Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup do NAS z venku

Zdravím, zakoupil jsem NAS ASUSTOR a jsem s ním maxmálně spokojený, až na jednu věc. Nemůžu u něj zprovoznit službu Cloud connect, přístup z venku. Mám neveřejnou dynamickou IP adresu a současně s ním mám NAS Synology a ta samá služba se u Synology jmenuje Quick connect a funguje mi bez problémů. Synology si sám u Quick connectu nastaví přes TP link 1043ND porty ale Asustor zahlásil chybu. Cloud connect mi píše hlášku, že nejde nastavit přeposílání portů, protože není aktivován EZ router. Když však chci v kolonce EZ router pro přístup odkudkoli aktivovat napíše mi to hlášku "Detekováno více routerů. Router s externí IP je jiný než externí IP NAS. Zkontrolujte nejdříve síť." a konec. Zajímavé je, že třeba uTorrent si v Asustaru přes TP link dokáže automaticky nastavit porty, ale Cloud connect ne a nepustí mne dokud si bude myslet, že mám nejspíš na stejné úrovni dva routery. Nevím co s tím, když Synology za stejných podmínek jede. Nevíte někdo prosím, kde by mohla být chybka? Do příloh jsem nahrál jednotlivé hlášky a obrazovky. Díky moc.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Máš dva routery. Jeden je ten TP-link a druhý je evidentně tvoje anténa, předpokládám něco jako Mikr…
mia 14.01.2016 20:13
mia
Dobrý den, šlo by to prosím napsat vice polopatisticky (pro blbý)? Mám stejný problém, ale postup mo…
Bohus001 27.11.2018 23:21
Bohus001
Máš stejný problém? To znamená, že máš víc routerů a NAS je až za druhým? Máš stejný NAS? Máš pevnou…
Jan Fiala 28.11.2018 07:32
Jan Fiala
Mam zrejme stejnou situaci jako zakladatel vlakna. Mam NAS ASUSTOR, zapojeny do jednoho routeru - in…
Bohus001 28.11.2018 09:17
Bohus001
1. nejsi síťař - nezpřístupňuj nic do internetu, když nevíš co činíš 2. pokud máš stejnou hlášku, ta… nový
touchwood 28.11.2018 09:25
touchwood
NAS nemá vlastní router, pouze umoňuje nastavení pravidel na routeru, pokud je na routeru zapnutá po… poslední
Jan Fiala 28.11.2018 13:24
Jan Fiala

Máš dva routery. Jeden je ten TP-link a druhý je evidentně tvoje anténa, předpokládám něco jako Mikrotik SXT, podle IP adresy na WAN toho TP-linku. Zkus využít TP-link jako pouhý switch. To znamená vypnout na LAN DHCP, přepojit WAN do volného LAN portu a nechat to na anténě. ISP obvykle nechává zapnuté DHCP, to pak přiděluje adresy z rozsahu 192.168.88.x.

Máš stejný problém? To znamená, že máš víc routerů a NAS je až za druhým? Máš stejný NAS?
Máš pevnou veřejnou IP adresu od poskytovatele nebo ne?

Pokud máš víc routerů, je třeba druhý nastavit tak, aby "neroutoval". To znamená vypnout na něm DHCP server a kabel z prvního strčit do LAN zásuvky, ne do WAN zásuvky. Pak bude sloužit jen jako rozšíření sítě.

Pokud máš veřejnou IP adresu, ale ne pevnou, pak musíš nastavit DDNS (službu Dynamic DNS) na NAS. Protože nevím, jaký NAS máš, nemůžu poradit konkrétně.
Pokud nemáš ani veřejnou adresu, pak bude záležet na tom, co umožňuje cloudová služba výrobce, jestli se s tím dovede vyrovnat. Ale přímo zvenklu se na NAS v tomto případě nedostaneš, protože jsi za routerem svého poskytovatele.

Mam zrejme stejnou situaci jako zakladatel vlakna. Mam NAS ASUSTOR, zapojeny do jednoho routeru - internet od O2, tedy i jejich modem (zadne dalsi routery, modemy ci zesilovace v siti nejsou). Nahore se snad pise, ze ten NAS ma svuj router ci co... V domaci siti NAS funguje, pristup zvenku se nedari... Diky.

NAS nemá vlastní router, pouze umoňuje nastavení pravidel na routeru, pokud je na routeru zapnutá podpora UPNP a ten NAS ten router "zná"
Pokud chceš na router přitupovat zvenku bez problémů, budeš potřebovat si u O2 dokoupit pevnou veřejnou IP adresu, nebo aspoň zajistit veřejnou IP adresu + řešit to přes DDNS

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru