

V čem vyvíjet grafiku?
Ahoj, potřeboval bych jednu radu. Začínám se učit programovat v jazyce C a později bych si to chtěl rozšířit o C++, ale nevím v jakém programu dělat grafiku...Potřebuju něco v čem se naučím a budu vytvářet už fakt daloby se říct luxusní textury, které budou samozřejmě ve 3D. Poradí mi někdo program ve kterém to můžu vytvářet? Díky moc :)
• Snad v grafickém prostredí typu 3D Max, Blender,(na mensí upravy textur jde pouzít i Photoshop etc.), s C(++, #) jim pridás vlastnosti, chování.
Prosím tě můžu se tě ještě zeptat, které z těch dvou co jsi vyjmenoval je lepší? Nebo budu potřebovat oboje? díky :)
Jestli 3D max nebo Blender
každý z nich dokáže niečo iné,výhoda blendru je v tom,že je zdarma,3DS Max už stojí "pár" korún.....
V čem jsou například rozdílné?
V ktorom si ročníku? Budeš potrebovať asi tak 3x prázdniny, kým aspoň jeden z nich ako tak zvládneš...
Půjdu do prváku
Začni lámať céčko - algoritmy a táák... Na grafiku nebude už čas... Možno neskôr...
Jeden kluk co je na té střední kam jdu říkal že se naučil céčko asi za 2 měsíce..nevím jak ale asi je to možné... Když říkáš že bych měl začít lámat céčko, myslíš že druhý kámoš by se měl začít učit tu grafiku třeba v tom Blenderu, aby sme se potom doplnili a postupem času by se každý naučil i to druhé?
• Za 2 mēsíce se C určitē nenaučil. (Mozná jen "Hello World")
(Za tak krátkou dobu objevís ten jazyk, funkce, ale určitē se ho nenaučís)
• V prvé radē, musís sám pochopit co chces dēlat a k čemu pouzít, jinak nēco usmolís na slepo poskládané s pofiderních videí z YT, kde se hned ze začatku naučís spatnym/ nekorektním zvykum (zakladum)
Přišlo mi to trošku divné. Ale ještě jedna věc. Pokud bysme chtěli udělat nějakou větší, lepší hru, asi by bylo dobré kdyby nás bylo aspoň 5 že? Naprogramovat to asi nebude tak složité, ale ta grafika bude trvat celkem dlouho..
Taká "nějaka větší, lepší hra" sa vyvíja niekoľko rokov v týme niekoľkých naozaj schopných profesionálov... Na to 5 naivných začiatočníkov nebude stačiť...
Cez prázdniny môžete skúsiť: Game_Maker
O game makeru už sem slyšel, ale asi to není ta správná cesta..
Tak si aspoň niečo málo prečítaj, "nech vieš do čoho ideš"...
http://objevit.cz/jak-se-dela-pc-hra-ukazeme-vam-z akulisi-t7413
Nápad je, jen se to naučit..
Tak to budeš potřebovat hlavně hodně trpělivosti. Já si začal s programováním hrát před více než 20 lety, "pár" let se tím už živím a pořád nemám dojem, že bych to nějak zvlášť uměl.
Asi tak ako Ty... Podobne 20 rokov a stále "nič neviem"...
Akurát sa programovaním už neživím, mám ho len ako koníček...
Tak teď nějak nevím jestli má cenu do toho jít nebo ne.
Programování je dobrá věc... Sám to neumím a chtěl bych se to naučit... Jen se pořád nějak neumím nakopnout. Každopádně nemysli si že se to za rok naučíš a už vůbec né že za pár let vydáš se svými kamarády nové GTA... To se nestane ani omylem.... PC hry vyvýjí klidně i desítky vývojářů a dělají na tom roky. Spíš se zaměř na tvorbu aplikací a internetových aplikací. S tím se člověk i uživí. Hry hoď zatím bokem. Nemá cenu řešit co s tím budeš dělat když to zatím neumíš.
Je to dobrá literatura, podle které se to naučím?
Mistrovství C++ 4. aktualizované vydání Stephen Prata
PS: nějak mi na mobilu nejde zkopírovat odkaz.
Zatiaľ si ani prstom nepohol a máš len plno "zbytočných" otázok...
Ak to myslíš s programovaním vážne = treba už konečne začať.
Google: c++ tutorial cz (za 2 dni si už mohol mať predstavu čo to vlastne obnáša a čo budeš potrebovať)
No takže asi tak. Základ je naučit se to céčko a potom se nějak prokousat blenderem, a později potom asi i tím 3D Maxem. Je to tak?
Ne.
Základ je matematika. 3D hry jsou postavené na vysokoškolské matematice. Operace s vektory, maticemi, teorie grafů a her. Naprogramovat kus kódu zvládne i cvičená opice, podstatný je algoritmus. Grafika je rovněž nepodstatná.
Pro začátek, pokud chceš začít dělat hry, začni něčím extrémně triviálním, např. napiš klon Space invaders. Jako začátečníkovi by ti to nemělo zabrat víc, než 2 dny.
Jsem schopný v prváku zvládnout totu matematiku? Zatím mám z matiky na vysvědčení dvojky.
Tohle není učení na pár týdnů či měsíců, ale spíš pár let (to říkám vážně jako bývalý absolvent Matematické analýzy). Základem algoritmizace je schopnost logického myšlení, což Tě nejlépe naučí právě studium matematiky - tam se prostě bez přísné logiky neobejdeš.
.
Matematika je krásná v tom, že se nedá naučit (ve smyslu nabiflovat jako třeba dějepis), ale musí se pochopit. Ovšem když ji pochopíš, nemusíš se ji už učit. Dovedeno do krajnosti - když třeba zapomeneš vzorec pro nějaký integrál, dokážeš si ho odvodit z prostého faktu, že 1+1=2...
Odvozovani ze vzorečku umím to je hračka, jenom že zatím sem prolezl jenom matematiku základní školy. Po prázdninách mě čeká středo školská.
Řeknu ti to tak. Na základní "matematika" neexistuje, jsou to jen "počty". Na střední (byl jsem na gymplu s rozšířenou matikou/fyzikou) jsem žádný problém neměl, 1 během celé školy i na (povinné) maturitě. A to jsem brali i derivace, integrály, goniometrické rovnice, limity, řady (samo, jen základy). Na VŠ (taky díky katastrofální přednášející, kterou se mimochodem jedna studentka pokusila zapíchnout) jsem nestíhal, byl jsem rád za 2/3 v indexu (4 semestry klasické matematiky, statistika a algebra byly fajn). Dnes (po více než 30 letech) z toho nevím vůbec nic (protože nic z toho nepotřebuji). Tím chci jen naznačit, že středoškolská a vysokoškolská matematika jsou opravdu nebe a dudy.