Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje PC neutáhne GTA5 ani na nejnižší graf. nastavení

Jak už je z nadpisu jasné, tak mám problém s GTA5. když jsem se tady ptal, jak mám nejlépe upgradovat svoje PC, tak mi bylo poraděno : výměna grafiky a zdroje
Chtěl jsem aby moje PC zvládalo hry, např. GTA 5 na velmi slušné grafické nastavení, bylo mi poraděno, že ZCELA URČITĚ NA NASTAVENÍ HIGH ve full HD rozlišení, což se ale bohužel neděje :-(

Po výměně komponentů jsem nainstaloval veškeré ovladače od grafické karty z přiloženého CD, ale radši jsem je pak ještě aktualizoval ze stránek výrobce.
Poté jsem radši aktualizoval ovladače od zákl. desky atd.

Bohužel po zapnutí GTA5 hra jela i na nejnižší rozlišení a grafické nastavení na pouhých 40 fps, jak je to možné, když mi bylo poraděno, že to utáhne zcela určitě na nastavení high ???

Moje PC :

Grafika :http://www.czc.cz/sapphire-dual-x-r9-380-2g-d5-2gb /174057/produkt

Procesor : amd-a10-6700-d430295.htm

Zdroj :http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/pr odukt

Zákl.deska : LENOVO
Model : 10117
Chipset : AMD K15 IMC
Socket : Socket FM2

windows : 8.1

Předem děkuji za všechny rady a poznámky :-D

loading...

Povypíneš všechny zbytečné procesy, i webový prohlížeč, antiviry (rovnou odinstaluj) i jiné blbosti.
Odpoj druhý monitor, měj jen jeden v max Full HD rozlišení.
V nastavení hry povypínej všechny blbosti, jako bloom, ořezávání a jiné zbytečnosti a zkoušej si hrát pouze se základní grafikou (než se problém vyřeší).
Ověř si, že se skutečně hra nespouští přes integrovanou grafiku - hučí větrák/svítí ti kontrolka atd. atd. - Bratr měl problém, koupil si "herní" MSI, nadupané dělo (tehdy), zapnul hru a nic.. zkrátka nefungovala a přepínala se zpátky na integrovanou.

Procesor je problém ? Díval jsem se ve správci úloh a procesor byl vidíženej na 80 %
Fakt to zpomaluje ?
A na tu integrovanou grafiku to fakt nejede, grafická karta se mi zahřívá na 80 stupňu a větrák Hučí.
Mám semka poslat screenshot všech běžících procesů a aplikací aby jste mi poradily, co vypnout ? Protože nevím co...

Ony se ty kraviny často přibalují k něčemu jinýmu, typický je to u McAfee a Chrome, který musíš odfajfkovat při instalaci něčeho jinýho, třeba Adobe Flash. A kdo není připraven na tyto chytáky a jen instaluje něco, co potřebuje, tak se mu to tam nasáčkuje proti jeho vůli. A je to schovaný čím dál důkladněji - nedávno jsem instaloval Daemont Tools Lite, kde se při "recomended" instalaci nasere do PC ještě něco dalšího (Chrome, nebo nějakej antivir, už nevím) a volba NEinstalování je schovaná pod možnostmi Custom instalace. Takže pro BFU je to past vedle pasti.

Joxy, prosimte, co to placas, vzdyt to je ten stejny procesor, ma steje jadro, akorat tam APU pipeline disabled na tom athlonu. Navic, pokud uz hovoris o tom Athlonu, tak rovnou uz pretaktovat, abys mel rezervu, ale zcela jiste nebude bottleneck na CPU tak markantni...GTA V neni takova hra, jako treba BF4, ktera je neuveritelny CPU hog, kvuli zcela diletantskemu portu.

Problem, co ma chlapec, je zapricinen dosti jasne z meho pohledu MCAffee, ktery je znamym brzdicem. Take uz jen pouhy fakt, ze ma zapojeny dva monitory, i kdyz na jednom ma hru a na druhem "jen" plochu = 2x 1080p rozliseni... impossible na tom cokoliv delat a myslet si, ze to pojede normalne, to je na high end.

Jak uz bylo doporucovano nahore, McAffee odjebat, odpojit druhy monitor, tedy zadna rozsirena plocha, nebo duplikovana, pokud jedes na TV a melo by to jet vsjo normalno. Casem se ale projevi nedostatky na zdroji, kvuli vyssi zatezi 12V railu...tedy ten bude treba vymenit nejdrive ze vsech ostatnich komponent, pokud se drive neuvari VRM na OC grafice.

Chtěl jsem aby moje PC zvládalo hry, např. GTA 5 na velmi slušné grafické nastavení

rozhodne take daco nemozes vyzadovat od amd apu sracky. tie niesu na narocnejsie hranie.
ked uz amd, tak fx6300 minimalne, ako ti tu uz napisali. Neviem ktory exot ti povedal, ze tvoj doterajsi cpu na to postaci.

co sa grafiky tyka, opat, ked vyzadujes vysoke detaily a vysoke fps, zabudni na take daco s r9-380 2GB grafikou, mal si riesit minimalne 380X a 4GB, pripadne viac pamate, alebo GTX970 4GB.

A co konkretne vyhrava, jake pouzit, jakou maji metodologii testovani ?

Kamaryde, zjisti si neco o tom, jake pouziti maji ty dva CPU a potom tu neco pis a uz vubec sem nedavej takove smeti, jako je bodovani CPUBOSS, diky.

AMD CPU jsou vyborne na integer operace, tedy kodovani, multimedia, audio/ video editing, kde se naplno projevi vynikajici cena / vykon. K tomu si pridej, ze si obcas neco zahrajes a je to zase plus.

Navic podpora pokrocile virtualizace a hardware sifrovani, AMD v nicem neni za intelem. Na budget workstation / gamestation bude vzdy lepsi.

Intel ma nespornou vyhodu, kvuli vyssim IPC na single threaded aplikacich, drteni excelovych tabulek, nekterych funkci photoshopu (ano, podekujte programatorum, ze nas drzi kvuli kodovani softu sto let za opicemi v dobach single threadu)....

Kdo umi pocitat jednoduche pocty, si sam jednoduse spocita, ze FX 8120 nebo novejsi 4 jadra na FM2 v cenove relaci do 3000tis. klidne z druhe ruky (co se muze na kremiku pokazit? ) jsou stale lepsi, nez 4500,- za CPU od intelu. a vykon v aplikacich, tkere vyuzivaji vice jader je vetsinou lepsi nez 4 core i5...

Udela si kazdy obrazek sam. A co se tyce chlazeni... Arctic freezer 13 na 140W TDP Phenomu na AM3 byl prakticky neslysny, narozdil od GPU, pripadne vice zatizenemu zdroji... a uz jsou novejsi chladice, napr od polskych SilentiumPC, dokonce za lepsi cenu.

Zalezi vzdy na rozliseni, na jakem hrajes, urovni detailu, pokud tu mluvis o 1080p gamingu, tak 2GB bohate staci.

Pokud jsi blazen do antialiasingu, staci sweetFX postprocesing, abys nemucil APU renderovanim AA scen a vysledek je pri 720p velmi pekny, pri uziti rychlych RAM az necekane svizny.

Panove,

diky svoji dlouholete zkusenosti se skladanim sestav, stovkam hodin na diskuzich a korespondenci s tech reviewery, jsem dospel k nasledujicimu :

Vzdy si skladej sestavu v zavislosti na tom, co na ni delas, pokud hrajes hry, jakou hru hrajes nejvice (tedy, jestli uziva vice jader, nebo je to nadkurevsky shit konzole port viz serie AC) a v neposledni rade - jaky mas monitor (tedy jake jedes rozliseni)

Kdyz tu vidim prispevky, ze CPU AMD jsou na hrani spatne a ze na 1080p gaming je treba 4GB graficke pameti, shrnul bych to jednim slovem - diletantstvi.

Debaty ohledne TDP a metodologie, kterou pri znaceni TDP svych CPU uziva AMD a Intel, si prosim, najdete na google, ale pri beznem vyuziti nema smysl TDP resit, pokud nejste tech geekove, co si hodi triko na benchmarku a nebo maji pocit, ze CPU Burn nebo wPrime jsou ekvivalentnem bezneho pouzivani procesoru... NEJSOU a navic se jejich pouziti nedoporucuje, protoze se dostavas mimo technicke parametry VRM na desce.

Pokud se ti chce platit kvuli zisku 15% FPS o tri ctyri tisice navic za Intely, prosim.

Tedy se dostavame k dalsimu bodu - Graficka karta je VZDY prioritni nad CPU... jeste nikdy se nestalo, ze bys (pokud nehovorime o dvoujadrech) videl nejaky zasadni FPS boost pri upgrade CPU, nez kdyz koupis o dve tridy vyssi grafickou kartu. I kdbys mel bottleneck, porad to nebude tak markantni.

Dalsi veci - za jak dlouho si muzes dovolit upgrade, pripadne novou sestavu ? Tady se pak nabizi udelat si rozpocet na dane komponenty, tedy slabsi zdroj, ktery ti vydrzi v prumeru tri roky, desku, ktera ti muze umoznit upgrade RAM nebo CPU, pokud bys chtel ze 4 jadra jit na vice jader napr.

Pokud jsi jen rekreacni hrac a staci ti, ze si obcas kliknes league of legends nebo neco s kamosema po siti a nejsi gamer uz z podstaty, nema moc smysl cpat do toho vice penez, nez je nezbytne nutne a postaci ti i APU, pokud jsi ochotny jit na 720p nebo mas doma starsi monitor s timto nativnim rozlisenim, jsi za vodou.

Kdyz tu vidim prispevky, ze CPU AMD jsou na hrani spatne a ze na 1080p gaming je treba 4GB graficke pameti, shrnul bych to jednim slovem - diletantstvi.

Kdyz
Ocividne si nejaku novsiu hru uz davno nehral, ze...
4GB VRAM, alebo aj 8GB nevidim problem dnes odporucat, skus si v nejakej hre vyhulit textury+AA a este aby si mal aj nejaku rezervu....4GB je tak akurat, ak uvazujes do boducna, tak 8GB zakonite. Pokial nechces po polroku-roku znizovat rozlisenie textur. Prave v spominanom GTA V nieje VRAM kvoli texturam nikdy dost a 4GB ta hra bez problemov vyuzije. Uz v rok starom Dying light mi 2GB VRAM pri full texturach nestacilo a bolo vidiet lagy.

Ty vole kdyby INTEL nebyl lepší tak by mi IT nevybírali z intel WTF ?

Vacsina ITckarov vybera intel preto, lebo. Sami nevedia. Ano, je vykonnejsi ako AMD, ale ostatne naklady ma vyssie. V prvom rade si zrataj, ci je rozdiel vo vykone adekvatny zvysenej cene. A potom prirataj dalsie $$ ktore utratis za dalsie intelacke vymysly, ako je kazdu chvilu novy socket a s tym spojena vymena dosky. No, intel uz nieje tak strasne vyhodny, co? Intel je v mnohych ohladoch nenazrata spolocnost, zbytocne zmykajuca $$ so zakaznikov. Vid posledny pripad s nepodporou Xeon E3 CPU na obycajnych doskach pri sockete 1151, pricom u socketu 1150 to bez problemov slo.

Ty tomu fakt rozumíš xD A navíc pokud si zaplatíš za INTEL kvalitní chlazení, dlouhá doba výdržby, větší výkon to by ti řekl každý.

intel chladic je uplne obycajny chladic, nic extra. Netrep kraviny.
Dlha vydrz? Hocijaky cpu, aj tebou nenavidene amd vydrzi kludne 10r aj s horsim chladenim.

Shiro,

tady bych Te opravil, jaka hra, krome Mordoru a Batmana v posledni dobe vyuzila vic, jak 3GB Graficke pameti ?

Pokud se bavis o AA, tak prosim, mluv o vypocetnim vykonu a ne o mnozstvi pameti, ktera je primarne zamerena na textury, ne na parametry renderu.

Souhlasim, ze pokud chces mit vyssi rozliseni textur, pripadne celkove vyssi rozliseni hry, NAD 1080p, tak se Ti hodi uz vice, jak 2GB, ale na 1080p stale staci 2GB, idealne 3GB na novejsi tituly, ale 3GB maji pokud vim, jen dve midrange Graficke karty, ktere to dokazi vyuzit a to 7970, pripadne 280x, 970 gtx a novejsi.

Problem je totiz , ze statsi karty, viz 660GTX, ktera sice ma 192bit sbernici, ale ty pameti nestihaji a na vyssi nastaveni textur ten narust vykonu mezi 2GB a 4GB neni vyssi jak 20 procent.., mi neprijde jako argument, ktery by ospravedlnil investici do 4GB graficke pameti. 384bit R9 280x je uz jine kafe, ale 6GB verze, ktere se take daji dostat, zase narazeji na problem, ze HRU nerozjedes na normalne hratelne FPS, i kdyz ti to pracovni plochu ve 4k rozliseni zobrazit dokaze... tedy jsi zase na bottlenecku.

Proc myslis, ze se zacina rozjizdet HBM? Aby se tento bottleneck vyresil. graficke pameti a propustnost jsou problemem, ktery AMD spravne adresovalo vyvojem HBM a HBM2, ktery pomuze prekonat problem, ke kteremu bychm jinak behem dvou generaci GPU dospeli, uz by neslo jit dal... ne za vyuziti rozumneho vykonu we Wattech.

Jinak jeste malinka pripominka, gtx 960, ktera jede na 2GB pameti je nejaky problem na fullHD gaming? nejak jsem nezaregistroval, ze by s nekdo z stezoval. Vsichni spise zkouseji QHD, kde je nedostatek pameti uz vice markantni. Prosim vice faktu a mene dohadu. A 8GB pameti na jakem jadre proboha?

Mozes mat GPU vykonnejsie ako kvantovy procesor, ale mas z neho prd, ked musis textury tahat do krpatej VRAM cez PCIe alebo robit cachre so systemovou RAM ako jej (ovela pomalsou) nahradou, pretoze jej mas proste malo.

Skorej pri mojej GTX660Ti, ktoru mam testnutu, to vidim na uzku zbernicu pri nestihani pamati. Pretoze pamate ma rovnake ako hociktora ina, aj high-end karta - GDDR5 na 6008Mhz efekt. taktu. Samozrejme pokial nepocitame HBM, ta je 4096bit.

Hram na 1920x1200. Okrem textur si svoje z RAM zozerie aj AA ci HBAO a podobne veci a vo vela pripadoch nezeru malo. Samozrejme, okrem vypoct. vykonu, ako si pisal.

8GB ma hocijaky vykonnejsi radeon, napriklad. Ked je moznost, preco sa mam obmedzovat pri nastaveni na medium textury, ked za par supov mozem mat 8GB VRAM, kde sa vlezu vsetky?

Shiro,

ji jinak se omlouvam, nejak jsem preskocil ty gamesy, ktere si psal.

Jak spravne pises, je to o velikosti sbernice... mrkni na tu 960ku, ma rychle pameti jako svine a diky tomu ji sice sbernice skrti, ale v ramci 2GB pameti to sviha docela brutalne.

Rozliseni, na kterem jedes je uz asi za tou hranou "sweetspotu" grafik, co zvladaji fullHD i se 2GB graf RAM.

Osobne jsem nezaznamenal rozdil mezi 8AF a 16AF, pokud musis nutne mit 16AF, tak potrebujes vyssi mnozstvi pameti. Nevim jak HBAO, tady se resi nasvetleni sceny a tedy rendering pri nejakych parametrech. pri vyssim AA mas vysoky dopad na FPS a zvyseni render time per frame, coz pri pricteni input lagu uz muze byt dost otravne a zretelne. Proto pouzivam postprocesing...

Dival jsem se na testy karet, 6GB 7970, 8gb 290x, 4GB 660GTX mezi jinymi... ten narust vykonu byl patrny POUZE pri zvyseni rozliseni textur a vyssim filtrovani. A i tak byl natolik zaskrceny sbernici, ze to nemohlo ospravedlnit vyssi cenu pri nakupu. Ne na 1080p.

Muj nazor na nextgen hry na 1080p je takovy, ze 4GB je rozumna investice do budoucna, ale to neznamena, ze to musi lidi kupovat uz ted, kdy jedine dostupne novejsi 4GB grafky stoji penez, az je z toho cloveku zle. Grafiku kupovat z druhe ruky, viz tu 660GTX nedoporucuji, ze svoji vlastni zkusnosti, pripadne jen vybrane OEM modely. R9 290 za 6000 second hand, 290x za 7-8tis. mimochodem ceny opet kvuli propadu koruny stoply, coz je primo k posrani.

McAffee je zlo, ale jeste vetsi zlo je chtit po grafice, aby jela dva fullHD plochy a k tomu renderovala 3D sceny...

tedy nastav si plochu jen na primarni monitor a melo by to byt OK...

dale ti doporucim stahnout si SweetFX nebo ReShade a vypnout Antialiasing ve hre a nechat to na postprocesingu, budes prekvapeny, ze to bude nejen hezky vypadat, ale budes si moci zvysit jine detaily, aniz bys citil nejaky dopad na vykon.

Dokonce i na te integrovane grafice muzes na nizsi rozliseni(idealni 720p) bez problemu rozjet cokoliv, jen na nizsi FPS a pokud vypnes AA a nechas to na postprocesingu...(SweetFX) tak i bez problemu hratelnea svizne. Tady bude jen zalezet na rychlosti pouzitych pameti.

Ale pokud uz mas 380ku, zkus jen snizit antialiasing, pouzit SweetFX a pouzivat pri hrani jen primarni monitor, bez rozsireni plochy.

Dominiku, reknu to jednoduse, na vyssi cene mas vyssi marzi.

Ty chces ten CPU pouzivat 10 let, abys vyuzil tu prodlouzenou zivotnost?

Navic, jeste neni dostatek dat, ale uz se objevily dohady, jak je mozne, ze CPU s nizsim TDP a "mensi" vyrobni technologii, straslive topi. Jedna se nejspise o hustotu na mensi plose, tedy celkove teplo neni zase moc vysoke, ale lokalni, tedy primo na DIE, jsou brutalni, tedy nejspise ty CPU nebudou mit delsi zivotnost, spise kratsi.

Rekni mi jednu vec- jake chlazeni potrebujes, abys mel vyssi vykon ? Myslis jako overclocking ? Nebo co mas presne na mysli ?

Pokud chces mit tichy chod PC, neni nic lepsiho, nez sehnat JAKYKOLIV chladic, ktery ma 1-2 120mm+ velikost prumeru a nemas problem s hlucnosti CPU chladice.

Dalsi argument - chces nejlepsi CO presne a na CO presne? chces mit 103 FPS namisto 92 FPS?

Nebo chces mit 3 high end grafiky do SLI, abys mohl jet 4K nebo mit tri 1440p monitory ? Bavme se vice v realite a ne ve snech, prosim.

Tyhle parametry si muze dovolit jen vrchnich 10tisic lidi nebo lide, co se zivi grafikou, kteri vyuziji rozsirenou plochu na vice, nez jeden displej. Na hrani FullHD nepotrebujes silnejsi, nez 4jadro FX, nebo jadro co jede na FM2 platforme. Intel I3ky bez hyperthreadu jsou uz pase, na rovinu.

Nerikam, ze intel nedela dobre CPU, jen rikam, ze radeji kup silnejsi graficko ukartu, vice pameti RAM, SSD disk, nez CPU, ktere vyuzijes na 50%...

Jsem otevreny diskuzi, pokud mas argumenty a nejaka data, na zaklade kterych si muzes dovolit rict "a tecka" .

uklidni se. Troška má pravdu, naopak ty jsi na velkém omylu, spíše by se dalo napsat, že meleš kraviny.

Jedna věc je řešit upgrade, druhá nový PC, třetí je rozpočet. Běžně se základní herní PC staví na FX6300 nebo G3258, a to podle toho, zda se budou hrát hry běžící v single thread nebo multithread. Jednodušší hry taky dost často nevyžadují vysoký procesorový výkon a vyplatí se tak vložit peníze spíše do lepší grafiky než do předražené i5.

Svata pravda pane. Pokud jedes porty z konzoli, bohate staci ten skvely G3258 a vytahnout to taktem nahoru. Pripadne ekvivalent, tentokrate ctyrjadrovy v podobe FM2 alternativ, abys mel moznost si zahrat treba wtchera a jine next gen tituly, ktere uz na dvoujadru nepobezi.

Mám semka poslat screenshot všech mích služeb v msconfig ?

Co ti brání?
Ve službách napřed zvol fajfku "skrýt služby spol. Microsoft".
I kdybys povypínal všechny položky po spuštění a všechny nemicrosoftí služby, windows pořád budou fungovat a vždycky si ty služby a programy můžeš pozapínat, podle toho, co potřebuješ. Třeba obslužný soft od touchpadu atp.

Ahoj,

pokud mas 3500,- a chces to hodit do PC, tak doporucim koupi SSD. Postaci 120GB na system a zvyseni jeho sviznosti a rychlosti bootu.

Taky mam 8GB RAM a neplanuju zvysovat, dokonce mam 1.5GB vyhrazene na RAMdisk a nahravani dle potreby a rozliseni 20min -1,5hod.

Spise me zajimala ta zakladni deska, co mas. lenovo, to mas z nejakeho desktopu lenovackeho ?

Spise zkus poridit nejaky jiny antivirus a jak uz tu rikali nekteri prede mnou a ja to jeste jednou shrnu - pokud hrajes, pouzivej jen jednu plochu, primarni.

