BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A co přidat rezistor 2Ω?
Co máte pořád s těmi rezistory? Na jedné straně tu horujete pro jakési super-HiFi a na druhé straně jste ochotni to zabít přídavným odporem. Reprobedny (hlavně jejich výhybky) jsou navrhovány pro napájení z velmi malé impedance zesilovače (neplést si se zatěžovacím odporem). Vřazením sériového odporu se výhybky zcela rozhodí. Bude to sice poslouchatelné, ale nebude to ono.
a co ty mi teda radíš jak se zbavit bzučení??
Neporadím nic. Takovéto věci se musí řešit případ od případu a ne jako léčitel po telefonu, který ti tvrdí, že po telefonu pozná, že tvé dítě má tu, či onu chorobu.
To se musí na místě, poslechnout si bzučení, atd., atd. a teprve potom se pokus o nějaké řešení. Pokud někdo sebejistě prohlásí "dej tam odpor", nebo "obtacuj to 3x po směru hodinových ručiček a 4x proti směru, za potřásání kouzelnými kalebašemi", tak ten tomu nerozumí.
Cistym odporom (bezindukcna verzia) sa nic nerozhodi. (P.S. ale nevidim ziaden dovod na to aby to tam cpal. Evidentne ma problem uplne iny)
BTW. nepredpokladam ze tam ide riesit plusminus 1-2dB rozdiely v charakteristike, co by 2ohm odpor mohol sposobit, HiFi to jaksi neni ked to bzuci :)
P.S. samozrejme suhlas s tym co pises, to sa musi konkretne zistit co presne tam bzuci a preco presne. Rozdiely v bzucani repro su pravdepodobne kvoli citlivosti a frekv.charakteristike tych repro (stare hraju hovno a hovno pocut, nove hraju cele pasmo a problem pocut)
Mezi třípásmovými reproduktory a jedním blíže nespecifikovaným reprákem může být jemný, nikoli však zanedbatelný rozdíl. Ten může spočívat například v tom, že tu frekvenci nedokáže reprodukovat, přesněji dokáže s velkým útlumem, takže se to posluchačovu uchu jeví jako ticho a všechny dosud vyvozené závěry mohou být mimo mísu :)
Já bych si tipnul i rozdílnou citlivost reproduktorů, kdy ten citlivější ten brum odhalí.