Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Když se takto ptáš, tak zůstaň u Windows. Linux je pro "pokročilé nadšence", kteří mají určité zkuš…
host 18.01.2015 20:17
host
ot: bože můj hoste co tam s tím serverem děláte. strašlivě to laguje.
kmochna 18.01.2015 20:26
kmochna
Už to jede. Taky jsem proklínal (ale jen lehce). nový
mif 18.01.2015 23:44
mif
Ubuntu ma live CD, spustis to z cedecka nebo usb flash disku, nejprve ozkousis, pokud to bude vyhovo…
RedMaX 18.01.2015 22:45
RedMaX
Co ten Xubuntu nahrál jsem ho znamimu na starej PC a taky OK.
sambilionk 18.01.2015 23:06
sambilionk
Tak Ubuntu nebo Xubuntu, to je jedno. Osobne tohle silenstvi, tisice verzi, rikam tomu "Bubuntu", ne… nový
RedMaX 18.01.2015 23:49
RedMaX
Tak já to jenom zkoušel to bylo prvni naco jsem narazil a vypalil , chvilku mě trvalo si zvyknout na… poslední
sambilionk 18.01.2015 23:57
sambilionk

Ubuntu ma live CD, spustis to z cedecka nebo usb flash disku, nejprve ozkousis, pokud to bude vyhovovat, tak teprve potom instalujes. Jestli mas nainstalovane na pocitaci Windows, tak si stahni Virtualbox a do nej nainstaluj Ubuntu jako "aplikaci" pod Windows, ozkousis a uvidis, jestli prejit z Windows nebo zustat.

Vicemene pro bezne uzivatele Ubuntu, Mint nebo Fedora. Ubuntu ma nejvic uzivatelu a teda kdyz nahodou neco nefunguje, tak ti vzdy na webu nekdo poradi, jak to vyresit, vetsinou kdyz zadas problem do Google, tak uz to nejake reseni vyhodi. Mint je vicemene to same jako Ubuntu, takze obvykle reseni z Ubuntu se da pouzit i na nem. Fedora ma v CR sice i sve vyvojare, ale mene uzivatelu a teda se muze stat, ze na nejaky problem nenajdes reseni na ceskem webu. Ostatni distribuce jsou minoritni a pro bezneho uzivatele nenadsence nema cenu se s nima zabyvat.

Tak Ubuntu nebo Xubuntu, to je jedno. Osobne tohle silenstvi, tisice verzi, rikam tomu "Bubuntu", nesnasim. Pro zacatecniky je to naprosto matouci. Davam vsude normalni klasicke Ubuntu a pokud pocitac nema dost vykonu na graficke prostredi Unity nebo chce uzivatel nejake prostredi podobne Windows, tak teprve potom doinstaluju to, pro ktere se ja nebo uzivatel rozhodne. Je to otazka jednoho prikazu.
Ale pokud zminujes Xubuntu nebo-li graficke prostredi Xfce, tak to nepouzivam, vyvoj je pomaly a uz davno zaostalo za jinymi. Osobne jsem skoncil po dlouhych letech s KDE u Unity, stejne tak muze byt i Gnome3, to je podobne. Zajimavou alternativou by mohl byt Cinnamon, nebot je vic podobny tradicnimu ovladani na Windows, ale stale to neni uplne stabilni a ma to vic chyb nez Unity. (Z hlediska stability je jednicka porad KDE.)
Co se tyka mene vykonnych PC, tak LXDE s podobnym ovladanim jako W2000 a XP nebo potom prostredi Mate. No a opravdu stare pocitace s malym vykonem se osadi fluxboxem. To je opravdu spartanske graficke prostredi, ale dokazu si na nem predstavit i bezneho uzivatele, idealne mu nastavit, aby se po spusteni prostredi rovnou spustil Firefox pripadne Chromium a netbook muze slapat klidne dvakrat tak rychle nez s tema samyma programama na Windowsech.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru