BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
" chci požít kabel, který mě zbyl "
Bývá zvykem, že kabel z krabice na zdi do PC je z lanka, a kabely tažené ve zdi nebo v liště z drátu. Možná proto je vhodnější kupovat hotové kabely.
Edit: Konektory se liší tvarem vidličky, která se zakusuje do drátku nebo lanka.
To jsem ani nevěděl. Věděl jsem, že venkovní kabely mají tvrdší izolaci.
Pro venkovní užití jsou pochopitelně kabely jinak konstruovány kvůli odolnosti. Že jsou kabely (a patřičné konektory) s dráty pro pevný rozvod a s lanky pro pohyblivé rozvody, to jsem předpokládal, že tušíte.
Konektory se pochopitelně liší a použít nepatřičný konektor má větší vliv hlavně na spolehlivost než délka oholení kabelu.