změně připojeného zařízení (resp. při změně mac adresy) se zároveň změní i vnější ip adresa přidělená modemu
Takže: Pokud jde kolegovi o připojování různých zařízení na vnitřní síti, nejlepší službu udělá router za pár stovek místo toho switche, nebo při změně restartovat modem. Pokud požaduje změnit ip adresu modemu (i to je někdy potřeba), musí připojit zařízení s jinou mac adresou. Já to řeším tak, že na routeru nastavím jinou mac a restartuji modem.