Pokud chces mit lepsi FPS, vypni antialiasing a zkus vygooglit neco o SweetFX (konkretne soucasti - MSAA), ktere budes pouzivat namisto AA, snizi se ti render time per frame, budes mit fajn vyreseny subpixel AA a zvysis si FPS, pripadne muzes zvysit detaily, abys byl na nejakem rozumnem kompromisu... divej, tedka taky mam 7970 GHz od MSI, mam tam chladic, ze to neslysim ani v plne zatezi a jedu na ULTRA Zaklinace 3 a mam to plynuly, a jenom diky tomu postprocesingu, namisto renderovani AA primo hernim enginem. Na to bych jinak potreboval aspon R9 290, za 6000,- z druhe ruky.

Vsechno je to o rozumnem kompromisu a o tom, abys vedet, co je dulezite a co je bullshit, co se tyce nastaveni ve hre. Viz nejnovejsi afera s nastavenim textur v Dying Light, kdy ultra textury ti sezraly 30% FPS a nebyl VUBEC ZADNY pozorovatelny rozdil mezi high a ultra.

Zkus AlpenFoehn Peter 2, pak je tu cosi od RaijinTek, pak Thermaltake taky cosi ma, ale linky ti tu davat nebudu, mrkni na alphacool/ alzu, czc na sekci chlazeni GPU.

Ja mam ten AlpenFoehn Peter 2, pri dvou 140mm pomalobeznych ventilatorech neslysis ri plne zatezi NIC. Pri dvou 120mm pokud mas velmi citlive usi a mas zavrenou skrin, tak uslysis sumeni. Ten chadic ma hlavne vyborne reseny VRM pasiv, takze pri zatezi jedu na 60stupnu na VRM !MAX! a to mam skrin, kde neni uplne dobre resena ventilace, kamaradka mela v GPU Burnu 48stupnu na VRM1 45 na VRM2 coz je INSANE!

Jen tak pro srovnani, teploty VRM ma dobre sapphire tri-X a MSI twin frozr a pak dlouho nic a pak az dalsi....jeden z nejhorsich, co se tyce teploty VRM, je ze vsech reseni OEM vyrobcu grafikcych karet na tom velmi zle kupodivu ASUS, ktery nemam vubec zadny pasiv na tom...ale to take nema gigabyte, ale u ASUSu si casto priplatis o 1000kc vice, proto to zminuji.

Spravne, ale neni moznost pokud to nepriznas, oznat to, ze jsi menil chladic, pokud tam nejsou barevne oznacene sroubky. Taky tu nikomu explicitne neradim, aby hned po tom, co koupi novou grafkartu, sundaval chladic atd.

Take ne kazdy OEM vyrobce podminuje garanci na svuj vyrobek tim, ze musis mit jeho shit cooling solution. V USA to maji na haku, pro evropskou distribuci je to jine kafe.

Jako promin, ale ASUS, at se kasaji, jak chteji, maji uplne na dve veci chlazeni VRM, proste na to kaslou, pritom pri zatezi na 290x v zavrene case s odhlucnenim sla teplota na hovadskych 108 stupnu! To pak ta karta fakt odejde budto jeste behem, nebo tesne po zarucni dobe. Nemluve o tom, jak se mechanicky namaha PCB a slot. Desolder VRM taky neni tak vzacna vec. Gigabyte zase nemaji moc dobry PCB a maji vyssi poruchovost, i kdyz ta cena, kterou nabizeji, je dost bezkonkurencni. Tam nelze nez doporucit jine cooling solutiuon, nez default, i kdyz to jejich neni tak zle, proste alpenfoehn nebo raijintek, ktere jsou nvic siroce kompatibilni jak zpetne, tak i na high end grafiky, a po koupi jine grafkarty se daji tudiz pouzit i jinde, jsou uplne jina liga, prodluziji zivotnost a predstava mit absolutne tiche chlazeni graficke karty v PLNE ZATEZI je proste z sveta snu....

ever tried 290x asus DirectCU II na plny koule? Boeing v case jen tak nekdo nema... je to tissi o 20% nez stock, graficke jadro je chladnejsi, ale VRM jsou horky jako prase a furt to huci jako krava. Kdezto u toho jineho chlazeni, nejvic je slyset chladic CPU, pak zdroj, pak teprve grafika, ktera jn tak septa a to jeste jenom z duvodu, ze tam tedka mam v kombinaci 12cm ventilator, co je zcela default a dost hlucny a k tomu tomu 14cm neslysny kolegova, co mam nad VRM. Takze ano, lze mit vynikajici chlazeni vzduchem a k tomu neslysne, coz je proste pohadka pro lidi, co nemaji postavenyho vodnika